سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

روند دریافت ویزای تحصیل در کشور انگلستان

dell ghatar.com ۱۲ اردیبهشت ۰۰ دیدگاه ۲۶

انگلستان با داشتن یک سیستم عالی آموزش در سال ۲۰۲۱ و صدها دانشگاه در سطح جهانی نوید یک تجربه غنی را برای دانشجویان بین المللی می دهد. انگلستان از جمله کشورهایی است که سالانه مورد هدف بسیاری از دانش آموزان دوران پایه و متقاضیان تحصیل در مدارس و کالج ها نیز می باشد.

افرادی که تمایل به تحصیل در انگلستان دارند باید با شرایط دریافت ویزای تحصیل ۲۰۲۱ در انگلستان برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی آشنا باشند و ما در این مقاله به بررسی این موضوع و راهنمای مرحله به مرحله دریافت ویزای تحصیل در انگلستان می پردازیم.

ویزای تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان دارای ۳ مدل مدل ویزای تحصیلی می باشد که باید در سنین مشخص و تحصیل در دوره های کوتاه و یا بلند مدت برای هر کدام از این ویزاها اقدام نمود.

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی برای دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند، از طریق درخواست ویزای Tier 4 بدست می‌آید. این ویزا به منظور اقامت تحصیلی بیش از ۶ ماه در انگلستان و به طور کلی در بریتانیا به دانش آموزان و دانشجویان خارجی اعطا می‌شود.

مدت زمان اقامت دانش آموزان برای تحصیل در مدارس انگلستان، مرتبط با شرایط سنی آن هاست. دانش آموزان کمتر از ۱۶ سال می توانند برای مدت حداکثر ۶ سال در انگلستان به تحصیل بپردازند و این مدت تا ۴ ماه دیگر قابل تمدید می باشد. حداکثر مدت زمانی که دانش آموزان بین ۱۶ تا ۱۷ سال می توانند در کشور انگلستان اقامت داشته باشند، ۳ سال است که برای ۴ ماه دیگر نیز قابل تمدید می باشد.

ویزای تحصیل در انگلستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیل در انگلستان

متقاضیان در ابتدا باید از یک مدرسه یا کالج در انگلستان، پذیرش تحصیلی دریافت کنند. دانش آموزان در ابتدا با ارسال مدارک و رزومه تحصیلی خود برای مدارس و یا کالج مورد نظر، تأیید اولیه را از کالج یا مدرسه دریافت کرده و سپس با پرداخت شهریه و صورت حساب ارسال شده توسط مدرسه یا کالج، نامه cass (Cass Letter) را از کالج دریافت می نمایند. سپس این نامه را به همراه سایر مدارک، جهت اخذ ویزا به سفارت انگلستان تحویل می دهند.

 • توانایی خواندن، نوشتن، حرف زدن به انگلیسی متناسب با سن دانش آموز
 • رسید گردش حساب و ارائه تمکن مالی از بانک

خانواده ها بایستی توانایی خود در تأمین هزینه های تحصیل و اقامت فرزند خود در کشور انگلستان را اثبات کنند.

 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی ۳۴۸ پوند
 • ارائه مدارک تحصیلی و هویتی با ترجمه رسمی به انگلیسی
 • ارائه گواهی تولد و اثبات ارتباط با والدین

دانش آموزان برای تحصیل در مدارس انگلستان و اخذ ویزای بلند مدت دانش آموزی نیاز دارند تا رضایت والدین خود را داشته باشند.

 • ارائه نامه سلامت پزشکی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس رنگی در اندازه پاسپورت

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر برای ادامه تحصیل در انگلستان با اطلاعات کامل و جامع به تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی در سال ۲۰۲۱ مراجعه نمایید.

ویزای تحصیل در انگلستان

شرایط اخذ ویزای همراه ( ‌والدین ) برای تحصیل در مدارس انگلیس

یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها همراهی فرزندان برای تحصیل در خارج از کشور می باشد. کشور انگلستان شرایط ویژه ای را برای ویزای همراه جهت تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸ سال در این کشور در نظر نگرفته است. دانش آموزان باید در مدارس شبانه روزی تحصیل نمایند تا خود مدرسه، قیومیت آن ها را عهده دار شود. دانش آموزانی که در مدارس دولتی انگلستان تحصیل نمایند، می توانند با خانواده های که مورد تأیید دولت انگلستان می باشند زندگی کنند.

در گذشته این امکان وجود داشت که دانش آموزان تا ۱۲ سال، به همراه پدر و مادر خود (با ویزای همراه یا گاردین) جهت تحصیل در مدارس انگلستان مهاجرت نمایند. اما در حال حاضر تنها با اخذ ویزای توریستی، امکان بازدید پدر و مادر از فرزندان محصل خود در کشور انگلستان وجود دارد.

توجه بفرمایید که ویزای همراه (والدین) برای دانش آموزان در انگلستان زمانی صادر می‌شد که :

 • دانش آموز در یک مدرسه خصوصی (غیر رایگان) و روزانه ثبت نام شده باشد؛
 • این نوع از ویزا برای والدینی بود که فرزند دانش‌آموز آنها زیر ۱۲ سال باشد؛
 • مدت زمان این ویزا برای ۶ ماه یا ۱۲ ماه بوده و تا زمانی که این فرزند زیر ۱۲ سال باشد، می‌توان این ویزا را تمدید کرد.
 • هزینه درخواست ویزای همراه دانش آموز ۵۱۶ پوند است.
 • درخواست ویزای همراه بهتر است که حدود ۳ ماه قبل از سفر به انگلستان، به سفارت داده شود.

منبع: وبسایت دلگرم

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از