سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

۱۰ دلیل بسیار خوب برای گذراندن دوره‌های MBA یا مدیریت کسب و کار

abri bahar.ac.ir ۲۱ اردیبهشت ۰۰ دیدگاه ۱۵

آیا دنبال کردن دوره‌های MBA دوره مدیریت کسب و کار و MBA در مدرسه‌ کسب و کار در خارج از کشور انتخاب خوبی است؟ یا در داخل کشور؟ آیا سرمایه‌گذاری مالی و الزامات برای ورود با هم منطبق هستند؟ در کل، آیا گرفتن مدرک MBA ارزش دارد؟ مدرک MBA

تصمیم‌گیری برای درس خواندن در رشته‌ MBA (ارشد مدیریت اجرایی کسب و کار) گامی بزرگ برای مدیران باانگیزه است.

اگر شما در حال آماده شدن برای ورود به دنیای رقابتی کسب و کار امروزی هستید، دریافت مدرک MBA برایتان ارزش دارد.

 • حالا، با مدرک MBA چه کاری می‌توانید انجام دهید؟
 • مدرک MBA گنجینه‌ای از مزایا را به شما ارائه می‌دهد؛ به ویژه اگر آن را از یک مدرسه‌ کسب و کار خوش‌نام دریافت کرده باشید. به دست آوردن حقوق بالای MBA پس از فارغ‌التحصیلی، قرار گرفتن در یک موقعیت مدیریتی، توسعه‌ یک شبکه‌ حرفه‌ای قوی یا حتی تبدیل شدن به رئیس خودتان فقط مزایا اندکی از تحصیل در رشته‌ MBA در خارج از کشور هستند.

  نیاز دارید بیشتر بدانید؟ در ادامه دلایل اصلی برای آغاز تحصیل در رشته‌ MBA را خواهیم گفت. دوره مدیریت کسب و کار و MBA

  دوره MBA

  توسعه‌ مهارت‌های پیشرفته و منعطف مدیریتی
  متقاضیان دوره‌ MBA معمولا صاحبان کسب و کار جوانی هستند که حداقل دو سال تجربه‌ حرفه‌ای دارند. حتی کارکنان ارشد که دوست دارند با چالش‌ها روبه‌رو شوند نیز ممکن است گاهی اوقات به سرشان بزند که در دوره‌های MBA شرکت کنند.

  کلاس‌های MBA به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های موردنیاز برای موفقیت یک شرکت را در خود توسعه دهید. برنامه‌ درسی هر دوره‌ ارشد مدیریت کسب و کار ممکن است متفاوت باشد اما موارد زیر رایج‌ترین شایستگی‌هایی است که شما بسته به برنامه‌ آموزشی که انتخاب می‌کند، در خود توسعه می‌دهید:

  ارتقای مهارت‌های رهبری و مدیریت افراد
  توسعه‌، تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات خود
  شبکه‌سازی و ایجاد ارتباطات یا شراکت‌ها
  اداره‌ موقعیت‌های دشوار (برای مثال بحران‌ مالی، رسوایی‌های عمومی)
  سلامت نگاه‌داشتن ابعاد مالی شرکت
  ارتقا و نگهداری تصویر مثبت از شرکت
  جمع‌آوری، تفسیر و ایجاد گزارش‌ها بر اساس داده‌های صنعت
  استخدام استعدادهای برتر و افزایش وفاداری کارکنان
  ایجاد سلسله مراتب‌هایی که به شکوفایی شرکت کمک کند.
  سر و صدا در زمان مناسب
  برترین مدارس کسب و کار دنیا

  تحصیل در دوره‌ MBA شما را وادار می‌کند تا از منطقه‌ امن خود خارج شوید. شما آخرین روندهای بین‌المللی کسب و کار را بررسی خواهید کرد، جدیدترین ابزارها و شیوه‌های مدیریتی را به کار خواهید برد و خود را برای ارتقای کسب و کار، تیم و همکاری‌هایتان به چالش خواهید کشید.

  هم‌چنین دوره‌ MBA راهی عالی برای آماده شدن برای محیط در حال تغییر کسب و کار خواهد بود. قابلیت‌هایی که شما در خودتان توسعه می‌دهید نیز بهترین ابزار شما برای انطباق با تغییرات اجتناب‌ناپذیر صنایع، بازار و روش‌های انجام کسب و کار خواهند بود.

  اگر شما برنامه داشته باشید که مسیر شغلی خود را عوض کنید، اما صنعت به گونه‌ای تکامل می‌یابد که با برنامه‌های شما تداخل دارد، این مهارت‌هایی که در خود توسعه ‌داده‌اید، به شما کمک می‌کند که خود را به سرعت تطبیق دهید و مسیرهای جدیدی پیدا کنید. هم‌چنین شما قادر خواهید بود تا از تغییرات در اقتصاد استفاده کنید و فرصت‌های جدید کسب و کار را پیدا کنید، در حالی که دیگران فقط در حال تلاش برای بقا در محیط کسب و کار هستند.

  مدیریت کسب و کار

  گرایش‌های زیاد در MBA دوره مدیریت کسب و کار و MBA دوره mbaMBAمدیریت کسب و کار mbaکه دقیقا متناسب با اهداف شما هستند
  دانشگاه‌ها و مدرسه‌های کسب و کار بسیاری به دلیل محبوبیت بین‌المللی خود تنوعی از برنامه‌های MBA ایجاد کرده‌اند که در ابعاد مختلف دنیای کسب و کار گرایش دارند. پس از کدام گرایش‌های MBA می‌توانید انتخاب کنید؟ تفاوت میان آن‌ها چیست؟ کدام موضوعات MBA بیشترین تقاضا را دارند؟

  مدیریت عمومی
  شاید محبوب‌ترین گرایش MBA است که برای توسعه‌ موثر و همه‌جانبه کسب و کار و محیط بسیار متغیر آن عالی است.
  کسب و کار بین‌المللی
  اگر می‌خواهید خارج از کشور یا در یک شرکت جهانی با دفاتر در مکان‌های مختلف کار کنید، عالی است. برای همسو کردن اهداف کسب و کار فراتر از مرزها مناسب است. از آن‌جایی که کسب و کارهای جهانی در حال رشد هستند، این گرایش نیز یک تخصص همه‌جانبه‌ محبوب است.
  مدیریت استراتژیک
  این گرایش شما را برای برنامه‌ریزی بلندمدت کسب و کار و برنامه‌ریزی پشتیبانی آماده می‌کند.
  بیشتر بخوانید: مدیریت استراتژیک به زبان ساده چه معنایی دارد؟

  مدرسه کسب و کار شانگهای

  مدیریت مالی
  برای بانکدارها، کنترل‌کنندگان مالی، ماموران ارشد مالی و مدیران مالی عالی است. درس‌های این گرایش بر آمار، تحلیل داده‌ها، حسابداری و چیزهای بیشتر متمرکز هستند.
  مدیریت بازاریابی
  بر کسب و کارهایی متمرکز است که بر ترویج محصولات و خدمات تاکید دارند.
  بیشتر بخوانید: دوره MBA بازاریابی

  کارآفرینی
  اگر شما یک ایده‌ اصیل کسب و کاری دارید و به فکر راه‌اندازی یک استارتاپ هستید، این گرایش برای شما بهترین است.
  مدیریت عملیات
  برای مدیرانی که مسئول بهینه‌سازی فرآیندهای تولید هستند ایده‌آل است. شما یاد خواهید گرفت که چگونه تولید را به کارآمدترین شکل ممکن انجام دهید.
  گرایش‌های مدیریت کسب و کار

  مدیریت فناوری اطلاعات
  شما را برای انجام کسب و کار در بخش فناوری یا انجام کسب و کاری که به میزان زیادی به فناوری وابسته است، آماده می‌کند. این وجه از کسب و کار به میزان زیادی به تحلیل داده‌های جمع‌آوری شده و توسعه‌ محصولاتی که بر اساس آن‌ها هستند، بستگی دارد.
  مدیریت منابع انسانی
  برای یادگیری مدیرانی که مسئول تیم‌های منابع انسانی هستند یا با گروه‌های بزرگ کارکنان کار می‌کنند، عالی است. این گرایش بر حل تضادها، توسعه‌ تیم، انگیزه‌بخشی، تعریف مسئولیت‌های شغلی و چیزهای بیشتر تمرکز دارد. اگر فردی مردمی هستید، با تحصیل در این گرایش اشتباه نخواهید کرد. زیرا شرکت‌ها همیشه به کارکنان خوب و شاد نیاز دارند.
  مشاوره
  این گرایش متخصصان را در جهت ارائه‌ نظرات خارجی برای چالش‌هایی که شرکت‌ها با آن مواجه می‌شوند، آماده می‌کند. این گرایش هم‌چنین تجربه و تخصص شما را در بخش‌های متنوعی توسعه می‌دهد و برای آن پول خوبی دریافت خواهید کرد.

  در نظر داشته باشید که دوره‌های MBA زیادی وجود دارند که گرایش‌های دوگانه دارند و قابلیت‌های مدیریتی شما و تطبیق‌پذیری شغل با بازار را ارتقا می‌دهند.

  در ادامه چند دانشگاه و مدرسه‌ کسب و کار که انواع مختلف دوره‌های MBA ارائه می‌دهند را می‌آوریم:

  دانشگاه جیمز مدیسون، آمریکا
  مدرسه‌ کسب و کار جنوا، سوئیس
  دانشگاه وولورهمپتن، انگلستان
  دانشگاه کوک، ترکیه
  دانشگاه لاف‌برا، انگلستان

  جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

  شاید این مطالب را هم بپسندید

  دیدگاه ها

  دیدگاه بگذارید

  avatar
    اشتراک در  
  اطلاع از