سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

استقلال برای کنعانی‌زادگان درخواست شلاق کرد!

lokomotive ghatar.com ۰۶ مرداد ۰۰ دیدگاه ۱۲۵

به دنبال انتشار فیلمی از محمد حسین کنعانی زادگان که درآن الفاظ رکیکی علیه هوادار استقلالی به کار می‌برد، باشگاه استقلال از این بازیکن به دادگاه انقلاب شکایت کرده است. استقلالی‌ها طبق قانونی برای کنعانی زادگان درخواست شلاق کرده‌اند.

باشگاه استقلال از محمد حسین کنعانی زادگان، مدافع پرسپولیس به دادگاه انقلاب شکایت کرده است. در متن شکایت باشگاه استقلال چنین می‌خوانیم:

در متن شکایت باشگاه استقلال آمده است که “وقف ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی، توهین به افراد از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک، مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه و پنجاه هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی خواهد بود. مضاف بر ماده فوق با عنایت بر اینکه باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال شرکتی صد در صد دولتی بوده که وفق ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی توهین صورت گرفته از جانب نامبرده ذیل حکم توهین مشدد نیز قرار می‌گیرد. ”

در ادامه متن شکایت استقلالی‌ها با اشاره به ویدیوی منتشر شده از مدافع پرسپولیس آمده است: “وقف فیلم موجود که تقدیم گردید، آقای حسین کنعانی زادگان در عملی ناشایست اقدام به توهینی زشت و زننده به باشگاه استقلال و هواداران استقلال می‌نماید. واضح است که اقدام ایشان به عنوان بازیکن تیم فوتبال و تیم ملی نه تنها نقض مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال بوده است که از طریق آن مراجع مربوط نیز پیگیری می‌گردد. ”

باشگاه استقلال در رابطه به دلایل اتهام جرم کنعانی نیز آورده است:

“۱- توهین آمیز بودن رفتار با توجه به عرف سنجیده می‌شود. به قطع و یقین گفتار ایشان به حدی زشت و زننده است که در هر طبقه اجتماعی و در هر جایگاهی توهینی به شدت زشت و زننده تلقی می‌گردد مضافا که با توجه به آنکه نامبرده بازیکن تیم پرسپولیس و تیم ملی ایران بوده و مخاطب توهین ایشان باشگاه استقلال و هواداران آن می‌باشد.

۲- مخاطب توهین باید فرد معینی باشد و در صورتی که به جمعی توهین شود، باید به گونه‌ای باشد که بتوان آن را به تک تک افراد جمع قابل انتساب دانست که فارغ از انتساب توهین مزبور به شخصیت حقوقی باشگاه استقلال که یک شخص معین بوده است و نیازمند هیچ تفسیری در این خصوص نمی‌باشد حتی این شرط مانع وقوع هتک نسبت به هواداران استقلال نیز نمی‌شود.

۳- توهین باید صریح باشد و نمی‌توان براساس آن تفسیرپذیر بودن یک کلام، گوینده یا نویسنده آن را به اتهام توهین تعقیب نمود که صریح‌تر از بیان و توهین صورت گرفته از جانب ایشان عبارت یا اصطلاح توهین آمیزی یافت نمی‌شود. ”

به دنبال انتشار فیلمی از محمد حسین کنعانی زادگان که درآن الفاظ رکیکی علیه هوادار استقلالی به کار می‌برد، باشگاه استقلال از این بازیکن به دادگان انقلاب شکایت کرده است. استقلالی‌ها طبق قانونی برای کنعانی زادگان درخواست شلاق کرده‌اند.

لازم به ذکر است که باشگاه استقلال پیش‌تر در کمیته انضباطی شکایت خود را مطرح کرده بود که این شکایت به دلیل پرداخت نشدن هزینه دادرسی رد شده است!

منبع: شهرآرانیوز

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از