سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

عکس/کوچ اجباری شیعیان هزاره توسط طالبان!

kaboos ghatar.com ۰۳ مهر ۰۰ دیدگاه ۱۹۳

طالبان به شیعیان هزاره در دایکندی دستور داده تا خانه های خود را ترک کنند. در نامه‌اى منسوب به امین‌الله زبیر، والى طالبان به ولسوال گیزاب که تذکر داده شده است که طالبان در صورت لزوم، از نیروى نظامى استفاده کنند.

کوچ شیعیان هزاره

محمد محقق نوشته است که طالبان نیروى ضربتى شان را وارد منطقه کندیر و دهن ناله کرده‌اند و مردم هزاره را از مناطق حاصلخیز شان کوچ داده زمین‌هاى شان را به هواداران طالبان توزیع می‌کنند.

وی با انتشار فرمان‌هایی از جانب طالبان نوشته است که آن‌ها به حدود ٨٠٠ فامیل هشدار داده اند تا مناطق شان را تا ساعت ٢ بعد از ظهر امروز به وقت محلی ترک کنند در غیر آن با برخورد نظامى مواجه می‌شوند.

در نامه‌اى منسوب به امین‌الله زبیر، والى طالبان به ولسوال گیزاب که در صفحه محقق نیز انتشار یافته، تذکر داده شده است که طالبان در صورت لزوم، از نیروى نظامى استفاده کنند.

محمد محقق در همین حال نوشته است که طالبان به مردم محل گفته‌اند در صورت شکایت بعدا به محکمه مراجعه کنند.

محقق این تصمیم طالبان را زیر سوال برده است که این چگونه نظامی است که خانه و زمین مردم پیش از فیصله محکمه غصب می‌شود؟

او از رهبری طالبان خواسته است تا از کوچ اجباری مردم هزاره در آستانه فرا رسیدن فصل سرما جلوگیری کنند و از سازمان ملل متحد نیز تقاضا کرده است که از این فاجعه انسانی که براساس خصومت‍‌های قومی و مذهبی انجام می‌شود جلوگیری کند.

پیش از این نیز گزارش‌هایی مبنی بر کوچ اجباری مردم ولایت پنجشیر و شیعیان قندهار از سوی طالبان در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.

مقامات طالبان در این زمینه واکنش صریح نشان نداده‌اند.

نامه

کوچ شیعیان هزاره

 

 

منبع: فرارونیوز

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از