سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

وقتی دلارهای پسرخاله در مشهد رنگ خون گرفت+ عکس ۲ قاتل

didi ghatar.com ۰۴ مهر ۱۴۰۰ دیدگاه ۲۴۲

جوانی که برای یافتن پسرخاله گم شده اش از پلیس کمک خواسته بود، درحالی با هوشیاری کارآگاهان به اتهام قتل مورد بازجویی قرار گرفت که شب گذشته راز این جنایت هولناک در مشهد فاش شد.

جسد دفن شده

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح این جنایت وحشتناک گفت: صبح روز گذشته پرونده ای در پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد واکاوی قرار گرفت که محتویات آن از گم شدن جوان ۲۵ ساله ای به نام «بهمن عزیزی» حکایت داشت.

در این میان جوان ۲۱ ساله ای به نام کیاوش که به همراه دایی اش به پلیس آگاهی مراجعه کرده بود درحالی که خود را بسیار نگران نشان می داد درباره چگونگی گم شدن پسرخاله اش گفت: «شب چهارشنبه گذشته من و بهمن (پسرخاله) در خانه بودیم که سه نفر با لباس های شخصی وارد منزل شدند و ادعا کردند که شما جرایم سیاسی دارید! آن ها سپس با گذاشتن چاقو زیرگلوی بهمن او را به طبقه بالای آپارتمان بردند و یک قمه هم به دست من دادند تا اثر انگشتم روی آن بماند.

بعد از گذشت چند دقیقه آن مردان ناشناس، پسرخاله ام را با خود بردند و مرا در خانه رها کردند ولی من تا چند روز جرئت نمی کردم این ماجرا را برای کسی بازگو کنم تا این که امروز صبح تصمیم گرفتم از پلیس برای یافتن پسرخاله ام کمک بگیرم و …

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده افزود: به محض این که جوان ۲۱ ساله تبعه خارجی این قصه باورناپذیر را بازگو کرد، پیگیری این پرونده به گروه ورزیده ای از کارآگاهان اداره جنایی سپرده شد چرا که نوع بیان این داستان ساختگی و کنترل رفتاری کیاوش، حکایت از وقوع جنایتی هولناک داشت.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: بلافاصله گروه تخصصی کارآگاهان با هدایت و نظارت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) وارد عمل شدند و با هماهنگی و کسب دستورات ویژه ای از قاضی دکتر حسن زرقانی (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) کیاوش را مورد بازجویی های فنی قرار دادند چرا که این گونه داستان سرایی ها برای کارآگاهان به ماجراهایی نخ نما تبدیل شده است. با این حال کیاوش همچنان اصرار داشت که پسرخاله اش توسط افراد ناشناس ربوده شده است!

اما در این میان زیرکی کارآگاهان با بررسی غیرمحسوس گوشی تلفن دایی کیاوش که همراه وی به پلیس آگاهی آمده بود، ماجرای هفت هزار و ۳۰۰ دلار امانتی را در حالی فاش کرد که احتمال می رفت جنایتی به خاطر همین دلارها رخ داده است! چرا که پیامکی از شماره تلفن فرد گم شده (بهمن) با این عنوان که «کیاوش می آید، دلارها را به او بدهید!» در گوشی دایی کیاوش وجود داشت که نشان می داد ردی از دلارهای خونین در این ماجرا خودنمایی می کند! به همین دلیل کارآگاهان مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند و سپس با راهنمایی های مقام قضایی ، این پرونده حساس وارد مرحله جدیدی شد.

بخوانید  پسری پدرش را به خاطر بازی پلی استیشن کشت!

سرهنگ شفیع زاده در ادامه تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع کارآگاهان در چند گروه عملیاتی و اطلاعاتی به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد) به کنکاش های پلیسی پرداختند و پس از چند ساعت جمع آوری اطلاعات و بازبینی دوربین های مدار بسته و ترافیکی به سرنخ هایی از جنایت رسیدند چرا که بررسی های غیرمحسوس بیانگر آن بود که خودروی پژو ۲۰۶ بهمن (فرد گم شده) نیز به کیاوش فروخته شده است و در این میان تنها یک قولنامه فروش وجود دارد!

کشف جنازه مردانه در بیابان های مشهد

به گفته رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی، این تحقیقات که تا ساعت ۱۶ عصر روز گذشته به طول انجامید، بیانگر وقوع جنایت بود و بدین ترتیب فرضیه اولیه پلیس رنگ حقیقت به خود گرفت…

وی در تشریح ادامه این معمای پیچیده گفت: با به دست آمدن این سرنخ ها، کیاوش با دستور قاضی دکتر زرقانی و به اتهام ارتکاب قتل بازداشت شد تا این که ساعتی بعد راز سر به مُهر این پرونده جنایی را گشود.

او که در مقابل این شواهد چاره ای جز بیان حقیقت نداشت، به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: من ۷ هزار و ۳۰۰ دلار را به بهمن (پسرخاله) داده بودم اما او این مبلغ را به من نمی داد. با آن که او پسرخاله ام بود و ما با هم دلار مبادله می کردیم ولی او قصد داشت میلیون ها تومان پول مرا بالا بکشد!

این بود که تصمیم گرفتم به زور دلارها را از او بگیرم. آن روز موضوع را با یکی از کارگرانم که او هم هموطن من است در میان گذاشتم!

متهم این پرونده جنایی ادامه داد: حدود ساعت ۱۹ چهارشنبه شب بود که به منزل بهمن در خیابان صیاد شیرازی ۲۳ رفتیم. از قبل مقداری داروی بیهوش کننده به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به همراه دو جفت دستکش از داروخانه خریدم تا در صحنه جنایت از آن استفاده کنیم که آثاری از ما باقی نماند! آن شب دست و پاهای او را با همکاری فرهاد (کارگر کیاوش) بستم ،سپس روی بدنش نشستم و فرهاد با طناب او را خفه کرد. بعد هم با گوشی تلفن بهمن (مقتول) پیامکی را برای دایی ام ارسال کردم که «دلارها را به کیاوش بدهید!»

بخوانید  تجاوز به دختر۲۰ساله و انتشار تصاویر سیاه از آن در فضای مجازی

چرا که بهمن ادعا می کرد دلارها را به امانت نزد دایی گذاشته است! ما هم خانه را زیر و رو کردیم ولی از دلارها خبری نبود. به همین دلیل وقتی اطمینان پیدا کردم که دلارها نزد دایی ام است، او را کشتم تا این ماجرا لو نرود!

متهم ۲۱ ساله تبعه خارجی افزود: در این میان اثر انگشت و امضای او را گرفتم که خودرواش را به صورت قولنامه ای به من فروخته است، سپس با همکاری فرهاد جسد را داخل پتو گذاشتیم و با خودروی پژو ۲۰۶ مقتول به بیابان های اطراف دولت آباد حمل کردیم. آن جا جسد را در گودالی انداختیم و روی آن هم خاک ریختیم ولی بعد از چند روز ترسیدم و داستان گم شدن بهمن را ساختم تا پس از گزارش ماجرای گم شدن بهمن برای پلیس بازگو کنم! و …

خفه کردن جوان مشهدی با طناب/ راز جنایت فاش شد

سرهنگ جواد شفیع زاده درباره اعترافات متهم دیگر این پرونده نیز گفت: در ادامه این ماجرا، «فرهاد» نیز دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

او هم با تایید اظهارات کیاوش در بازجویی ها ادعا کرد: قرار بود وقتی دلارها را گرفتیم کیاوش مبلغ ۳۰ میلیون تومان به من بدهد ولی بخشی از اعترافات او حقیقت ندارد چرا که کیاوش قبل از من به خانه بهمن رفته بود و او خودش در منزل را به روی من باز کرد و خودش نیز بهمن را با طناب خفه کرد! من فقط در حمل جسد به او کمک کردم و …

قاتل

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به این که جنایت مذکور فقط طی چند ساعت با هوشیاری کارآگاهان و راهنمایی های ارزنده قاضی زرقانی کشف شد، خاطرنشان کرد: به دنبال اعترافات متهمان، شب گذشته گروهی از کارآگاهان در کنار قاضی ویژه قتل عمد عازم منطقه دولت آباد در اطراف بزرگراه آسیایی مشهد- چناران شدند که پس از مدتی جست وجو در نهایت متهمان محل دفن جسد را نشان دادند و بدین ترتیب جسد بهمن از زیر خاک پیدا شد.

به گفته این مقام انتظامی، تحقیقات ریزبینانه برای کشف زوایای پنهان این جنایت، توسط سرهنگ وحید حمیدفر (افسر پرونده) و با دستورات ویژه قضایی همچنان ادامه دارد.

منبع: رکنا

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از