سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

عکس/واکنش تند شهروندان افغان به شکار پرندگان کمیاب توسط طالبان

parantez ghatar.com ۱۵ مهر ۰۰ دیدگاه ۲۴۲

چند روز پیش، سه جنگجوی طالبان پرنده‌ای نایاب را در محل نامعلومی شکار کردند. طالبان پس از شکار این حیوان، عکس خود و پرنده شکار شده را در صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

شکار پرنده

شکار غیرقانونی و ظالمانه پرند‌گان و حیوانات آزاد در افغانستان از دیر زمان جریان دارد، اما طالبان نسبت به همه در زمینه شکار آنان پیشتازند.

طالبان در بیست سال گذشته نیز در مناطق تحت کنترل خود پرند‌گان و حیوانات زیادی را با شلیک گلوله جنگی یا با تفنگ‌های شکاری شکار کرده‌اند بدون آن‌که به گوشت یا پوست آن نیاز داشته باشند؛ فقط برای این‌که تفریح کنند یا عکس یادگاری بگیرند!

چند روز پیش، سه جنگجوی طالبان پرنده‌ای نایاب را در محل نامعلومی شکار کردند. طالبان پس از شکار این حیوان، عکس خود و پرنده شکار شده را در صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

شماری از شهروندان افغانستان شکار پرند‌گان و حیوانات افغانستان را طبق قانون جرم می‌پندارند و از طالبان که دست به چنین تفریح و خوشگذرانی (شکار) می‌زنند، انتقاد کردند. این افغان‌ها با نشر تصویر سه شکارچی طالب در کنار پرنده شکار شده می‌گویند که آدم‌ها در افغانستان مصونیت نداشتند، اکنون پرند‌گان و حیوانات نیز مصونیت خود را از دست داده‌اند، و طالبان برای خوشگذرانی حتی دست به کشتار چیز‌هایی می‌زنند که نه به آن‌ها ضرر می‌رساند و نه به گوشت و پوست آنان نیازی است.

حمیرا قادری، استاد دانشگاه و نویسنده افغان، با نشر تصویر پرنده شکار شده، به شکارچیان طالب نوشت: به شما نگفتند که دین اسلام دین مهربانی است؟ به شما نگفتند که در دین اسلام بر مهربانی با حیوانات تاکید شده است؟

وی به طالبان گفت: در هوا حیوانات را شکار می‌کنید و در زمین انسان‌ها را.

صمیم نادری نیز نوشته است: در بیست سالی که گذشت، اکثریت طالبان در افغانستان به برق، تلفن، و اینترنت دسترسی نداشتند. در غیر آن، مانند شکار این پرنده بیچاره، چه شکار‌های ظالمانه دیگرِ آنان را می‌دیدم. باور داریم که پس از این، از دست طالبان، آدم در زمین و پرنده در هوا آرام نخواهد بود.

جاوید نوشته است: اگر این رذالت نیست، چیست؟ پرنده‌ای را شکار کردند که نه گوشتش را نیاز داشتند و نه تهدیدی برای جانشان بود. نشان می‌دهد هر کار که به طالبان لذت بدهد انجام می‌دهد، به‌ویژه کشتن، که سال‌ها تجربه آن را دارند.

منبع: فرارونیوز

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از