سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

خداحافظی دو کارگردان معروف از جشنواره فیلم فجر+عکس

afra ghatar.com ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ دیدگاه ۱۷۲

رضا میرکریمی و محمد حسین مهدویان دو کارگردان مشهوری سینمای ایران با انتشار متن‌هایی مبهم از جشنواره فیلم فجر خداحافظی کردند.

سید رضا میرکریمی کارگردان مطرح سینمای ایران که به خاطر فیلم «نگهبان شب»، جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد، با انتشار پستی در اینستاگرام خود، تلویحا اعلام کرد که برای همیشه با جشنواره فجر خداحافظی کرده است.

نگهبان شب

او در صفحه اینستاگرامش نوشت: «سیمرغ آخر و جشنواره‌ای که دیگر نیست… .»

رضا میرکریمی یکی ازپرافتخارترین کارگردانان جشنواره فجر است که با فیلم‌هایی چون «خیلی دور خیلی نزدیک»، «کودک و سرباز»، «به همین سادگی» و «زیر نورماه» چندین جایزه این جشنواره در کارنامه‌اش دارد.

محمد حسین مهدویان هم ساعتی پیش پستی در اینستاگرام منتشر کرد و به نوعی از این جشنواره خداحافظی کرد. او هفت دوره متوالی در این جشنواره حضور داشته و موفقیت‌های زیادی را کسب کرده است.

مهدویان نوشت: “جشن‌واره فیلم فجر برای من تمام شده. از دوران حضورم در جشن‌واره یادگارهای زیادی دارم. بیش‌تر از دو سیمرغی که گرفته‌ام. خاطرات بدش را از خودم دور می‌کنم تا جشن‌واره را با خوشی‌هاش به یاد بیاورم و همیشه برایم زیبا باقی بماند. تا همین‌جا و همین‌‌قدر برایم کافی است. حالا دیگر سودایی در سر ندارم. فقط شوق سینماست که خالص‌تر از قبل وسوسه‌ام می‌کند.”

بخوانید  مراسم فیلم «شادروان» با حضور سینا مهراد و نازنین بیاتی

مهدویان با فیلم مرد بازنده در جشنواره امسال حضور یافت که انتقادات زیادی را در پی داشت و موفقیتی کسب نکرد.

پیش از جشنواره امسال مسعود کیمیایی نیز از حضور در جشنواره انصراف داده بود.

منبع: اینستاگرام سینماونیز

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از