سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

یک «خرس قهوه‌ای» در اردبیل زنده‌گیر شد +تصاویر

aflatoon ghatar.com ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ دیدگاه ۱۳۴

یک خرس قهوه‌ای در اردبیل توسط مأمورین اداره کل حفاظت محیط زیست استان به وسیله استفاده از دارت بیهوشی، زنده‌گیری شد.

یک خرس قهوه‌ای که به حیاط خانه‌ای در روستای نمین استان اردبیل وارد شده بود, با تلاش تیم دامپزشکی و محیط زیست این شهرستان، زنده‌گیری و جهت درمان به سراب منتقل شد.

خرس قهوه‌ای از جمله حیواناتی است که ممکن است به دنبال فرا رسیدن فصول گرم و کاهش منابع غذایی و آبی, به منظور پیدا کردن آب و مواد غذایی به مناطق روستایی و شهرهایی که در نزدیکی زیستگاه آن قرار دارند, وارد شود که در این صورت و در صورت مواجه شدن با خرس باید بلافاصله با شماره ۱۵۴۰ یا شماره‌های داخلی نزدیک‌ترین اداره حیات وحش در هر استان تماس بگیریم.

خرس قهوه‌ای بزرگترین گوشتخوار ساکن ایران است؛ زیستگاه‌های اصلی خرس قهوه‌ای، عموماً مناطق جنگلی خزری، جنگل‌های ارسباران و زاگرس، علفزارهای مرتفع کوهستانی نزدیک به جنگل و دره‌های پایین‌دست جنگل است. خرس‌های قهوه‌ای در حالت عادی بیش از علاقه‌مندی به خوردن انسان، به علف‌های کوهستانی و جنگلی علاقه دارند و گاهی نیز دست به شکار گوسفندان محلی می‌زنند.

تعداد گونه خرس قهوه‌ای در کشور ما در سال‌های اخیر با تهدید مواجه شده است و عامل انسانی بیشترین نقش را در تلفات این حیوان داشته است به طوری که از ۳۳۹ مورد مرگ گوشتخواران در سراسر کشور که به وسیله انسان اتفاق افتاده است؛ ۳۰ درصد این آمار مربوط به تلفات خرس قهوه‌ای است.

گرفتن خرس قهوه ای

عملیات زنده گیری خرس قهوه ای

زنده گیری خرس قهوه ای

منبع: مشرق نیوز

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
This page is first time visited. Not refreshed.views = 1