سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

بهترین منهول پلی اتیلنی چه ویژگی هایی دارد؟ +عکس

dell ghatar.com ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ دیدگاه ۳۰

منهول پلی اتیلن (Manhole) یا آدم رو، سازه ای می باشد که به صورت عمودی در زیر زمین نصب می شود.

بنابر اعلام شرکت پارس اتیلن کیش: پیش از ساخته شدن منهول های پلی اتیلنی یا آدم رو های فاضلابی، لوله کشی های فاضلابی آن عملکردی که باید را نداشتند و نصب، تعمیر یا تعویض آن ها با زحمت و هزینه همراه بوده است. اما پس از تولید منهول های پلی اتیلنی، سرعت نصب و تعمیر به شدت افزایش پیدا کرد واز هزینه ها نیز کاسته شد. همچنین طول عمر این لوله ها نسبت به لوله های معمولی بسیار بالاتر بوده و حدود ۵۰ سال بدون خوردگی و تخریب میتوانند کارایی داشته باشند.

تعریف منهول پلی اتیلن چیست؟

منهول پلی اتیلن (Manhole) یا آدم رو، سازه ای می باشد که به صورت عمودی در زیر زمین نصب می شود و امکان ایجاد تاسیسات زیرزمینی و ارتباط از سطح زمین با آن ها را برای مواردی همچون لوله های فاضلابی، سیستم های مخابراتی و… فراهم می کند.

چند نوع منهول فاضلابی وجود دارد؟

منهول فاضلابی

انواع منهول ها به شرح زیر می باشند:
منهول سنتیاینگونه از منهول ها از مصالح ساختمانی مانند آجر، بتن و … ساخته شدند و امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. اما برای کانال های انتقال خط تلفن در برخی مناطق از منهول های بتنی و در در برخی مناطق دیگر از منهول های آجری همچنان استفاده می شود.

منهول پلی اتیلنی گذر مستقیماز این نوع از منهول ها در نقاطی که تعداد ورودی ها و خروجی ها زیاد است استفاده می شود همچنین این منهول برای یکپارچه سازی فاضلاب های خانگی نیز کاربرد دارد.

منهول پیش ساختهمنهول های پیش ساخته به دلیل صرف جویی در هزینه و زمان عموما طرفداران بیشتری دارند ونه تنها در فاضلاب های شهری بلکه در سیستم های فاضلاب خانگی نیز از این لوه ها استفاده می شود.

منهول پلی اتیلن ریزشی: از منهول های ریزشی برای لوله هایی با قطر بین ۶۰ سانتی متر تا ۳ متر می توان استفاده کرد و برای لوله هایی با قطر بیشتر باید طرحی اختصاصی انجام شود.

منهول پلی اتیلن جانبی: در سیستم های فاضلابی وقتی قطر لوله ها به بیش از ۸۰ سانتی متر برسد بهتر است از لحاظ عملکردی و اقتصادی از این نوع لوله های منهول پلی اتیلنی استفاده شود.

به دلیل عدم دسترسی راحت به منابع لوله ای زیر زمین، استفاده ار منهول پلی اتیلن که هم نصب راحتی دارد و هم در دراز مدت به خوبی کار می کند (چون در برابر خوردگی و مواد شیمیایی مقاوم است) می تواند بهترین انتخاب باشد.

از کدام منهول برای فاضلاب استفاده میشود؟

منهول مناسب فاضلاب در هر منطقه و بخش زیر زمینی ممکن است متفاوت باشد و با توجه به شرایط انتخاب شود که در این صورت انتخاب درست نوع منهول بسیار مهم است. به طور کلی شرایط زیر در انتخاب منهول فاضلاب باید رعایت شود:

 • منهول های با قطر کم را در خطوط فرعی و منهول هایی با قطر بالا را در خطوط اصلی استفاده کنید.
 • علاوه بر اسحکام بالا باید سبک باشند.
 • سطح داخلی باید صیقلی و روشن باشد.
 • جنس لوله باید در برابر مواد شیمیایی اسیدی و بازی کاملا مقاوم باشد.
 • منهول ها نباید خاصیت رسوب پذیری و چسبندگی آلاینده ها را داشته باشند.
 • حتما باید بررسی شود که راه خروج فاضلاب به آب های زیرزمینی وجود نداشته باشد.
 • دریچه بازدید باید نسبت به ضربه و زلزله مقاوت بالایی داشته باشد.

ساختار منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن از مواد شیمیایی به اسم پلی اتیلن ساخته می شود که استحکام بالایی داشته و در برابر نشتی و مواد شیمیایی بسیار مقاوم است. زنجیره ی پلیمیری این نوع ماده بسیار پیچیده می باشد ولی در عین حال قابل بازیافت است، به همین سبب چگالی بالایی دارد. برای اطلاعات دقیق درباره منهول های پلی اتیلن به آدرس زیر مراجعه نمائید:

https://www.kspcor.com/منهول-پلی-اتیلن-۴/

علت استفاده از منهول پلی اتیلن چیست؟

منهول پلی اتیلن

 • کاهش هزینه نصب و اجرا
 • افزایش سرعت نصب و اجرا بدون هیچ گونه پیچیدگی
 • طول عمر بالا بخصوص در مناطق مرطوب (حداقل ۵۰ سال)
 • مقاومت در برابر انواع مواد شیمیایی و خورنده
 • استحکام بالا مقابل زلزله و سیل
 • عدم کند شدن جریان یا افت فشار به دلیل صاف و صیقلی بودن سطح
 • کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری
 • آب‌بندی کامل شبکه و جلوگیری از نفوذ آب‌های زیرسطحی به سیستم فاضلاب
 • عدم ورود فاضلاب به اب های زیر زمینی

منهول های پلی اتیلن شرکت کیان صنعت پاسارگاد

شرکت کیان صنعت پاسارگاد با تولید منهول های پلی اتیلنی با کیفیت و مقاوم راهی نوین را برای سیستم های شبکه ای فاضلاب باز کرده است تا با کاهش هزینه ها و افزایش سرعت نصب و اجرا بتوان به خروجی بهتری در صنعت دست یافت. جهت مشاوره رایگان خرید منهول (آدم رو) با شماره تماس های شرکت کیان صنعت پاسارگاد تماس حاصل نمایید.

آدرس دفتر مرکزی شرکت کیان صنعت پاسارگاد:

ایران – تهران – خیابان آفریقا – کوچه نور – پلاک۸ – واحد ۶

شماره تماس شرکت کیان صنعت پاسارگاد:

۸۸۶۴۵۰۹۴-۷ (۰۲۱)

منبع: https://www.kspcor.com/

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از