سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

یک «جام»، آبروی ایران را در کل جهان بُرد+تصاویر

afra ghatar.com ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ دیدگاه ۳۰۸

مراسم رونمایی از کاپ جام جهانی در تهران به غیرمنتظره‌ترین شکل ممکن پیش رفت.

در حالی‌که مراسم رونمایی از جام جهانی با حضور بزرگان فوتبال کشور و اعضای کادرفنی تیم ملی و بازیکنان و ارکان مختلف ملی و باشگاهی فوتبال ایران در برج میلاد برگزار می‌شد، پایانی ناخوشایند از این مراسم در ذهن حاضرین به ثبت رسید.
از ابتدای مراسم، بی‌نظمی غیرقابل توصیفی در مراسم وجود داشت. جواد خیابانی بعد از رفت و برگشت و پخش آیتم‌هایی برای حضار، از بازیکنان پیشین ایران در جام‌های جهانی دعوت کرد تا روی سن حاضر شوند. از زمانی که بازیکنان تیم‌های ملی ایران در جام‌های جهانی به حضور روی استیج دعوت شدند، نمایندگان فیفا به برگزارکنندگان مراسم بابت رعایت‌نشدن پروتکل‌ها تذکر دادند و خواهان اتمام این ماجرا شد. این اتفاق در حالی رخ داده بود که جواد خیابانی به‌عنوان مجری مراسم در خلال صحبت‌هایش به حضار قول می‌داد که خیالشان راحت باشد و او همه را برای گرفتن عکس صدا خواهد کرد.

بخوانید  سرشکستگی ملی در فوتبال؛ ما را ببخش تاریخ

در این لحظات نماینده فیفا از این اتفاقات شاکی شد و با عصبانیت بسیار زیادی کاپ را جمع کرد و در کیف مخصوص آن قرار داد و حتی قفل آن را هم زد. در ادامه نورپردازی سالن متوقف شد.
بعد از این اتفاق خیابانی که می‌خواست نظم را به مراسم برگرداند از حضار درخواست کرد بر سر جای خود بنشینند. احسان محمدی، مسئول دپارتمان مسئولیت اجتماعی فدراسیون فوتبال هم با کنایه به حضار می‌گفت که ممنونم از این که نظم مراسم را رعایت کردید…

بی‌نظمی غیرقابل‌تصور در نهایت کاسه صبر نماینده فیفا را لبریز کرد تا با جمع کردن و قرار دادن کاپ در کیف مخصوص، مراسم را با ناراحتی به اتمام برساند.

این اتفاق در حالی رخ داد که حمیسی، مدیر حراست فدراسیون فوتبال در خصوص این اتفاقات گفت: این جام را با تشریفات خاص و رده حفاظتی بالا وارد ایران کردیم و به همین ترتیب هم از ایران خارج خواهد شد و فدراسیون برای این مراسم سنگ تمام گذاشت. این بی‌نظمی روی سن دلایلش ارتباطی به ما ندارد و هیجانی که برای گرفتن عکس بین دوستان، ورزشکاران و پیشکسوتان وجود داشت؛ باعث این اتفاقات شد.

بخوانید  واکنش علی کریمی به انتخاب مهدی تاج به عنوان ریاست فدراسیون فوتبال/عکس

استفاده از سفره قلمکار برای رونمایی از کاپ مسابقات جام جهانی یکی از مواردی بود که تعجب نمایندگان فیفا را به دنبال داشت.

گرفتن عکس یادگاری با جام جهانی در حال لایک دادن ( به چه چیزی؟) یا حضور افراد متفرقه نوجوان در کنار کاپ از نکات قابل تامل بود!

منبع: ورزش 3

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از