سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

دستیار ایرانی کی‌روش مشخص شد

didi ghatar.com ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ دیدگاه ۱۷۰

نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت:یکی از این موارد تعیین تکلیف قطعی وضعیت کادرفنی تیم ملی بود.

منصور قنبرزاده درمورد اینکه در جلسه روز گذشته هیات رییسه فدراسیون فوتبال چه گذشت که سبب انتخاب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی جدید تیم ملی شد، اظهار داشت: جلسه روز گذشته اولین جلسه رسمی بود و مواردی در دستور جلسه وجود داشت که درباره آن طرح موضوع شد. یکی از این موارد تعیین تکلیف قطعی وضعیت کادرفنی تیم ملی بود زیرا در حالت سردرگمی که منجر به نگرانی مردم عزیزمان شده قرار داشتیم.

*کمیته فنی هم موافق ادامه همکاری اسکوچیچ نبود

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در این خصوص جلسه چند ساعته داشتیم و روی موضوع بحث و آسیب شناسی شد. موارد متعددی مطرح و مزایا و معایب این تغییر و تحول بررسی شد. نظرات قبلی کمیته فنی را بنابردلایلی ادامه کار اسکوچیچ که خیلی هم زحمت کشیده بود را برای جام جام جهانی به آن کیفیت ندیدند بررسی کردیم.

*هیات رئیسه می تواند نظر هیات رئیسه را بپذیرد یا نپذیرد

قنبرزاده درمورد اینکه کمیته فنی اعلام کرده بود کی روش هم سرمربی تیم ملی نباشد اما هیات رئیسه فقط بخش اول نظر این کمیته را لحاظ کرد، گفت: اگر جسارت نباشد باید بگویم نباید سوال کنید و خودتان هم جواب بدهید. اگر نیازی به دعوت من نبوده خودتان توضیح بدهید. اجازه بدهید من توضیح بدهم. نظر کمیته فنی را قرائت کردیم اما طبق اساسنامه این کمیته بازوی مشورتی هیات رئیسه است و مشورت می دهد. می توانید آن را بپذیرید یا نپذیرید همانگونه که هیات رئیسه و سرپرست قبلی فدراسیون نپذیرفتند. محمدرضا ساکت و مهدی نبی هم با اسکوچیچ کار کرده اند هم با کارلوس کی روش. من هم وقتی دبیرکل بودم شناختی از اسکوچیچ داشتم.

*مبلغ قرارداد کی روش ۵۰ هزار یورو ماهیانه برای دو ماه و نیم است

وی اضافه کرد: باور کنید در ابتدای کار و قبل از ارائه توضیحات تعداد قابل توجهی از اعضای هیات رئیسه مخالف بودند ولی پس از ارائه توضیحات کامل و بررسی های همه جانبه ای که انجام دادیم با توجه به مبلغ معقول کی روش، به جمع بندی رسیدیم.این مبلغ مورد تایید هیات رئیسه قرار گرفت.

 

نکونام

*هدف از انتخاب نکونام به عنوان دستیار کی روش جانشین پروری است

قنبرزاده درباره اینکه آیا این ۹۰۰ هزار یورو مربوط به قرارداد دستیاران کی روش است، توضیح داد: اولین بار است چنین چیزی می‌شنوم. قرار است جواد نکونام که کاپیتان تیم ملی بوده و اکنون در فولاد یکی از سرمربیان موفق ما است دستیار اول او باشد و جانشین پروری هم صورت بگیرد.

وی درمورد اینکه آیا باشگاه فولاد برای حضور نکونام در تیم ملی موافقت کرده است، گفت:مهدی تاج با مدیران فولاد صحبت کرده و در حال مذاکره هستند. طبق توصیه مقام معظم رهبری که البته درباره فوتبال نبود و کلیاتی بود که در صورت امکان از مربی ایرانی استفاده شود، برنامه هیات رئیسه فعلی این است که با حضور نکونام در کادرفنی، جانشین پروری صورت بگیرد.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال درمورد اینکه چرا معرفی کی روش تا این اندازه به تاخیر افتاد و حتی احسان اصولی پس از پایان جلسه روز گذشته اعلام کرد هیچ صحبتی درباره این مربی نشد، گفت: خود من هم پس از پایان جلسه خیلی توصیح ندادم. با وجود اینکه سخنگو نیستم و نیازی نبود با توجه به پروتکل های تعریف شده صحبت کتم اما به احترام رسانه ها به برخی سوال‌ها جواب دادم.

بخوانید  رونمایی از گزینه‌های جانشینی اسکوچیچ

قنبرزاده اضافه کرد: ما باید مطالبات اسکوچیچ را بررسی می کردیم زیرا ممکن بود شیطنت هایی شود. متوجه شدیم او حدود ۶_۵ ماه معوقه دارد که پرداخت نشده است. برای اینکه داستان ویلموتس حادث نشود، این کار را انجام دادیم. در همان روز کلیه مطالبات او تقریبا پرداخت شد و در مجموع حدود ۱۵ روز از مطالباتش مانده است. مقداری جزئی از طلب اسکوچیچ مربوط به ۱۵ روز کاری باقی مانده که باید محاسبه شود. مالیات این مربی برعهده خودش است و به همین دلیل مشغول محاسبه هستند که شاید همان ۱۵ روز از محل مطالباتش را به امور مالیاتی بدهند تا مفاصا حساب مالیاتی صورت بگیرد. پول به حسابش واریز شد و نباید نگران بود.

وی افزود: باید در فضایی آرام و به دور از حاشیه این اتفاق می افتاد تا شیطنتی صورت نگیرد و داستان ویلموتس تکرار نشود.

*مگر می شود دستیاران کی روش بیشتر از او بگیرند

نایب رئیس دوم فدراسیون درباره دستمزد دستیاران خارجی کی روش، عنوان کرد: خودتان گفتید ۵۰ هزار یورو برای کی روش اما برای دستیارانش رقمی را گفتید که نتوانستم صفرهایش را بشمارم. من به عنوان یک منبع مسئول می گویم. مگر می شود سرمربی ۵۰ هزار یورو بگیرد و دستیارانش بیشتر؟ در حال مذاکره با دستیاران او هستیم اما نسبت به خود کی روش مبلغ بسیار پایین تری خواهند گرفت.

*ظاهرا فیفا درباره دفاعیه فدراسیون قانع نشده که مکاتبه جدید داشته

قنبرزاده درباره نامه کمیته انضباطی فیفا و مهلت شش روزه به فدراسیون فوتبال برای ارائه توضیحات درخصوص اتفاقات دیدار ایران و لبنان در مشهد و اینکه آیا بحث تعلیق و تهدید مطرح است، اظهار داشت: فیفا پس از بازی ایران و لبنان همان ابتدا مکاتبه ای را انجام داد و فدراسیون هم دفاعیاتی را برای کمیته انضباطی فیفا به عنوان پاسخ فرستاد. بعد از ارسال این مکاتبات و مستنداتی که خواستند امروز متوجه شدیم مجدد مکاتبه جدیدی صورت گرفته است. ظاهرا از آن دفاعیه ما خیلی قانع نشدند که مکاتبه جدیدی انجام دادند.

*نامه فیفا مقداری نگران کننده است

وی ادامه داد: در مکاتبه جدید آمده باید ظرف شش روز پاسخ بدهیم. در صورتی که پاسخ ارسال نشود یا قانع کننده نباشد، کمیته انضباطی مطابق کدهای انضباطی فیفا تصمیم گیری خواهد کرد. اگر واقع باشیم این موضوع مقداری نگران کننده است اما تعلیق را نیاورده. در انتهای این نامه بحث شش روز مطرح شده و باید دلایل مستدل بفرستیم ته نگرانی ایجاد نشود.

*خواهش می کنم شرایط را درک گرده و خودزنی نکنیم

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: واقعا از همه خواهش می‌کنم شرایط را درک کرده و خودزنی نکنیم. در شرایطی قرار گرفته ایم که بحث تحریم و عدم پشتیبانی بین‌المللی از کشورمان در همه زمینه ها وجود دارد.

بخوانید  اسکوچیچ پس از برکناری از تیم ملی چه گفت؟

قنبرزاده درمورد اینکه آیا دلیل ارسال این نامه به دلیل شیطنت های داخلی است، توضیح داد: من خیلی شفاف گفتم. اگر کمیته انضباطی فیفا با مکاتبه قبلی قانع شده بود نباید نامه جدید را می زد. این امر نشان می دهد از دلایل و مستندات قبلی ما خیلی قانع نشده و این موضوع واقعا جای نگرانی دارد.
جشنواره تابستانه آفتاب فرصت را از دست ندهید…

وی درباره زمان سفر کی روش به ایران، توضیح داد: ظاهرا ظرف یک تا دو روز آینده به ایران می آید و تیم‌ها را تحت نظر خواهد گرفت . دستیارانش هم ظرف چند روز آینده به او ملحق می شوند. انشاءالله جواد نکونام نیز به او اضافه می شود. در اردوی اتریش کادر جدید حضور دارند.

*برای تعییر کادرفنی ریسک کردیم و هیات رئیسه تصمیم شجاعانه ای گرفت

نایب رئیس دوم فدراسیون افزود: رئیس و هیات رئیسه فدراسیون ریسک مدیریتی برداشت. اگر می‌خواستیم از مسئولیت فرار کنیم می گفتیم کادرفنی را تشکیلات و مدیریت قبلی انتخاب کرده و با همین کادر به جام جهانی می رفتیم. اگر نتیجه هم نمی گرفتیم خیلی راحت از زیر بار مسئولیت و به نوعی افکار عمومی فرار می کردیم.

قنبرزاده خاطرنشان کرد: هیات رییسه تصمیم شجاعانه ای گرفت و به این موضوع رسید.صد در صد افراد حاضر در جلسه نیز رای به آمدن کی روش دادند.

*کی روش در این مرحله می تواند انسجام ایجاد کند

وی درباره اینکه کی روش تا چه اندازه می‌تواند به فوتبال ما کمک کند، گفت: هیات رئیسه مطابق تمام دانشی که داشت و پایشی که انجام داد به این نتیجه رسید در این مرحله کی روش می تواند در تیم ملی وحدت، انضباط، نظم، انسجام تیمی ایجاد کند که برای جام جهانی خیلی مهم است. با این جمع بندی به این نتیجه رسیدیم کی روش می تواند شرایط را بهتر کند.

*گل دقیقه ۹۴ را از عراق نمی خوردیم شاید ویلموتس سرمربی بود

نایب رئیس فدراسیون تصریح کرد: اینکه در فوتبال چه نتیجه ای بگیریم مشخص نیست. شاید اگر گل دقیقه ۹۴ را از عراق نمی خوردیم اکنون ویلموتس روی نیمکت تیم ملی بود. فوتبال است و حادثه. هیچکس نمی تواند تضمین بدهد.

*از رسانه ملی خواهش می کنم انسجام ملی ایجاد کند

قنبرزاده در ادامه گفت و گو با برنامه مجله فوتبال شبکه خبر افزود: از رسانه ملی خواهش می کنم انسجام ملی به وجود آورد زیرا همیشه یار دوازدهم تیم ملی بوده است. این تیم به مردم تعلق دارد و اگر هیات رئیسه مشکل دارد یا به قول معروف برخی تشکیلات خوششان نمی آید به حساب تیم ملی بگذارند و اجازه بدهند این تیم با تمرکز و آرامش در جام جهانی شرکت کند و بعد از این مسابقات اگر انتقادی هست با حان و دل می پذیریم.

منبع: برترین ها

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از