جشنواره بیست میلیونی خرید اسکرابر! یک خرید برد، برد

dell ghatar.com ۱۵ آبان ۱۴۰۱ دیدگاه ۲۲

از گذشته تا به امروز یکی از دغدغه‌های اصلی بشر نظافت و پاکسازی محیط اطراف با استفاده از روش‌های آسان بوده است. در نتیجه استفاده از محصولات صنعتی برای این کار نسبت به گذشته رواج بیشتری پیدا کرده است و به­دلیل راحت شدن انجام کار از طریق ابزار مخصوص، کاربران زیادی به‌دنبال تهیه آن‌ها هستند.

اسکرابر صنعتی یا زمین‌شوی یکی از دستگاه‌های مخصوص نظافت است که در مکان‌های تجاری و صنایع مختلف استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها دارای انواع گوناگونی هستند که بر اساس ویژگی‌های خاص، برای استفاده در محیط‌های مشخصی طراحی شده‌اند. به همین دلیل آشنایی با انواع ابزار نظافتی و نحوه کار آن ضرورت دارد.

اسکرابر صنعتی چیست؟

زمین‌شوی صنعتی دستگاهی است که برای شستشوی کف محیط‌های مختلف طراحی و تولید شده است. در محفظه این دستگاه آب و مواد شوینده می­ریزند و با استفاده از برس موجود در داخل اسکرابر، سطوح را پاکسازی کرده و خشک می‌کنند.

تنوع این دستگاه بسیار زیاد است و مدل‌های گوناگونی دارد. از ویژگی‌های بسیار کاربردی اسکرابر صنعتی می‌توان به سامانه خشک‌کنی و شستشوی ترکیبی آن اشاره کرد. درواقع اسکرابر به‌طور هم‌زمان می‌تواند محیط را بشوید و خشک کند. اجزای مختلف به‌کاررفته در این کف شوی صنعتی باعث شده تا استفاده از آن برای محیط­های گوناگون کاربردی باشد..

جشنواره اسکرابر

اسکرابر چگونه کار می‌کند؟

اسکرابر صنعتی در داخل مخزن خود آب تمیز دارد که آن را با استفاده از آب­پاش بر روی سطح می­ریزد و در کنار آن مواد شوینده و پاک‌کننده نیز پخش می‌کند. سپس برس‌های قدرتمند موجود در داخل دستگاه شروع به کار پاکسازی می‌کنند. برس‌ها به­صورت دورانی می­چرخند و با قدرت بسیار بالا کثیفی و آلودگی سطوح را تمیز می‌کنند. سپس موتور مکنده موجود در اسکرابر با استفاده از شلنگ مکش آب کثیف جمع شده را به مخزن دوم برمی­گرداند. درنهایت برس خشک‌کن سطح خیس را خشک می‌کند و محیط کاملاً تمیز می‌شود.

قطعات دستگاه اسکرابر صنعتی

در این دستگاه دو قسمت اصلی شستشو و خشک‌کنی وجود دارد. در قسمت شستشو مخزن آب تمیز، الکتروموتور چرخش برس و برس مخصوص کف شو وجود دارد. در بازه زمانی که مخزن آب اسکرابر صنعتی پر باشد، اپراتور می‌تواند دستگاه را طوری تنظیم کند که آب بر روی برس پخش شود. برس با استفاده از نیروی الکتروموتور چرخش در سطح مورد نظر می‌چرخد و آن را با استفاده از آب و مواد شوینده صنعتی می‌شوید.

خشک کنی دستگاه زمین شوی دارای سه قسمت مخزن آب کثیف یا ریکاوری، تی دستگاه یا اسکویجی و موتور مکش یا موتور وکیوم است. پس از انجام شستشو سامانه خشک کنی اقدام به جمع‌آوری پسماند می‌کند. مواد موجود در کف زمین توسط تی با لبه پلاستیکی جمع‌آوری می‌شوند و از طریق موتور مکش به مخزن آب کثیف منتقل می‌شوند. تمام این فرایند در سطوح صاف به­صورت هم‌زمان انجام می‌شود.

اسکرابر خودرویی

تقسیم‌بندی زمین شوی صنعتی

دستگاه اسکرابر صنعتی بر اساس نحوه کارکرد و مولد انرژی به کار رفته در آن از تقسیم‌بندی‌های گوناگونی برخوردار است.

انواع اسکرابر صنعتی بر اساس نحوه کارکرد

به­دلیل اهمیت نظافت صنعتی در محیط‌های مختلف، زمین شوی نیز دارای انواع مختلف است. درواقع می‌توان برای محیط‌های گوناگون، دستگاه متناسب با آن خریداری کرد.

  1. اسکرابر سرنشین دار: این دستگاه‌ها به عنوان اسکرابر خودرویی شناخته می‌شوند. چراکه دارای صندلی مخصوص اپراتور هستند و فرد می‌تواند بر روی دستگاه نشسته و آن را هدایت کند. دستگاه‌های نظافت سرنشین­دار معمولاً ابعاد بزرگ‌تری دارند و وزن و سرعت آن‌ها بیشتر است. در نتیجه اپراتور باید بر روی دستگاه بنشیند تا به راحتی بتواند آن را کنترل و هدایت کند. این نوع زمین شوی خود دارای انواع مختلف است.
  2. اسکرابر دستی: اسکرابر دستی به نحوی طراحی شده است که اپراتور دستگاه را نگه می‌دارد و پشت سر آن برای کنترل حرکت می‌کند. این محصول در ابعاد و اندازه‌های مختلف طراحی شده است و انواع مختلفی دارد.

پرمصرف‌ترین کف شوی صنعتی سرنشین‌دار

اکثر زمین شوی‌های خودرویی با استفاده از باتری کار می‌کنند. این نوع کف شوی صنعتی دارای سه دسته ۲۴ ولتی، ۳۶ ولتی و ۴۸ ولتی است. دستگاهی که مقدار لیتراژ آن بیشتر از ۱۵۰ لیتر باشد و عرض شستشوی انجام شده توسط آن بیش از ۹۰۰ میلی‌متر باشد، جزء نمونه‌های ۳۶ و ۴۸ ولت است. اسکرابر‌های مورد استفاده در محل‌های بدون سقف و دارای متراژ وسیع، از مولد‌های انرژی دیزلی تهیه می‌شوند. اسکرابر سرنشین­دار که با استفاده از سوخت فسیلی کار می‌کند، از نظر انرژی و کارکرد محدودیتی ندارد. درواقع می‌توان تا زمانی که مخزن دارای سوخت باشد، از کف شوی صنعتی استفاده کرد.

پرمصرف‌ترین اسکرابر دستی

این نوع زمین شوی صنعتی بر اساس مولد انرژی به کار رفته در آن دارای دو نوع اسکرابر باتری­دار و برقی است. کف شوی شارژی از نظر ولتاژ باتری مورد استفاده در آن دارای سه نوع مختلف است:

  • کف شوی ۱۲ ولت: برای شارژ این نوع اسکرابر صنعتی از یک باتری ۱۲ ولت استفاده می‌شود. زمین شوی‌های کوچک با ظرفیت کمتر از ۱۵ لیتر از این نمونه هستند.
  • زمین شوی ۲۴ ولت: در این نوع دستگاه نظافت صنعتی دو عدد باتری ۱۲ ولت به کار می‌رود و بیشترین میزان تنوع ماشین شستشوی دستی باتری­دار از این نوع هستند.
  • اسکرابر دستی ۳۶ ولت: در این دستگاه شستشوی کف از ۱۸ عدد باتری ۲ ولتی استفاده می‌شود که میزان آمپرساعت بالایی دارند. کف شوی دستی بزرگ معمولاً جزئی از این نوع است که می‌توان از آن برای شستشوی محیط‌های صنعتی وسیع با متراژ بالا استفاده کرد.

اسکرابر دستی

مولد انرژی در دستگاه کف شوی صنعتی

تقسیم‌بندی دستگاه اسکرابر بر اساس مولد انرژی به کار رفته در آن دارای دو نوع باتری­دار و برقی است. یعنی اینکه دستگاه در هنگام کار کردن انرژی مورد نیاز خود را از طریق این دو روش تامین می­کند.

کف شوی صنعتی باتری­دار

این نوع اسکرابر صنعتی به­صورت شارژی کار می‌کند و برق آن از طریق مولد باتری تأمین می‌شود. باتری می‌تواند انرژی مورد نیاز دستگاه را تأمین کند و کف شوی به درستی کار کند. انواع زمین شوی باتری­دار شامل ۱۲، ۲۴، ۳۶ و ۴۸ ولت است. تنوع دستگاه کف شوی شارژی در ۲۴ ولت بسیار زیاد است. این دستگاه بر اساس آمپرساعت باتری در یک زمان مشخص شارژ می‌شود و در زمان معین دیگری شارژ آن تمام می‌شود. هر چه میزان آمپرساعت آن بیشتر باشد، زمان شارژ باتری کمتر شده و مدت استفاده آن بیشتر می‌شود. در صورت پایین بودن آمپر، مدت‌زمان استفاده باتری در دستگاه کاهش پیدا می­کند. این دستگاه از طریق شارژر مخصوص، پر می‌شود.

کف شوی برقی

اسکرابر صنعتی کابلی یا برقی معروف‌ترین نوع کف شوی در بازار است که از طریق برق شهری کار می‌کند. این محصول حدود۲۰ متر کابل دارد و به برق متصل می‌شود. تفاوتی میان اسکرابر شارژی و برقی وجود ندارد و شما بر اساس محیط مورد استفاده می‌توانید یکی از این دو را انتخاب کنید. انواع دستگاه نظافت صنعتی برقی شامل کوچک، متوسط و بزرگ است.

کاربرد‌های کف شوی صنعتی

در هنگام خرید اسکرابر صنعتی باید به این موضوع توجه داشته باشید که بر اساس محل استفاده دستگاه، نوع کاربری محیط، میزان متراژ آن، میزان تردد افراد، اهمیت سرعت یا کیفیت پاکسازی و.. ‌. باید زمین شوی مشخصی خریداری کرد. درواقع تمام انواع این دستگاه‌ها برای استفاده در همه محیط‌ها مناسب نیستند و باید بر اساس محیط مورد نظر، اسکرابر مشخصی تهیه کرد. میزان توان محصول باید برای استفاده در محیط مناسب باشد.

استفاده از زمین شوی صنعتی در سالن‌های ورزش

بیشتر سالن‌های ورزشی برای پوشش کف از کف­پوش اپوکسی استفاده می‌کنند. سطح این کف­پوش‌ها بر اساس نوع آن دارای پرزبندی با تخلخل بیشتر یا کاملاً صاف هستند. اگر سطح سالن مورد نظر پرزبندی داشته باشد، با تردد افراد و ورود آلودگی از محیط بیرون بر روی آن در بستر و شیار‌های کف­پوش زباله و گردوخاک زیادی جمع می‌شود. اما اگر کف­پوش اپوکسی استفاده شده در کف سالن صاف باشد، در زمان فعالیت ورزشکاران عرق آن‌ها بر کف سالن می­ریزد و لغزندگی ایجاد می‌کند.

در نتیجه استفاده از اسکرابر صنعتی برای پاکسازی محیط دارای کف­پوش اپوکسی ضروری است. بر اساس میزان متراژ سالن و نوع سالن ورزشی می‌توان از اسکرابر مشخصی استفاده کرد. اما در سالن‌های ورزشی که حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ مربع هستند، کف شوی دستی برقی ۴۰ تا ۵۰ لیتری و عرض ۵۰۰ میلی‌متری کاملاً مناسب است. اما سالن‌هایی که برای برگزاری مسابقات در سطوح بالا و تعداد زیاد در یک سال استفاده می‌شوند، برای افزایش سرعت پاکسازی آن‌ها و بهبود کیفیت عملیات شستشو استفاده از اسکرابر سرنشین­دار مناسب است.

اسکرابر صنعتی مورد استفاده در کارخانجات دارو

در کارخانجات مخصوص تولید دارو برای ساخت کف سالن‌های تولید و انبار نگهداری محصول از پوشش اپوکسی صاف استفاده می‌شود. در نتیجه به­دلیل اهمیت حساسیت بهداشتی این محیط و متراژ بالای آن، استفاده از کف شوی خودرویی یا دستی شارژی مناسب است. در سالن‌های تولید محصولات دارویی از آب استفاده می‌شود و ریختن مداوم آن در سطح محیط باعث ایجاد لغزش می‌شود‌.

وجود دستگاه‌ها با تراکم بالا در سالن تولید، وجود طبقات قفسه‌بندی شده در محیط انبار، ریختن مواد حساس شیمیایی در کف سالن و. ‌. دلایل کافی برای استفاده از اسکرابر صنعتی دستی باتری­دار است. کلین روم‌ها در سالن‌های تولید متراژ کمتر از ۳۰۰ مترمربع وجود دارند و از نظر حساسیت بهداشتی بسیار مهم هستند.

شستشوی کف پارکینگ با اسکرابر

در پارکینگ‌ها به­دلیل تردد مداوم خودرو‌ها از محیط بیرون به داخل، برجای ماندن رد لاستیک به­دلیل ترمز‌های شدید و…. آلودگی‌های زیادی در سطح زمین ایجاد می‌شود که پاکسازی آن‌ها بسیار مهم است. بر اساس نوع آلودگی و متراژ کینگ باید اسکرابر مناسبی انتخاب کرد. پارکینگ دارای متراژ بیش از ۳۰۰۰ مترمربع باید با استفاده از کف شوی سرنشین­دار شسته شود. این محیط‌ها بیش از حد معمول دارای آلودگی هستند و پاکسازی آلودگی‌های ناشی از رد لاستیک، باید با استفاده از مواد شوینده مخصوص انجام شود.

پاکسازی مجتمع‌های تجاری با کف شوی صنعتی

مجتمع‌های تجاری و اداری به­دلیل تردد زیاد باید همیشه تمیز باشند. چراکه مشتریان جذب زیبایی و تمیزی این نوع محیط­ها می­شوند. در نتیجه شستن این محیط‌ها باید سرعت و کیفیت زیادی داشته باشد. محیط این مجتمع‌ها گسترده است و تردد مشتریان در آن بسیار زیاد است. در نتیجه استفاده از اسکرابر صنعتی سرنشین­دار برای نظافت این نوع محیط‌ها مناسب است. استفاده از سایر انواع کف شوی‌های صنعتی برای این محیط‌ها، کاربرد چندان زیادی نخواهد داشت.

مشکلات موجود در اسکرابر صنعتی

برای امکان استفاده طولانی‌مدت از اسکرابر باید آن را به طرز صحیحی استفاده کرد. در این صورت هر نوع افت کارایی و بازدهی دستگاه یا خرابی به حداقل می‌رسد. همچنین باید برخی از قطعات مصرفی در زمان مناسب تعویض شوند و از این طریق مانع ایجاد خسارت در دستگاه شوند. بعضی از مشکلات پیش‌آمده در کف شوی باعث می‌شود تا دستگاه نیاز به تعمیر داشته باشد. برای تعمیر اسکرابر صنعتی نیز باید از متخصصان کمک بگیرید. چراکه افراد غیرمتخصص ممکن است دستگاه را خراب کنند و مشکلات بیشتری در آن ایجاد کنند.

نکات مهم در خرید اسکرابر صنعتی

به­دلیل تنوع زیاد این محصولات در هنگام خرید آن باید به برخی از عوامل توجه ویژه داشته باشید. مولد انرژی به کار رفته در کف شوی که ممکن است برق شهری یا باتری باشد، دیسک استوانه‌ای اسکرابر، دستی یا سرنشین­دار بودن زمین شوی، ابعاد و اندازه دستگاه نظافت صنعتی، سیستم توقف ایمن، امکان استفاده با مواد شوینده شیمیایی و نحوه صحیح نگهداری آن باید در هنگام خرید بررسی شود تا متناسب با نیاز شما باشد. شما می‌توانید در جشنواره خرید اسکرابر و زمین شوی تمام این موارد را بررسی کنید و یک خرید مطمئن داشته باشید.

تهیه دستگاه نظافت صنعتی از اتحاد صنعت صدرا!

یکی از بهترین و کارآمدترین محصولات انجام نظافت، اسکرابر صنعتی است که کاربرد بسیار مهمی دارد. امکان انجام شستشو و خشک‌کردن به­صورت هم‌زمان در این دستگاه باعث شده تا میزان بهره‌وری آن زیاد باشد وجهت استفاده در محیط‌های مختلف طرفداران بسیار زیادی پیدا کند.

به‌دلیل افزایش استفاده این محصول در صنایع مختلف، مجموعه اتحاد صنعت صدرا در یک جشنواره برای مشتریان خود هدیه ویژه تدارک دیده است. در صورتی­که شما از این مجموعه بیش از ۵۰ میلیون تومان خرید انجام دهید، می‌توانید در قرعه‌کشی ۲۰ میلیونی جشنواره شرکت کنید. انجام این خرید برای شما کاملاً برد-برد است. این شرکت باهدف تأمین تجهیزات نظافتی مکانیزه و صنعتی، به‌دنبال آسان کردن شستشوی محیط‌های مختلف است و چندین سال سابقه فعالیت در این زمینه را دارد.

etehadsanat.com

۰۲۱-۴۵۹۴۷۰۰۰

رپورتاژ آگهی

0 0 رای‌ها
امتیازدهی به مطلب

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx