سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

گشت ارشاد به قطر رسید+عکس

lokomotive ghatar.com ۲۸ آبان ۱۴۰۱ دیدگاه ۲۲۹

کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر فهرست‌ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های لازم‌الاجرا در ایام برگزار این تورنمنت را اعلام کرد.

جام جهانی قطر 2022

حکومت قطر روز گذشته زیر همه‌ی قول‌های خود زد و اینفانتینو و فیفا هم همکاری کردند:

– فروش مشروبات الکلی ممنوع شد.

– پوشیدن لباس های زنانه اروپایی ممنوع شد.

– قرار عاشقانه حتی با پارتنر ممنوع شد.

– پخش موزیک با صدای بلند ممنوع شد.

– بی حجابی حتی برای غیر مسلمانان ممنوع شد.

– پخش موزیک حین اقامه نماز ممنوع شد.

– حضور همجنسگرایان در جام جهانی ممنوع شد.

بنر محدودیت برای تماشاچیان جام جهانی

بر اساس اعلام رئیس کمیته عالی برگزاری و میراث جام جهانی قطر  مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲، داشتن روابط نامشروع در قطر در یک ماه برگزاری مسابقات (از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر) ممنوع و غیرقانونی است و هر شخصی که اقدام به چنین کاری کند ممکن است به ۷ سال حبس محکوم شود.

در بیانیه‌ای که کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی در این خصوص منتشر کرده، آمده است: «قطر کشوری محافظه‌کار است. برای ما هر گونه ابراز علاقه علنی در مکان‌های عمومی صرف‌نظر از جنسبت افراد ناپسند تلقی می‌شود.»

ناصر الخاطر رئیس کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ نیز در همین راستا اظهار داشت: در جام جهانی قطر، خبری از ماجراجویی‌های یک شبه نخواهد بود. رابطه جنسی جایی در «مِنو»ی ما ندارد، مگر اینکه زوجین به عنوان زن و شوهر آمده باشند. قطعاً اینجا خبری از روابط نامشروع نخواهد بود؛ خبری از میهمانی‌های شبانه (پارتی) نیست. همه موظف هستند که آداب و شئون را رعایت کنند و رفتاری عقلانی داشته باشند، مگر اینکه بخواهند خودشان را در معرض خطر افتادن به زندان بیندازند. جام جهانی قطر اولین جام جهانی تاریخ خواهد بود که در آن روابط جنسی ممنوع خواهد شد.

بخوانید  اولین واکنش پلیس به سکته قلبى مهسا (ژینا) امینی

پیش از این و در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ نیز ناصر الخاطر اعلام کرده بود که ورود همجنسگرایان به قطر ممنوع است.  او در آن زمان اظهار داشت: قطر و کشورهای همسایه آن بسیار محافظه‌کار هستند و ما از هواداران می‌خواهیم که به قوانین آنها احترام بگذارند. ما مطمئنیم که آنها این کار را انجام خواهند داد همان‌طور که ما به فرهنگ‌های مختلف احترام می‌گذاریم.

در همین حال قطری‌ها محدودیت‌های دیگری هم برای گردشگرانی که در ایام جام جهانی ۲۰۲۲ در نظر گرفته‌اند که شامل هرگونه ممنوعیت تبلیغ برای همجسنگرایی و مصرف مشروبات الکلی می‌شود.

محدودیت های جام جهانی قطر

قطر اعلام کرد که در طول برگزاری جام جهانی مصرف مشروبات الکی در ورزشگاه ها ممنوع خواهد بود. مسئولان قطری دو روز مانده به آغاز نخستین جام جهانی در خاورمیانه اعلام کردند که تماشاچیان نمی توانند در داخل ورزشگاه ها مشروبات الکلی مصرف کنند.

بخوانید  ویدیو/حرکت تحسین‌برانگیز مردم تهران به یاد دختر ایران

گفته می شود قطری ها اعلام کرده اند دلیل این تصمیم این است که فروش و مصرف الکل با فرهنگ مردم قطر و خاورمیانه هماهنگی ندارد. تماشاچیان تنها خارج از ورزشگاهها و در محل های تعیین شده برای تماشای مسابقات می توانند مشروبات الکلی مصرف کنند.

رییس فیفا امروز در مصاحبه ای اعلام کرد: فکر نکنم اگر برای مدت سه ساعت الکل مصرف نکنید، بمیرید.

پیشتر اعلام شده بود مصرف الکل در ورزشگاهها سه ساعت قبل از آغاز هر مسابقه و یک ساعت بعد از پایان آن امکان پذیر است.

همچنین در جام جهانی قطر تماشاگران زن اگر از لباس باز و برهنه استفاده کنند ممکن است با مجازات زندان روبه‌رو شوند.

گشت ارشاد قطر2022

تصویری که به عنوان گشت ارشاد در قطر، در شبکه‌های اجتماعی پربازدید شد

منبع: برترین ها

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از