سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

سریع ترین روش سفید کردن نقره چیست؟

dell ghatar.com ۲۷ آذر ۱۴۰۱ دیدگاه ۲۵

در این محتوا ما سعی داریم شما را با با فلز نقره و سریع ترین روش سفید کردن نقره آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

سریع ترین روش سفید کردن نقره

حتما کسانی که با فلز نقره آشنایی کافی را دارند و از فواید آن مطلع هستند، متوجه این مسئله نیز هستند که باید به خوبی از این عنصر ارزشمند نگهداری کنند . یکی از مواردی که در نگهداری از این فلز بسیار اهمیت دارد، سفید نگداشتن و سفید کردن فلز نقره نیز است.

بعضی مدتی که شما از زیورآلات نقره استفاده می کنید، ممکن از که متوجه شوید این فلز دیگر ، درخشندگی که در روز های اول مشاهده می کردید را دیگر ندارد و کدر و سیاه شده است.

یکی از دلایل محبوب بودن زیورآلات نقره درخشندگی آن ها می باشد و زمانی که این فلز درخشندگی آن زمان را نداشته باشد ، یکی از دغدغه هایی که شما با آن رو برو می شوید سفید کردن آن می باشد.

آیا می توان بعد از گذر زمان درخشندگی  فلز نقره را باز گرداند ؟

باید بگوییم بله ، فلز نقره یکی دیگر از عجایبش این است که شما می توانید همیشه آن درخشندگی روز اول را داشته باشید . گالری بانو می خواهد سریع ترین روش سفید کردن نقره و انواع روش های آن را به شما بگویید .

آیا سیاه شدن فلز نقره به معنی خورده شدن این عنصر است ؟

باید بگوییم فلز نقره مزیت های بسیاری دارد . مانند ضد با کتری و قارچ است و در جواب این سوال باید بگوییم خیر ، سیاه شدن فلز نقره به خاطر این که ضد با کتری است  میکروب های موجود در هوا بر آن مینشینند و اکسید می شوند ، و  پس ازمرور زمان باعث می شود که این فلز  سیاه و یا کدر بشود . پس سیاه و کدر شدن نقره به معنی خورده شدن این فلز نمی باشد .

سیاه شدن فلز نقره به چه عواملی بستگی دارد ؟

از عوامل دیگری که می توانیم درباره سیاه شدن این فلز بگوییم : برخورد روغن ، عطری یا اسپری سفید کننده های بدن و لوازم آرایشی می باشد.

انگشتر نقره

انواع روش های سفید کردن نقره چیست؟

شما با چند روش ساده می توانید این عنصر جذاب را  به سرعت سفید مانند روز های اول خود کنید :

پودر ماشین لباس شویی :

این روش یکی از آسان ترین و سریع ترین روش های سفید کردن نقره نیز می باشد ؛ این گونه که یک تکه فویل آلمینیومی را بریده و داخل یک ظرف گود میخوابانید ف ظرف را با آب گرم پر کرده و نقره خود را داخل ظرف قرار دهید ، پس از گذر ۵ دقیقه آن در بردارید و زیر شیر آب به خوبی شسته و با حوله خشک کنید ؛ حال شما درخشندگی روز اول نقره خود را مجددا دارید .

یکی  از سریع ترین روش سفید کردن را میخواهیم در روش بعدی به شما معرفی کنیم ، گالری بانو همراه باشید .

سفید کردن نقره با سس کچاب :

بله شما می توانید به راحتی نقره خود را سفید کنید این گونه که مقداری سس کچاب را روی دستمال کاغزی بپاشید و به آرامی روی فلز خود بکشید، و اگر همچنان از درخشندگی آن رازی نبودید سس کچاب را ۱۵ دقیقه بر روی فلز نقره خود بگذازید و سپس مجددا امتحان کنید ف اگر فلز شما شیار دار دارد مانند زنجیر نقره بهتر است این روش را با مسواک انجان دهید تا کاملا به نتیجه دلخواه خود برسید ف این روش هم یکی از سریع ترین روش سفید کردن نقره نیز است .

روش بعدی که گالری بانو به شما پیشنهاد میکنید

سفید کردن نقره با استفاده از جوش شیرین می باشد:

این گونه که یک لیتر آب ، یک قطعه فویل آلمینیوم و یک قاشق غذا خوری جوش شیرین را داخل قابلمه ریخته و سپس بگذارید جوش بیاید ، سپس فلز نقره خود را داخل قابلمه جواشن انداخته و پس از مدت بسیار کمی (۳۰ ثانیه ) یا اگر قسمت های کدر بیشتر بود ، پس از مدت زمان بیشتر آن را از ظرف خارج کنید . اگر قسمت های کدر همچنان باقی مانده بود باید در ادامه این مراحل با ترکیب ۴/۱ غذا خوری جوش شیرین و دو قاشق غذا خوری آب ، یک خمیر ضخیم درست کرده بر روی نقره خود مالید و با دستمال کاغذی به آرامی روی آن بکشید ؛ پس انجام این مراحل شما یک فلز نقره به درخشندگی روز اول دارید .

با گالری بانو همراه باشید .

دستبند نقره

یکی دیگر از روش سریع سفید کردن نقره استفاده از نشاسته ی ذرت می باشد.

نشاسته ی ذرت:

این طور که شما این نشاسته رابا مقدار کمی آب حل کرده تا بهتان یک خمیر دهید ، سپس آن را روی نقره خود مالیده و با یک دستمال کتان نم دار روی سطح های کدر بکشید و حالا شما یک نقره سفید و درخشان نیز دارید .

( اگر نشاسته ذرت در دسترس تان نبود می توانید این روش را پتاسیم بیترات یا همان کرم تارتار انجام دهید . )

شما با محتوای سریع ترین روش سفید کردن نقره با گالری بانو همراه هستید .

روش بعدی ما ، سفید کردن آن با استفاده شیشه شوی می باشد، این گونه که شما شیشه شوی را روی یک دستمال زبر زده وه با دستمال روی نقره خود می کشید و نقره شما مثل روز اول سفید می شود .

روش بعدی که شاید جالب باشد سفید کردن نقره با استفاده از نرم کننده مو می باشد .

این گونه که ابتدا  نقره خود را به خوبی تمیز کرده ، سپس مقداری نرم کننده مو را روی آن مالیده و با دستمال پارچه ای زبر بر روی آن می کشید .

سریع ترین روش سفید کردن نقره در ادامه میتواند به روش استفاده از گچ است .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی دیگر از سریع ترین روش سفید کردن نقره گچ است.

استفاده از گچ:

این گونه چند گچ را در ظرف نگهداری نقره جات خود قراردهید تا همه نقره ای سفید و بدون سیاهی و کدر بودن داشته باشید ؛ زیرا گچ باعث جذب رطوبت شده و از سیاه شدن آن جلو گیری می کند .

در این محتوا گاری بانو سعی کرده که شما را با سریع ترین روش سفید کردن نقره آشنا کند ، امیدواریم این محتوا به کمک شما بیاید و شما همیشه با نقره جات زیبا و سفید و درخشنده ای داشته باشید .

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از