سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

نکات حمل خودرو با یدک ‌کش

dell ghatar.com ۲۸ آذر ۱۴۰۱ دیدگاه ۱۶

خودروهای یدک کش یکی از رایج ترین روش های حمل و نقل برای جابجایی خودرو در صورت وجود شرایط لازم جهت تعمیر خودرو در محل هستند. ممکن است تعدادی از آنها را در جاده دیده باشید. این یدک کش شامل خودروهای سنگینی مانند نیسان می شود که جرثقیل در محل بار نصب شده است.

تعمیر خودرو در محل

یدک‌کش ‌خودرو در دو نوع چرخ گیر و معمولی هستند که چرخ گیرها با وسیله ویژه‌ای که دارند در زیر لاستیک‌های خودرو قرار می‌گیرند و خودرو را تا ارتفاع مناسبی بالا آورده و سپس خودرو را حمل می کنند. اما نوع معمولی آن جرثقیل به شاسی خودرو متصل می‌شود و خودرو بالا برده می‌شود.

یدک کشی خودرو در تهران

در صورت نیاز به خدمات یدک کش خودرو در تهران، ابتدا باید قوانین راهنمایی و رانندگی مرتبط با یدک کشی را بشناسید و از آنها پیروی کنید که مهمترین آنها موارد زیر است:

  • یدک ‌کشی در شرایطی امکان پذیر می‌باشد که نور کافی موجود باشد.
  • یدک‌ کش خودرو تهران باید نیرو و توان کافی جهت حمل خودرو را داشته باشد.
  • وسیله‌ای که دچار آسیب شده است باید دارای راننده ماهر و کاربلد داشته باشد و دارای گواهینامه معتبر نیز باشد.
  • یدک‌ کش نمی‌تواند هم‌زمان بیش ‌از یک خودرو را حمل و نقل کند.

در ابتدا راننده یدک کش باید بررسی کند که آیا می توان با این روش خودرو را رانندگی کرد یا خیر. در صورت جابجایی خودرو به قسمت های دیگر آسیب می رساند یا خیر؟

وجود عیوب و مشکلات خاص در خودرو مربوط به سیستم انتقال نیرو و یا سیستم جلوبندی باعث می شود خودرو از این طریق قابل حمل نباشد و باید روش های دیگری در نظر گرفته شود.

در مرحله بعد باید از سلامت خودروی یدک کش اطمینان حاصل شود. وسیله نقلیه ای که دارای نقص است نمی تواند وسیله نقلیه دیگری را یدک بکشد. این سلامت باید در سیستم ترمز و فرمان بالا باشد. مورد بعدی این است که وسیله نقلیه یدک کش باید یک لاستیک زاپاس برای وسیله نقلیه داشته باشد.

پس از انجام این مراحل، خودرو باید بر روی جرثقیل بکسل قرار گیرد. یک یدک ‌کش خودرو باید وسیله نقلیه را تا حدی بالا ببرد که دید محدود نباشد. هنگام بلند کردن خودرو باید به باد لاستیک های خراب خودرو توجه کرد، زیرا فشار بیشتری به آنها وارد می شود و اگر هوا کم یا بد باشد ممکن است حرکت با مشکل مواجه شود.

نکته بعدی که باید به خاطر داشته باشید این است که یدک کش باید دارای بیمه شخص ثالث باشد. در صورت داشتن این نوع بیمه، اگر خودروی معیوب در حین یدک کشی آسیب ببیند، بیمه هزینه آن را تقبل می کند.

اگر شرکت امدادی معتبر و دارای مجوز باشد، باید وظایف فوق را رعایت کند، زیرا این مجموعه‌ها تحت نظارت اتحادیه است، مجموعه باید نکات آن را رعایت کند.

حمل خودرو با استفاده خودروبر ها

نکات حمل خودرو با استفاده خودروبر ها

یکی دیگر از راه‌های رفت و آمد، خودرو بر است. استفاده از خودرو بر نسبت به سایر روش ها ایمن تر است، اما استفاده از این روش برای جابجایی وسیله نقلیه ضروری است. اگر خودرو مشکلی دارد که قابل رانندگی نیست، این روش برای رانندگی با آن مناسب نیست.

در مرحله اول کلیه قوانین راهنمایی و رانندگی و نکات ذکر شده در قسمت قبل باید در این شیوه هم رعایت شود. در مرحله بعد، چندین توصیه خاص برای این نوع حمل و نقل وجود دارد که عبارتند از:

  • توجه داشته باشید که این نوع وسایل نقلیه اکثراً کامیون های دارای وزن کم هستند، بنابراین رانندگان برای رانندگی با این نوع وسایل نقلیه آموزش دیده و دارای مجوز تردد لازم هستند.
  • با توجه به نحوه خاص قرار گرفتن خودرو، راننده باید تجربه لازم را داشته باشد. یک اشتباه کوچک در بلند کردن ماشین باعث سقوط آن می شود.

در هنگام جابجایی و حمل خودرو باید از ویژگی های لازم برای ثابت نگه داشتن خودرو مانند زنجیر استفاده کرد.

اصلی ‌ترین نکته در هنگام یدک کشی خودرو

وقتی ماشینی خراب می شود و در جاده گیر می کند، بهترین یدک کش خودرو ممکن است بهترین یدک کش به نظر برسد، اما در واقعیت، این درست نیست.

متأسفانه برخی از خودرو برها در جاده ها بدون مجوز و بدون ضابطه هستند و این نوع کامیون ها معمولاً با تعمیر وسیله نقلیه شما در مغازه و پرداخت هزینه های گزاف سعی در حل این مشکل دارند.

شاید مشکل شما در همان مکان با هزینه بسیار کم حل شود. درست است که رهایی از این وضعیت مهم است، اما باید توجه داشت که به هیچ قیمتی نباید این کار را انجام داد.

بنابراین نکته اصلی جذب استفاده از گروه امداد و نجات دارای مجوز است. تا در صورت بروز اختلاف بین شما و گروه پشتیبانی، برای حل شکایت شما به مراجع مرتبط ارجاع داده شود.

یدک کش ها و خودرو بر برای پاسخگویی به نیازهای ما در هنگام خرابی اتومبیل های ما ساخته شده اند. این مجموعه ها باید از توصیه های حمل خودرو با جرثقیل پیروی کنند. نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم که مهمترین آنها انتخاب شرکت خدماتی مناسب است.

مجموعه امداد خودرو تهران  با سالها سابقه در امر خدمات‌ رسانی به همشهریان و هموطنان عزیزمان در شهر مشهد تمامی مجوزهای لازم را اخذ کرده و عضو اتحادیه این صنف می‌باشد. این مجموعه با بهره گیری از پرسنل باتجربه‌ای خود در تلاش است امنیت خودروی شما را در هنگام یدک‌کشی خودروها تأمین نماید.

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از