سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

لوله‌ کشی در کانادا

dell ghatar.com ۳۰ آذر ۱۴۰۱ دیدگاه ۵۰

در حال حاضر کشور ما با میزان مهاجرت زیادی روبه‌رو است و هر فرد به دلایل خاصی قصد مهاجرت دارد. روش­های مختلفی نیز برای مهاجرت وجود دارد؛ یکی از ارزان‌ترین روش‌ها برای رفتن به کشور‌های دیگر، مهاجرت کاری است، که از این راه فرد از شغل و درآمد خود در کشور مقصد مطمئن است و به همین دلیل این روش در اولویت متقاضیان قرار دارد.

نیروی کار متخصص در تمام کشور‌های دنیا و برای مشاغل مختلف مورد نیاز است؛ در نتیجه خیلی از کشور‌ها شرایط مهاجرت کاری را بیشتر از روش‌های دیگر برای مهاجرین فراهم می‌کنند. در این میان، برخی از شغل‌ها هستند که شرایط بهتری دارند و خیلی از کشور‌های دنیا پذیرای افراد حرفه‌ای و متخصص در این زمینه هستند.

حرفه لوله‌کشی، یکی از این شغل‌ها است که شرایط کافی برای مهاجرت به کشورهای دیگر را برای افراد فراهم می‌کند. لوله‌کش‌ها به نصب و تعمیر لوله‌های انتقال‌دهنده سیالات مختلف می‌پردازند. همچنین تمام قسمت سازه‌های متنوع که نیازمند اتصالات لوله باشد، توسط لوله‌کش‌ها تکمیل می‌شود. به همین دلیل این شغل اهمیت زیادی دارد و مهاجرت کاری از طریق آن آسان‌تر است. لوله ‌کشی در کانادا دوره‌های مختلفی دارد و افراد از کشور‌های مختلف به­دنبال شرکت در این دوره‌ها هستند تا از طریق آن بتوانند به کانادا مهاجرت کنند و اقامت این کشور را دریافت کنند؛ برای آشنایی بیشتر با این موضوع، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

معرفی کلی شغل لوله‌کشی در کانادا

یکی از شغل‌های مهم، لوله‌کشی است که بازار کار خوبی دارد و در حوزه تأسیسات ساختمانی در تمام جوامع مورد نیاز است. لوله‌کشی ساختمان از شاخه‌های فنی و حرفه‌ای است که افراد باید در کنار مدرک تحصیلی، در این زمینه تجربه کسب کنند.

لوله‌کش­ها می‌توانند در حوزه­های گسترده‌ای فعالیت کنند و عنوان‌های شغلی مختلفی نیز دارند که شامل شاگرد لوله‌کش، کارشناس لوله‌کش، لوله‌کش رادیاتور و لوله‌کش سازه‌های مسکونی است‌. افراد مشغول در این حرفه می‌تواند سیستم‌های مختلف انتقال سیالات سازه‌ها را ارزیابی کنند و حتی آن‌ها را بر اساس اصول مهندسی خاصی طراحی کنند.

تجربه و تخصص در این حرفه‌ می‌تواند برای اخذ اقامت برخی از کشور‌های پیشرفته در دنیا کاربردی باشد. کشور‌های مثل انگلستان، استرالیا و کانادا بیشترین تقاضای مهاجرت کاری لوله­کش‌ها را می‌پذیرند؛ چراکه امکان توسعه و پیشرفت در این شغل زیاد است. کانادا به­دلیل کاهش جمعیت جوان خود نیازمند افرادی است که در زمینه‌های مختلف تاسیسات تخصص داشته باشند؛ در نتیجه شغل لوله ‌کشی در کانادا می‌تواند برای اخذ اقامت یک روش کاربردی باشد.

لوله‌ کشی در کانادا

مدرک تحصیلی مورد نظر برای حرفه‌ی لوله‌کشی

در کشور‌های پیشرفته غرب و شرق تمام انواع مشاغل تئوری و عملی پس از طی دوره‌های خاصی مدارک تحصیلی دریافت می‌کنند و می‌توانند از طریق تحصیلات آکادمیک وارد شغل‌هایی مانند لوله‌کشی شوند. اما در این شغل‌ها اولویت با میزان تجربه است و مدرک تحصیلی بیشتر اوقات برای آشنایی اولیه با این شغل کاربرد دارد؛ در نتیجه کشور‌های مختلف برای جذب افراد حرفه‌ای از کشور‌های دیگر دوره‌های ویژه‌ای تدارک می‌بینند.

دوره لوله ‌کشی در کانادا برای استفاده افرادی است که در این زمینه تجربه زیادی دارند؛ اما برای تشخیص میزان تخصص و افزایش تسلط تئوری آن‌ها در این حوزه آماده شده است. لوله‌کش‌هایی که با استفاده از مهاجرت کاری قصد رفتن به کشور کانادا را دارند، می‌توانند از این گزینه استفاده کنند و مهارت­های مربوط به شغل خود را یاد بگیرند.

میزان تخصص لازم برای مهاجرت از طریق شغل لوله‌کشی

افرادی که تخصصی در حوزه اتصالات ندارند و فقط به‌صورت ساده می‌توانند لوله‌کشی انجام دهند، احتمال پذیرش درخواست مهاجرت آن‌ها نزدیک به صفر است. اما اگر این افراد توانایی و مهارت‌های خودشان را افزایش دهند و به­دنبال کسب تجربه و آموزش‌های جدید در این حوزه باشند، می‌توانند برای مهاجرت اقدام کنند. این افراد باید برای ارتقای توانایی‌های خودشان در حوزه شغلی لوله­کشی از طرح و نقشه‌های خاصی کمک بگیرند که باعث افزایش توانایی‌های آن‌ها شود.

برای موفقیت در شغل لوله‌کشی علاوه­بر توانایی‌های حرفه‌ای و فنی، فرد باید بتواند از نظر جسمی نیز توانایی رفع مشکلات اتصال لوله‌ها را در انواع تأسیسات ساختمان‌های صنعتی و مسکونی داشته باشد. انضباط شغلی، رعایت موارد ایمنی  و توجه به دستورالعمل‌های لازم، توانایی انجام کار‌های تیمی، روحیه فعالیت‌های انفرادی از مواردی هستند که برای اشتغال در کانادا مناسب هستند.

لوله‌کشی ساختمان در کانادا و سایر شغل‌ها نیاز به توانایی برقراری ارتباط با مردم این کشور دارد. افراد پس از داشتن توانایی‌های لازم در این زمینه می‌توانند درآمد فوق‌العاده خوبی از ارائه خدمات لوله‌کشی داشته باشند.

شرایط مهاجرت لوله‌کشی به کانادا

بررسی کلی شرایط مهاجرت لوله‌کشی به کانادا

کانادا کشوری مهاجر‌پذیر است که روش‌های مختلفی برای مهاجرت فراهم کرده است. یکی از این روش‌ها، مهاجرت کاری است. عواملی مثل بازار کار، شرایط استخدام، مهارت‌های مورد نیاز، نحوه مهاجرت و میزان امنیت شغلی لوله‌کشی را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

بازار کار لوله‌ کشی در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند، در ابتدا به‌دنبال اطلاع از وضعیت بازار کار آن شغل می‌گردند. کشور‌ کانادا در سال‌های اخیر با مشکل پیری جمعیت روبه­رو است و فعالیت افراد جوان در کار‌های عملی کاهش چشمگیری پیدا کرده است. طبق تجزیه و تحلیل شرایط موجود در کشور کانادا، برآورد می‌شود که برای فرصت شغلی لوله‌کشی متقاضی‌های کمی وجود دارد. میزان درآمد این شغل نیز در استان‌های مختلف این کشور متفاوت است‌؛ در نتیجه این عوامل، مسئولان این کشور درباره مهاجرت کاری به‌خصوص در حوزه مهارت‌های فنی شرایط ایده‌آلی برای افراد سایر کشور‌ها فراهم کرده‌اند.

استخدام پلامینگ در کانادا

بررسی شرایط استخدام پلامینگ در کانادا

کشور کانادا برای استخدام افراد در حرفه‌ای لوله‌کشی شرایط مشخصی دارند که برخی از آن‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 • فردی که قصد مهاجرت کاری از این حوزه را دارد باید دوره دبیرستان خود را تکمیل کرده باشد و مدرک بگیرد.
 • علاوه­براین، فرد باید یک برنامه پنج ساله کارآموزی را بگذراند یا ۵ سال سابقه کار در حوزه شغلی خود همراه با تحصیل در دبیرستان داشته باشد.
 • همچنین شخص باید دوره لوله‌ کشی در کانادا را بگذراند و توسط مسئولان این حوزه تأیید شود.
 • برخی از استان‌های کانادا برای شروع کار و فعالیت در لوله‌کشی نیاز به مجوز دارند و در برخی دیگر داشتن مجوز الزامی نیست.
 • یک آزمون مخصوص Red Seal وجود دارد که برای لوله‌کش‌های ماهر آماده‌سازی شده تا پس از موفقیت در آن بتوانند گواهینامه فعالیت خود را دریافت کنند و از این طریق در کسب‌وکار خود اعتبار کسب کنند و میزان درآمد خود را افزایش دهند.

دانش و مهارت‌های لازم برای اشتغال در حوزه شغلی لوله‌کشی

افرادی که قصد مهاجرت کاری برای شغل لوله‌ کشی ساختمان در کانادا را دارند، باید دانش و مهارت‌های خاصی داشته باشند تا شرایط برای آن­ها آسان­تر شود. برخی از مهم­ترین این مهارت‌ها شامل موارد زیر است:

 • توانایی بررسی طرح‌ها و نقشه‌های مربوط به شبکه آبرسانی و سیستم آب و فاضلاب
 • توانایی تعمیر و نصب سیستم‌های لوله‌کشی در محیط‌های گوناگون
 • توانایی استفاده از دستگاه‌های موقعیت‌یاب برای بررسی اتصالات لوله‌ها در محیط‌های خاص مثل دیوار
 • توانایی تعمیر اتصالات لوله‌ها در داخل دیوار یا کف طبقات بدون آسیب‌زدن برای قسمت‌های دیگر سازه
 • توانایی استفاده از دستگاه‌های فشارسنج هوا برای بررسی و تست اتصالات
 • داشتن تخصص در تعیین الزامات برای سیستم‌های لوله‌کشی و تأسیسات
 • داشتن مهارت کافی در حوزه تعمیر تجهیزات، وسایل نقلیه و ماشین­آلات
 • آگاهی نسبت به روش‌های ساخت‌وساز برای بررسی زیرساخت تأسیسات مختلف
 • داشتن اطلاعات کافی درباره خدمات مشتریان و امور کسب‌وکار
 • دانش کافی در حوزه فناوری و مهندسی

نحوه مهاجرت کانادا از طریق شغل لوله‌کشی

ابتدا باید نحوه مهاجرت به کشور کانادا را بررسی کنید و به‌عنوان یک متقاضی تمام شرایط لازم برای مهاجرت را فراهم کنید. با توجه به اینکه ابتدا باید برخی از تخصص‌ها را کسب کنید و در دوره لوله ‌کشی در کانادا شرکت کنید، می‌توانید به مجموعه‌های فعال در این زمینه مراجعه کنید. مؤسسه فنی و مهندسی فناوران یک دوره آموزشی مقدماتی مربوط به مبانی لوله‌ کشی در کانادا را برای متقاضیان مهاجرت تدارک دیده و پس از گذراندن دوره گواهینامه معتبری در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد که در کشور کانادا به‌راحتی مورد پذیرش قرار می‌گیرد. شما می­توانید در این دور­ها شرکت کنید و مدرک خود را در هنگام اقدام برای مهاجرت به کشور مقصد تحویل دهید.

میزان امنیت شغلی لوله‌ کشی در کانادا

میزان امنیت شغلی، یکی از موارد مهم دیگری است که برای متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا بسیار مهم است که دولت این کشور در این حوزه تمام تلاش خود را کرده تا در همه زمینه‌های شغلی امنیت کافی ایجاد کند. این کشور برای نیرو‌های کاری خود اهمیت زیادی قائل است و شرایط ایده‌آلی برای سرمایه انسانی فعالیت‌های خود فراهم می‌کند.

این کشور در تمام زمینه‌های شغلی یک بیمه بیکاری دارد که افراد شاغل در صورت از دست دادن کار خود می‌توانند از حمایت و پشتیبانی دولت کانادا برخوردار شوند و به­دنبال بهبود شرایط کاری خود باشند.

میزان درآمد شغل لوله‌کشی چقدر است؟

در حالت کلی نمی‌توان برای شغل‌های مربوط به تأسیسات درآمد مشخصی تعیین کرد؛ چراکه دریافتی آن‌ها به‌صورت روزانه متغیر است. البته این شغل در خیلی از کشور‌های دنیا جزء حرفه‌های سطح بالای جامعه نیست؛ اما اهمیت آن در برخی جوامع دیگر بسیار زیاد است و از این نظر درآمد لوله‌کش‌ها نیز بالا است.

درصورتی‌که این افراد تخصص و مهارت‌های خود را در حوزه تأسیسات افزایش دهند و نسبت به فعالیت‌های مختلف مربوط به اتصالات لوله‌ها مهارت پیدا کنند، سطح درآمد آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین اگر این شغل را به‌صورت تخصصی دنبال کنید، می‌توانید تمام آنچه را که نیاز دارید، از این طریق تهیه کنید. میزان حقوق سالانه یک لوله‌کش در کشور کانادا حدود ۶۰ هزار دلار است. البته درآمد شغل لوله ‌کشی در کانادا که جز مشاغل فنی بسیار پراهمیت شناخته می‌شود، به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر است:

 • درصورتی‌که سابقه کار شما به بیش از ۱۰ سال برسد، حقوق شما نسبت به کسی که سابقه کار ۵ سال یا کمتر دارند، متفاوت است و بر این اساس میزان سابقه کار شما می‌تواند در میزان حقوق تأثیر داشته باشد.
 • در صورتی که شما در یک شهر خاص از کانادا سکونت داشته باشید، میزان حقوق شما نیز متفاوت خواهد بود.
 • علاوه­براین شرکتی که شما در آن به‌عنوان لوله‌کش استخدام می‌شوید بر اساس مقررات خود دستمزد متفاوتی برای شما در نظر می‌گیرد.
 • عامل مهم دیگر شرایط کاری شما است که ممکن است نرمال یا دشوار باشد و بر این اساس حقوق متفاوتی برای شما در نظر گرفته می‌شود.

آینده کاری در کانادا برای کارشناسان شغل لوله‌کشی

در سال‌های اخیر افراد زیادی در حوزه شغل لوله‌کشی و به‌صورت مهاجرت کاری به کشور‌های صنعتی رفته‌اند؛ به همین دلیل ممکن است در آینده نیروی کار مورد نیاز در این زمینه تأمین باشد و ادامه مهاجرت کاری از این طریق لزومی نداشته باشد. اما در حال حاضر با توجه به گسترش سطح ساختمان‌سازی و افزایش نیاز شرکت‌های تأسیساتی و تعمیراتی به نیروی متخصص نشان‌دهنده آن است که در آینده همچنان امکان مهاجرت کاری برای این افراد فراهم خواهد بود.

علاوه­براین، شغل لوله ‌کشی در کانادا در حال حاضر از نظر میزان تخصص افراد در سطح مطلوبی قرار ندارد و فقط چند شرکت کوچک در این حوزه فعالیت می‌کنند‌ که نشان­دهنده نیاز این کشور در حوزه اتصالات صنعتی است.

ورود به بازار کار لوله کشی در کانادا با موسسه فنی و مهندسی فناوران

شغل لوله ‌کشی در کانادا بازار کار خوبی دارد و در انواع سازه‌های تجاری، صنعتی و مسکونی نیاز لازم و ضروری است. به همین دلیل افراد مختلف از سراسر دنیا برای گرفتن ویزای کشور کانادا از طریق تخصص و مهارت‌های خود در حوزه لوله‌کشی اقدام به درخواست مهاجرت کاری می‌کنند. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، می‌توانند در انواع دستگاه‌های اجرایی، کارخانجات و مؤسسات مشابه استخدام شوند. مزایا و درآمد این شغل بسیار مطلوب است و امکان گرفتن اقامت در کشور کانادا از این طریق آسان‌تر است.

البته شما باید در حوزه کار شغل لوله‌کشی در دوره‌های مخصوص شرکت کنید و با دریافت گواهی‌های مخصوص شرایط اقامت خودتان را در این کشور بهبود ببخشید. دریافت دانش، تخصص و مهارت‌های لازم در این زمینه از طریق مراکز خاص برای شما فراهم شده است. مؤسسه فنی و مهندسی فناوران، تمام آنچه که شما باید درباره فعالیت‌های شغل لوله ‌کشی در کانادا بدانید، فراهم کرده است که برای آشنایی بیشتر بهتر است به سایت این مجموعه مراجعه کنید. در کنار همه موارد گفته شده داشتن مدرک زبان برای آسان‌شدن ارتباط‌گیری با مشتریان نیز الزامی است تا ارائه خدمات به بهترین نحو ممکن انجام شود.

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از