سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

جاهای دیدنی شیراز در سال ۱۴۰۱ ⭐+ توضیحات

shahab toptourist.ir ۱۵ دی ۱۴۰۱ دیدگاه ۳۲

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری و سفر تاپ توریست درباره بهترین جاهای دیدنی شیراز سخن خواهیم گفت پس اگر قصد سفر به شهر زیبای شیراز را دارید و به دنبال بهترین مکان های دیدنی شیراز هستید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

شیراز (Shiraz) یکی از شهرهای زیبا و کلان ایران و مرکز استان فارس می باشد که واسطه تاریخ پر فراز و نشیبش دارای مکان های دیدنی و تاریخی و فرهنگی زیادی که آوازه جهانی دارد می باشد. شیراز سالانه پذیرای گردشگران خارجی و داخلی زیادی است. این شهر در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته و دارای آب و هوای معتدل می باشد.

نام شیراز در کتاب‌ ها و اسناد تاریخی ، با نام‌ های مختلفی نظیر «تیرازیس»، «شیرازیس» و «شیراز» به ثبت رسیده‌ است. محل اولیهٔ این شهر در محل قلعهٔ ابونصر بوده است. شیراز در دوران بنی‌امیه به محل فعلی منتقل می‌شود و به بهای نابودیِ اصطخر – پایتخت قدیمیِ فارس – رونق می‌گیرد. این شهر در دوران صفاریان ، بوییان و زندیان پایتخت ایران بوده‌ است.

شیراز از دیرباز به واسطهٔ مرکزیت نسبی‌ اش در منطقهٔ زاگرس جنوبی و واقع‌ شدن در یک منطقهٔ به نسبت حاصل‌خیز ، محلی طبیعی برای مبادلات محلی کالا بین کشاورزان ، یکجانشینان و عشایر بوده‌ است. همچنین این شهر در مسیر راه‌های تجاری داخل ایران به بنادر جنوب مانند بندر بوشهر قرار گرفته‌ است.

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از