رضا کیانیان: سالهاست جشنواره نمی‌روم

noora ghatar.com ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ دیدگاه ۱۲۰

نشریه روزانه جشنواره فیلم فجر مصاحبه‌ای از رضا کیانیان بازیگر باسابقه سینمای ایران منتشر کرد که خاطرات وی را از جشنواره مرور کرده بود.

روزنامه ایران بخش هایی از این گفت وگو رامنتشر کرده است. وی در بخشی با اشاره به اینکه سال‌هاست در جشنواره فیلم فجر حاضر نمی‌شود اما این رویداد فرهنگی را به‌دلیل اعتقادبه گفت‌و‌گو هیچگاه تحریم نمی‌کند سخن گفته است.

وی در این باره گفته است:

از زمان دولت احمدی‌نژاد من به جشنواره نرفتم. باید بگویم در دهه‌های قبل جشنواره‌های فیلم فجر، کیفیت بهتری داشت و فیلم‌های بهتری تولید می شد. از زمان احمدی‌نژاد جشنواره از رونق افتاد. من جشنواره را تحریم نمی‌کنم. مثل دوران ۸۸ که تلویزیون را تحریم نکردم، چون تلویزیون برای ماست و آن را تحریم نمی‌کنم. من به تلویزیون می‌گفتم اگر برنامه زنده داشته باشی می‌آیم. من جشنواره فیلم فجر را تحریم نمی‌کنم و معتقدم باید بگذارم کسانی که به جشنواره اعتقاد دارند، آن را برگزار کنند. برخی نمی‌توانند مخالف خود را تحمل کنند ولی من می‌توانم مخالف خود را تحمل کنم، حتی اگر در قدرت باشم هم می‌توانم مخالف خود را تحمل کنم.

  عکس/حمله رسایی به یادداشت جنجالی رضا کیانیان

وی خاطرنشان کرد: من سال هاست جشنواره نمی روم و این به علت مخالفت با مدیران و دولت فعلی نیست. آنهایی که ادعای آزادی دارند و تمرین آزادی می‌کنند باید بگذارند مخالف آنها هم حرف خود را بزند، اگر بگذارند مخالف حرف خود را بزند، گفت‌و‌گو اتفاق می‌افتد؛ همان چالشی که سال‌هاست در کشور ما فراموش شده و… برای گفت وگو در کشور هیچ وقت دیر نیست. بگذارید جشنواره کار خودش را بکند و بعد آن را نقد کنید. من زمان روحانی هم به جشنواره نرفتم. جشنواره قبلاً محل رفتن منتقدان مطرح بود و الان سال‌هاست که منتقدان مطرح در جشنواره حضور ندارند.

رای‌ها
امتیازدهی به مطلب
منبع: دنیای اقتصاد

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx