سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

عوارض استفاده از لوازم آرایشی تقلبی

dell ghatar.com ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ یک دیدگاه ۱۴

شده تا به حال با استفاده از رژ لبی از یک برند معروف لب هایتان خشک شود، با استفاده از ریملی از یک برند خارجی معتبر چشمانتان بسوزد یا با استفاده از پنکک برندی جهانی پوست صورتتان ملتهب و پر از جوش های ریز و درشت شود؟

استفاده از لوازم آرایشی تقلبی

در این موارد احتمالاً سرتان کلاه رفته و لوازم آرایشی فیک و تقلبی را به جای لوازم آرایشی اصل خریداری کرده اید!

متاسفانه این محصولات از کیفیت بسیار پایینی برخوردار بوده و عوارض زیادی برای پوست صورت دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله مهمترین عوارض استفاده از لوازم آرایشی تقلبی را شرح دهیم.

تاثیر لوازم آرایش تقلبی بر پوست

متاسفانه مضرات لوازم آرایشی فیک برای پوست بسیار زیاد است؛ به همین دلیل اکثر افراد به دنبال راهی هستند تا در دام کلاهبرداران نیفتند. خوشبختانه با وجود فروشگاه های معتبری که لوازم آرایشی را با ضمانت اصالت کالا به فروش می رسانند احتمال خرید لوازم آرایشی تقلبی به صفر می رسد.

برای مثال فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی الانزا به دلیل فروش محصولات اصل برند های ایرانی و خارجی، نمادی از اعتماد و مشتری مداری است! بنابراین می توانید بدون هیچ گونه نگرانی لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز خود را از این فروشگاه تهیه کنید.

در بیشتر موارد تاثیر لوازم آرایش تقلبی بر پوست به سرعت مشخص می شود. اما ممکن است پوست برخی از افراد واکنش سریعی به ترکیبات به کار رفته در محصولات آرایشی فیک و تقلبی نشان ندهد. در این موارد باید نگران آثار طولانی مدت مواد آرایشی تقلبی برای پوست بود!

دلیل مضرات لوازم آرایشی فیک برای پوست استفاده از مواد مضری مانند سرب، سیانور، آلومینیوم، جیوه، آرسنیک، الکل و پارابن است.

البته تمامی برند های لوازم آرایشی مجاز به استفاده از مقدار کمی الکل، پارابن و سرب هستند اما اکثر متخصصان پوست توصیه می کنند لوازم آرایشی و بهداشتی برندی را انتخاب کنید که فاقد هر نوع مواد مضر باشد.

همچنین شایعاتی مبنی بر استفاده از ادرار و مدفوع انسان در تولید مواد آرایشی فیک وجود دارد که نمی توان آن ها را رد یا تایید کرد. در ادامه ابتدا به بررسی عوارض استفاده از لوازم آرایشی فیک در کوتاه مدت می پردازیم و سپس عوارض این محصولات را در طولانی مدت بررسی می کنیم.

عوارض لوازم آرایش تقلبی در کوتاه مدت

ممکن است برخی از واکنش های پوستی به مواد آرایشی به دلیل حساسیت باشد! اما در اکثر موارد مشکل ایجاد شده یکی از عوارض استفاده از لوازم آرایشی فیک است. در ادامه به بررسی شایع ترین عوارض محصولات آرایشی تقلبی می پردازیم.

آکنه و جوش های سرسیاه

از عوارض لوازم آرایش تقلبی می توان به آکنه و جوش های سرسیاه اشاره کرد. معمولاً در تولید محصولات آرایشی تقلبی میزان چربی ترکیب نهایی اندازه گیری نمی شود. به همین دلیل پس از استفاده از این محصولات غدد چربی پوست مسدود شده و باعث ایجاد آکنه و جوش های سرسیاه می شود.

التهابات پوستی

در حال حاضر اکثر برند های معتبر از مواد فاقد حساسیت در فرمولاسیون محصولات آرایشی استفاده می کنند. اما از عوارض لوازم آرایش تقلبی می توان به التهابات پوستی اشاره کرد که به دلیل استفاده از ترکیبات حساسیت زا بروز پیدا می کند.

بنابراین اگر مشکلاتی مانند قرمزی، خشکی، خارش، پوسته پوسته شدن و سوزش پوست صورت را تجربه کردید احتمالاً کرم پودر یا پنککتان فیک و تقلبی است.

تاثیر لوازم آرایش تقلبی بر پوست

سوختگی شیمیایی پوست

از شدیدترین عوارض استفاده از لوازم آرایشی تقلبی می توان به سوختگی های شیمیایی اشاره کرد. این مشکل زمانی روی می دهد که از مواد شیمیایی سمی در تولید لوازم آرایشی استفاده شده باشد.

در این موارد درمان قطعی برای رفع این مشکل وجود ندارد اما بهتر است حتماً در اسرع وقت به متخصص پوست مراجعه کنید.

عفونت چشم

اگر روز بعد از استفاده از خط چشم، سایه و ریمل با چشمانی متورم از خواب بیدار شدید، باید بدانید که این مشکل یکی از عوارض استفاده از لوازم آرایشی فیک است.

چشم انسان جزو حساس ترین اعضای بدن است که بر اثر تماس با مواد شیمیایی و حساسیت زا به سرعت دچار التهاب می شود. خوشبختانه در بسیاری از موارد تحریک و التهاب چشم پس از مدت زمان کوتاهی رفع خواهد شد. اما در برخی از موارد درمانی جز جراحی چشم وجود ندارد.

تاثیر لوازم آرایش تقلبی بر پوست در طولانی مدت

به طور معمول اگر مضرات لوازم آرایشی فیک در کوتاه مدت نمایان شود راه حل های ساده ای برای درمان آن وجود دارد.

اما برعکس برای درمان عوارضی که در طولانی مدت نمایان می شوند نیاز به مراجعه به پزشک وجود دارد و گاهی ممکن است هیچ درمانی برای مشکل بیمار وجود نداشته باشد! از عوارض طولانی مدت استفاده از لوازم آرایشی تقلبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تیرگی پوست

از مضرات لوازم آرایشی فیک برای پوست می توان به تیره شدن رنگ صورت اشاره کرد. این مشکل معمولاً به مرور اتفاق می افتد و به همین دلیل اغلب متوجه آن نخواهید شد. اما ممکن است روزی جلوی آیینه ایستاده و متوجه تیرگی رنگ پوستتان شوید.

البته همیشه مشکل به این سادگی نیست و در برخی موارد لک تیره بزرگی در نقطه مشخصی از صورت ظاهر می شود. این لک می تواند ناحیه روی پیشانی، پشت لب یا گونه ها را بپوشاند و اعتماد به نفس شما را به طور کامل از بین ببرد.

برای درمان لک های تیره راه حلی جز مراجعه به پزشک متخصص وجود ندارد. همچنین لازم است بدانید که مراحل درمان بین ۴ تا ۶ ماه طول می کشد! حتی گاهی ممکن است روند درمان طولانی تر هم شود.

عوارض استفاده از لوازم آرایشی تقلبی

سرطان پوست

از مهمترین عوارض استفاده از لوازم آرایشی فیک می توان به سرطان پوست اشاره کرد. این مشکل معمولاً به دلیل مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی تقلبی و سمی خطرناک به نام آفلاتوکسین ایجاد می شود.

متاسفانه در حین تولید لوازم آرایشی تقلبی بهداشت به هیچ عنوان رعایت نمی شود. در این موارد قارچی به نام اسپرژیلوس مواد آرایشی را آلوده کرده و سم آفلاتوکسین را ترشح می کند. این سم باعث بسیاری از بیماری ها در انسان است که از آن ها می توان به سرطان پوست اشاره کرد.

پیری زودرس پوست

تا به حال شده کسی سنتان را بالاتر از چیزی که هست حدس بزند؟ این اتفاق برای اکثر افراد ناخوشایند بوده اما برای جلوگیری از آن بهتر است به هیچ عنوان از لوازم آرایشی تقلبی استفاده نکنید.

متاسفانه یکی از عوارض لوازم آرایش تقلبی افزایش چین و چروک صورت و پیری زودرس پوست است. این مشکل با چند ماه استفاده مداوم از لوازم آرایشی تقلبی رخ می دهد و باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می شود.

سخن پایانی

در این مقاله برخی از شایع ترین عوارض استفاده از لوازم آرایشی تقلبی را شرح دادیم. در ابتدا به بررسی عوارض کوتاه مدت این محصولات پرداختیم و سپس برخی از عوارضی که در طولانی مدت بروز پیدا می کنند مانند سرطان پوست، تیرگی و پیری زودرس پوست را بررسی کردیم.

متاسفانه تمامی تولید کنندگان غیر قانونی لوازم آرایشی از مواد مضر در تولید این محصولات استفاده می کنند. همچنین عدم رعایت بهداشت در این کارگاه ها خود دلیلی برای التهابات و بیماری های پوستی است.

به همین دلیل توصیه می کنیم کیفیت را فدای قیمت نکنید و حتما محصولات آرایشی مورد نیاز خود را با ضمانت اصالت کالا تهیه نمایید. همچنین پیشنهاد می دهیم اگر توانایی خرید لوازم آرایشی گران قیمت خارجی را ندارید محصولات با کیفیت ایرانی را جایگزین کنید.

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1
0
0
 
نظر با بیشترین واکنش
داغ‌ترین نظر
1
نازنین
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
اطلاع از
نازنین
Guest
نازنین

با این حساب واقعا آرایشی نکردن بهتر از استفاده از لوازم آرایش فیک و گرفتار شدن به عوارض لوازم آرایش تقلبی هستش