سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

درآمد متخصص فرانت اند (Front-end) در ایران و جهان چقدر است؟

dell ghatar.com ۱۱ تیر ۱۴۰۲ دیدگاه ۱۶

توسعه فرانت‌اند یا دولوپ فرانت‌اند یک رشته رو به رشد و در حال گسترش می‌باشد. تقاضای شرکت‌ها برای استخدام توسعه‌دهندگان ماهر فرانت اند، در ایران و جهان به صورت چشمگیری در حال افزایش است. با توجه به این وضعیت، نیاز به داشتن توانایی طراحی وب‌سایت‌های قابل استفاده و جذاب بیش از پیش احساس می‌شود.

فرانت اند

یکی از عوامل مهمی‌ که باید به آن برای ورود به حرفه توسعه فرانت اند نگاه انداخت، درآمد متخصصان این حوزه است. در این مطلب، ما به بررسی میانگین درآمد متخصصین فرانت اند در ایران و سراسر جهان، و همچنین عواملی که در تعیین این درآمد تاثیر دارند خواهیم پرداخت. سایت https://www.softermii.com/blog/front-end-developer-salary به صورت تخصصی آخرین وضعیت بازار کار متخصص فرانت اند در ۲۰۲۳ را شرح داده است.
شناخت بازار کار داخلی و خارجی این رشته به توسعه دهندگان مبتدی و حرفه‌ای این امکان را می‌دهد تا تصمیماتشان را با اطمینان بیشتری در خصوص تحصیلات و مسیر حرفه‌ای خود اتخاذ کنند. برای شروع، به بررسی بازار کار متخصصان فرانت اند در سراسر جهان و ایران می‌پردازیم.

بازار کار توسعه دهنده فرانت‌اند در ایران

بازار کار برای توسعه دهندگان فرانت-اند در ایران نسبتاً قوی و رو به رشد است. با گسترش فعالیت های آنلاین، تقاضا برای توسعه دهندگان فرانت اند ماه به ماه بیشتر می‌شود. با ورود استارتاپ‌ها به بازار، فرصت‌های زیادی برای توسعه دهندگان در زمینه‌هایی مانند تجارت الکترونیک یا ایکامرس، فین‌تک و توسعه نرم افزار وجود دارد.
به گفته برخی پورتال‌های استخدام، میانگین محدوده حقوقی برای توسعه دهندگان فرانت-اند در ایران در حدود ۲۰-۵۰ میلیون تومان در ماه است. اما باید توجه داشت که این عامل می‌تواند به مواردی مانند سطح تجربه، موقعیت جغرافیایی، اندازه شرکت و مهارت های خاص وابسته باشد.
در مقایسه با سایر شغل‌های فناوری در ایران، حقوق توسعه دهندگان فرانت-اند به طور کلی کمی بالاتر از حقوق توسعه دهندگان بک اند یا توسعه دهندگان فول استک است. این احتمالاً به دلیل تقاضای بالای طراحی رابط کاربری و اهمیت ایجاد وب‌سایت ها می‌باشد.
شایان به ذکر است که در پلتفرم‌های فریلنسری پروژه‌های مرتبط با فرانت‌اند از حدود ۵۰۰ هزارتومان شروع می‌شوند و تا مبالغی مانند ۶۰ میلیون هم گاها می‌روند.
در کل، بازار کار برای توسعه دهندگان فرانت-اند در ایران بازاری جذاب با فرصت‌های رشد و حقوق رقابتی برای توسعه‌دهندگان ماهر را می‌باشد.

درآمد متخصص فرانت اند

بازار کار جهانی توسعه دهنده فرانت اند

بازار کار جهانی برای توسعه دهندگان فرانت اند به مانند ایران قوی و در حال رشد است، با ظهور عصر دیجیتال و افزایش اهمیت تجربه کاربری در کسب‌و‌کارهای آنلاین. شرکت‌هایی سراسر جهان به دنبال توسعه دهندگان فرانت‌اند ماهر هستند که بتوانند وب سایت‌ها یا برنامه‌هایشان را به بهترین وجه آماده سازند.
حقوق توسعه دهندگان فرانت-اند می تواند به شدت بسته به کشور و منطقه متفاوت باشد. طبق گزارش Glassdoor، میانگین حقوق توسعه دهندگان فرانت-اند در ایالات متحده حدود ۷۶ هزار دلار در سال است، در حالی که در انگلیس حدود ۳۸ هزار پوند در سال است. در هند، میانگین حقوق توسعه دهندگان فرانت-اند حدود ۵-۷ روپیه در سال است (حدود ۶,۸۰۰-۹,۵۰۰ دلار آمریکا).
عوامل دیگری که ممکن است بر حقوق توسعه دهندگان فرانت-اند در سطح جهانی تأثیر بگذارند، شامل مواردی مانند هزینه زندگی در کشورهای مختلف، تقاضا برای حرفه ای‌ها و سطح رقابت در بازار کار هستند.
در زمینه روندها و پیش بینی‌ها برای آینده حقوق توسعه دهندگان فرانت اند در سطح جهانی، گزارش‌ها حاکی از آن است که با ظهور فناوری‌های جدید نظیر واقعیت افزوده، بازار کار این مهارت رو به رشد خواهد بود.
اما با پرطرفدار شدن پلتفرم‌های طراحی وب کم کد و بدون کد، ممکن است تقاضای سنتی برای مهارت‌های توسعه فرانت-اند کاهش یابد. این موضوع می‌تواند به انتقال در نوع مهارت‌هایی که بازار می‌خواهد و حقوق مربوط به آنها منجر شود.

عوامل تاثیرگذار بر درآمد یک توسعه دهنده فرانت اند

چندین عاملی وجود دارد که می‌تواند بر حقوق فرانت‌اند دولوپر‌ها تأثیر بگذارد، از جمله:
۱٫ تجربه‌کاری: به طور معمول، توسعه دهندگان باتجربه‌تر می‌توانند حقوق بیشتری دریافت کنند. کسانی که دارای مدارک پیشرفته یا گواهینامههای مربوط هستند، ممکن است قادر به کسب درآمد بیشتر از آنهایی باشند که فقط دوره های آموزشی پایه را به پایان رسانده اند. لازم به ذکر است که مهارت یک توسعه‌دهنده اهمیت بسیار بیشتری از مدرک او دارد.
۲٫ تخصص‌ها: توسعه دهندگان با مهارت‌های خاص، مانند تخصص در زبان های برنامه نویسی، می‌توانند به دلیل ارزش تخصصشان در بازار کار حقوق بیشتری دریافت کنند. علاوه بر این، توسعه دهندگان با مهارت‌های مرتبط با فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی یا واقعیت مجازی نیز ممکن است حقوق بالاتری را به دست آورند.
۳٫ اندازه شرکت: اندازه و نوع شرکتی که یک توسعه دهنده فرانت‌اند در آن کار می‌کند، بر حقوق دریافتی‌اش بی‌تاثیر نیست. شرکت‌های بزرگتر یا کسب‌و‌کارهای با درآمد بالا مانند صنعت مالی یا فناوری ممکن است در مقایسه با شرکت های کوچکتر یا کسب و کارهایی با درآمد کمتر حقوق بیشتری ارائه دهند.
بنابراین حقوق هر فرد بسته به شرایط خاص خود متفاوت خواهد بود. همچنین، عوامل دیگری مانند، سیاست‌های شرکت، وضعیت بازار کار در زمان مشخص و بسیاری از عوامل دیگر هم ممکن است بر حقوق فرانت‌اند دولوپر‌ها تأثیر بگذارند.

متخصص فرانت اند

عواملی که به شما اجازه می‌دهد که برای حقوق‌های بالاتر مذاکره کنید.

یکسری از عوامل وجود دارند که به شخص اجازه می‌دهد یا جسارت‌ این را می‌دهد که برای حقوق بالاتر با کارفرمای‌ خود مذاکره کند و درخواست حقوق بیشتر داشته باشد.
تحقیق درباره استانداردها و روندهای صنعت: قبل از شروع مذاکره، حتماً باید در مورد استانداردهای فعلی حقوق توسعه دهندگان فرانت‌اند در بازار یا شرکت تحقیق کنید. این باعث می شود تا با آگاهی بیشتری در مذاکره را به پیش ببرید.
برجسته کردن مهارت ها و دستاوردها: مطمئن شوید که مهارت‌ها و دستاوردهای خاص خود به عنوان یک توسعه دهنده فرانت‌اند را برجسته کنید. پروژه‌هایی که به پایان رسانده‌اید زبان‌های برنامه نویسی و چارچوب‌هایی که متخصص شدید، و هر دستاورد مربوطی که در این زمینه داشته اید، می‌تواند شما را لایق درآمد‌های بیشتر کند.
تأکید بر ارزش شما برای شرکت: در زمان مذاکره حقوق، مطمئن شوید که به ارزشی که شما برای شرکت دارید یا ارزشی که برای شرکت خلق می‌کنید، تأکید کنید. این ارزش می‌تواند شامل تحویل سرِوقت پروژه‌ها، سهم شما در تیم، مهارت‌های نرمتان یا مهارت‌های خاصی که شما را نسبت به سایر کاندیداها متمایز می‌کند، باشد.
مذاکره با احترام و حرفه ای: در زمان مذاکره حقوق، باید با احترام و حرفه‌ای با کارفرمای‌ خود برخورد کنید و از سایر رفتارهای مخرب مانند تهدیدات جدا خودداری نمایید.
کسب حقوق بالاتر به عنوان یک توسعه دهنده فرانت اند نیازمند آمادگی، اعتماد به خود و مهارت‌های‌تان است. به خاطر داشته باشید که مهارت‌های نرم نیز می‌توانند در ارتقای حقوقتان کمک زیادی به شما بکنند پس آن‌ها را جدی بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق از طریق سایت‌‌های فریلنسری مانند کارلنسر، پونیشا، پارسکدرز و…،  برای کارفرمایانی که به دنبال استخدام برنامه نویس فرانت اند به صورت پروژه ای و دورکاری هستند، برای دریافت پروژه‌های بیشتر در زمینه فرانت اند اقدام کنید.

جمع‌بندی

به طور کلی، فهمیدن متوسط حقوق توسعه دهندگان فرانت اند برای کسانی‌ که جویای کار‌اند یا کسانی‌ که قصد دارند برای کسب حقوق بالاتر مذاکره کنند، بسیار ضروری است.  در هنگام مذاکره برای کسب حقوق بالاتر به عنوان یک توسعه دهنده فرانت اند، مهم است که در مورد استانداردهای و روندهای صنعت تحقیق کنید، مهارت‌ها و دستاوردهای خود را برجسته کنید، بر ارزشی‌ که برای شرکت خلق می‌کنید، تأکید کنید، و با احترام و حرفه‌ای مذاکره کنید.

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از