سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

بهترین دوره‌های آمادگی آزمون تیزهوشان!

dell ghatar.com ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ یک دیدگاه ۲۰

تعداد زیادی از دانش آموزان در انتهای پایه ششم و یا نهم برای تحصیل در مقطع جدید، به سراغ مدارس برتر می‌روند؛ این مدارس به دلایل مختلفی از جمله کیفیت اساتید، وحود مشاورین دلسوز، برنامه ریزی صحیح، وجود کادر مدیریتی، اجرایی و همچنین دیگر امکانات و خدمات ارزشمندی که در اختیار شما قرار می‌دهند، باعث رشد و پرورش بهتر شما می‌شوند و معمولا در آزمون سراسری رتبه‌های برتر از این مدارس هستند.

امروز در این نوشته قصد داریم شما را بیشتر با این مدارس آشنا کنیم، راهکارهای قبولی در این مدارس را بررسی کرده و در پایان بهترین دوره‌های آمادگی آزمون تیزهوشان برای آموزش تیزهوشان نهم و ششم را به شما معرفی نماییم پس تا انتها همراه ما بمانید.

بهترین دوره‌های آمادگی آزمون تیزهوشان

تیزهوشان، غیرانتفاعی یا دولتی؟!

یکی از سوالات رایج و متداول در بین اولیا دانش آموزان این است که کدام نوع مدرسه برای دانش آموزان بهتر است؟ برای پاسخ به این سوال نمی‌توان یک جواب کلی در نظر گرفت و با توجه به شرایط دانش آموز و اولیا باید به آن پاسخ داد. برای مثال اگر شما یک دانش آموز بسیار درسخوان و باهوش دارید، بهترین انتخاب برای شما مدارس تیزهوشان هستند. این مدارس دارای آزمون ورودی و شرط معدل هستند و هر ساله بیشترین تعداد رتبه برتر در کنکور و المپیادها را دارند. مدارس استعدادهای درخشان که با نام تیزهوشان و یا سمپاد نیز شناخته می‌شوند در بسیاری از شهرها فعالیت دارند و معمولا با نام علامه حلی برای پسران و فرزانگان برای دختران تاسیس می‌شوند.

در مقابل اگر دانش آموز شما شرایط درسی متوسط و یا نسبتا خوبی دارد، شانس قبولی در تیزهوشان کمتر است و شاید مدارس غیرانتفاعی برتر که آن‌ها نیز دارای شرط معدل و آزمون ورودی هستند، گزینه بهتری باشند. البته به شرطی که بتوانید از پس شهریه سنگین این مدارس بربیایید!

متاسفانه مدارس دولتی در سال‌های اخیر اصلا عملکرد مطلوبی نداشته اند و اختلاف بسیار زیادی از نظر سطح علمی و امکانات با مدارس دیگر دارند؛ به گونه‌ای که مشاورین پیشنهاد می‌دهند تنها برای مقطع ابتدایی به سراغ این مدارس بروید و از مقطع متوسطه اول و دوم به فکر حضور در مدارس تیزهوشان و غیرانتفاعی‌های برتر باشید.

چگونه در آزمون تیزهوشان و مدارس برتر پذیرفته شویم؟

چگونه در آزمون تیزهوشان و مدارس برتر پذیرفته شویم

سطح آزمون ورودی مدارس برتر به ویژه تیزهوشان در مقایسه با امتحانات مدرسه بالاتر است و به همین دلیل تنها کسانی می‌توانند در این آزمون پذیرفته شوند که تمرین و تست‌های لازم را حل کرده باشند و آموزش تست هوش تیزهوشان ششم و یا نهم را گذرانده باشند. اگر شما هم جز دانش آموزانی هستید که قصد شرکت در این آزمون‌ها را دارید، حتما توصیه‌های پذیرفته شدگان این آزمون‌ها که در زیر برای شما آورده شده است را مطالعه نمایید:

۱) برنامه ریزی متناسب با توانایی

به دلیل حجم کاری که شما خواهید داشت و باید علاوه بر دروس مدرسه، دروس مربوط به تیزهوشان و آزمون ورودی را نیز بخوانید، برنامه ریزی درست و اصولی، یکی از مهم‌ترین گام‌ها در موفقیت شما خواهد بود. توجه داشته باشید که برنامه شما باید مطابق با توانایی شما و به صورت شخصی سازی شده باشد تا بتوانید بیشترین بازدهی را از آن داشته باشید.

۲) هر چه می‌توانید تست و تمرین حل کنید!

هر چه تعداد تست‌ها و تمرینات استانداری که شما حل می‌کنید بیشتر باشد، تسلط بیشتری بر روی مباحث پیدا خواهید کرد و در نتیجه شانس شما برای قبولی در آزمون تیزهوشان و مدارس برتر افزایش پیدا می‌کند.

۳) آگاهی از نوع و مباحث آزمون

معمولا اکثر آزمون‌های ورودی مدارس برتر به صورت تستی است و در برخی موارد دیده شده است که سوالات تشریحی نیز مطرح شده اند. برای مثال آزمون تیزهوشان تنها به صورت سوالات چهار گزینه‌ای است. همچنین مباحث آزمون ورودی مدارس ممکن است با هم متفاوت باشد. برای اطلاع از این موضوع باید به پایگاه اطلاع رسانی آن مدرسه مراجعه نمایید.

برای مثال آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شامل دو دفترچه استعداد تحلیلی است که شامل مباحث هوش، دقت در محاسبات، محاسبه سریع، تحلیل در شکل و موارد مشابه است که به منظور سنجش هوش و استعداد دانش آموزان مطرح شده است. به عبارت دیگر برای دانش آموزان ورودی هفتم هیچ سوال مستقیمی از کتب درسی مطرح نمی‌شود. آزمون تیزهوشان نهم به دهم نیز شامل دو دفترچه است اما با این تفاوت که علاوه بر مباحث هوش و استعداد تحلیلی، مباحث استعداد تحلیلی نیز وجود دارد که از دروس ریاضی، علوم، زبان و ادبیات فارسی، هدیه‌های آسمانی و قرآن و مطالعات اجتماعی پایه هشتم و نهم مطرح شده است.

۴) آموزش مباحث تیزهوشان

همانطور که گفته شد، مباحث آزمون ورودی عمدتا مباحث خارج از کتاب و جزوه مدرسه هستند و به همین دلیل نیاز است تا شما پیش از برخورد با سوالات حداقل یکبار آن را دیده باشید و راه حل مربوطه را آموزش دیده باشید. برای آموزش این مباحث می‌توانید از کتاب‌های کمک درسی موجود در بازار که ویژه تیزهوشان و آزمون ورودی هستند، استفاده نمایید و یا به سراغ کلاس‌ها و دوره‌های آمادگی آزمون ورودی بروید.

۵) شرکت در آزمون شبیه ساز

شرکت در آزمون شبیه ساز - بهترین دوره‌های آمادگی آزمون تیزهوشان

موسسات، آموزشگاه‌ها و مراکز آموزشی مختلفی در کشور آزمون‌هایی را تحت عنوان آزمون شبیه ساز برگزار می‌کنند؛ شرکت در این آزمون‌ها به شرط استاندارد بودن سوالات می‌تواند شما را با جو و شرایط آزمون آشنا نموده و بازخورد خوبی به شما بدهد. همچنین اگر ازمون شبیه ساز تیزهوشان ششم و نهم با تحلیل و بررسی همراه باشند، باعث شناسایی نقاط قوت و ضعف شما می‌شود.

بهترین دوره‌های آمادگی آزمون تیزهوشان کجا برگزار می‌شود؟

اگر نگاهی به اسامی و نام‌های موسسات برگزار کننده کلاس‌های آمادگی آزمون بیاندازید، با نام‌های متعددی رو به رو خواهید شد و این موضوع ممکن است شما را دچار سردرگمی کند. به همین دلیل لازم است که پیش از ثبت نام معیارهایی مثل آمار قبولی، رزومه اساتید، موقعیت مکانی، خدمات و امکانات و … را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

طبق نظرسنجی‌ها و بررسی‌های انجام شده در حال حاضر بهترین دوره‌های آمادگی آزمون تیزهوشان و مدارس برتر توسط موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت برگزار می‌شود. این موسسه از معدود آموزشگاه‌هایی است که به طور تخصصی در زمینه تیزهوشان و آزمون ورودی فعالیت دارد و کلاس‌های این موسسه برای پایه چهارم، پنجم، ششم و نهم برگزار می‌شود.

کلاس‌های موسسه موفقیت به سه شکل حضوری، آنلاین و دوره‌های ضبط شده آفلاین موجود است و دانش آموزان با توجه به شرایط خود می‌توانند بهترین گزینه را انتخاب نمایند. همچنین از دیگر خدمات موسسه موفقیت که با ثبت نام در کلاس‌ها به شما ارائه می‌شود، می‌توان به آزمون شبیه ساز، مشاوره و پشتیبان تحصیلی، تکلیف، جزوه جامع تیزهوشان، کلاس رفع اشکال، تحلیل آزمون و … اشاره نمود.

موسسه موفقیت در سال گذشته موفق به ثبت رکورد قبولی بالای ۸۰% دانش آموزان شد که یک نتیجه بسیار درخشان در بین تمامی موسسات است. شما می‌‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کلاس‌ها با شماره تلفن ۲۲۸۹۱۸۴۰-۰۲۱ تماس بگیرید و یا به وب سایت موسسه موفقیت به نشانی آموزش سنتر (www.amoozeshcenter.com) مراجعه فرمایید.

نتیجه گیری

امیدواریم این مطلب مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد و اطلاعات مفیدی را آموخته باشید. در این نوشته ابتدا به مقایسه مدارس پرداختیم و سپس راهکارهای قبولی در آزمون ورودی مدارس برتر و تیزهوشان را به شما آموزش دادیم. در پایان نیز بهترین دوره‌های آمادگی آزمون تیزهوشان در ایران را به شما معرفی کردیم. لطفا نظرات، پیشنهاد و تجربیات خود در این زمینه را با ما در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1
0
0
 
نظر با بیشترین واکنش
داغ‌ترین نظر
1
حجت قاسمی
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
اطلاع از
حجت قاسمی
Guest
حجت قاسمی

عالی