سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

خلاص شدن از شر مورچه بالدار به صورت تضمینی

dell ghatar.com ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ دیدگاه ۳۷

یکی از معضلات افراد چه ‌در خانه و چه ‌در فضای باز، وجود حشراتی همچون مورچه بالدار، سوسک، مگس و ... است. دلیل خاصی هم برای حضور آن‌ها در یک مکان وجود ندارد؛ اما در‌ حالت‌کلی حضور حشرات در تابستان بیشتر به چشم می‌آید. به‌طوری­که از دیدن تعداد زیاد آن‌ها متعجب می‌شوید.

سمپاشی مورچه بالدار

بسیاری از افراد با حضور این حشرات مشکل دارند؛ بنابراین برای از بین بردن آن‌ها از طریق روش­های خاصی اقدام می‌کنند. استفاده از سمپاشی سوسک و مورچه و … نیاز به آموزش و رعایت نکات بهداشتی خاص دارد. در این مطلب به طور کامل می خواهیم به بررسی روش نابودی مورچه بالدار بپردازیم؛ پس با ما باشید:

روش‌های از بین بردن مورچه بالدار

مورچه بالدار، مورچه‌ای معمولی است که بالغ شده و بال دارد. این حشره فقط با هدف جفت‌گیری، پرواز می‌کند. مشاهده تعدادی از این حشره که در ‌حال پرواز هستند، مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ اما اگر تعداد زیادی از آن‌ها را به‌صورت مداوم در منزل خود مشاهده می‌کنید، باید به‌دنبال لانه آن‌ها باشید؛ زیرا ممکن است که مورچه نجار، لانه‌ای را در خانه شما ایجاد کرده باشد.

در ماه‌های سرد سال که این حشرات به‌دنبال آب و غذا هستند، منزل شما بهترین مکان برای آن‌ها محسوب می‌شود. این حشرات علاوه‌بر گشت‌و‌گذار در خانه، می‌توانند بدن شما را گاز بگیرند یا نیش بزنند. البته این امر به نوع آن‌ها بستگی دارد. در ‌این‌صورت از بین بردن آن‌ها، بهترین راه­حل ممکن خواهد بود. روش‌های مختلفی برای حذف مورچه بالدار وجود دارد.

برخی از این روش‌ها خانگی هستند و با استفاده از مواد طبیعی انجام می‌شوند که در این حالت به شما و جانداران دیگر، آسیبی وارد نمی‌شود. برخی دیگر از روش‌ها، روش‌های صنعتی هستند که می‌توانند به سلامتی شما آسیب بزنند؛ بنابراین، توصیه می‌شود در‌صورت استفاده از روش‌های صنعتی، نکات ایمنی را رعایت کنید.

قیمت سمپاشی

استفاده از اسپری مورچه

یکی از رایج‌ترین روش‌های از بین بردن مورچه بالدار، استفاده از اسپری محصولات شیمیایی است. اسپری مورچه‌کش بهترین محصول برای از بین بردن دائمی حشرات است. به‌طوری­که همه آن‌ها را در چند دقیقه نابود می‌کند. شما می‌توانید این محصول را از بازار تهیه کنید. البته باید در ‌هنگام استفاده به نکات ایمنی آن توجه داشته باشید؛ به‌عنوان مثال اگر حیوان خانگی یا فرزند خردسال در خانه دارید، آن‌ها را از محیط دور نگه دارید.

استفاده از صابون دستشویی

یکی‌دیگر از روش‌های موثر، مخلوط ساده آب و صابون است. این مخلوط به بدن حشرات نفوذ می‌کند و آن‌ها را می‌کشد. برای استفاده از این روش فقط کافی است تا مقداری از این محلول را داخل یک ظرف اسپری بریزید. سپس می‌توانید آن را در محل حضور این حشرات اسپری کنید. مزیت استفاده از آب و صابون این است که سمی نبوده و باعث مسمومیت نمی­شود؛ بنابراین، می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید.

استفاده از خاک دیاتومه

استفاده از خاک دیاتومه یکی از روش‌های قدیمی و کاربردی محسوب می‌شود. خاک دیاتومه نباید خیس شود و فقط در ‌صورتی کاربرد دارد که خشک باشد؛ بنابراین توجه داشته باشید که خاکی که از آن استفاده می‌کنید، خیس نباشد. اگر حیوانات خانگی در منزل دارید، توصیه می‌شود که خاک دیاتومه خوراکی تهیه کنید؛ زیرا نوع خوراکی این خاک آسیبی به حیوانات نمی‌رساند و خیال شما از این بابت آسوده خواهد بود.

استفاده از نوار چسب

نوار چسب به‌دلیل خاصیت چسبندگی خود بسیار کاربردی است. بدون‌شک مورچه بالدار در طول روز به‌دنبال غذا می‌گردد. پس می‌توانید مقداری مواد غذایی در نزدیکی نوار چسبی که نصب کرده‌اید، قرار دهید. نوار چسب را باید به‌گونه‌ای نصب کنید که قسمت چسبنده آن رو ‌به بالا باشد. همچنین می‌توانید از نوار چسب‌های ۲ طرفه استفاده کنید. هنگامی­که این حشره برای برداشتن غذا روی زمین می‌نشیند، به نوار چسب می‌چسبد.

استفاده از سم مورچه

امروزه سموم مختلفی برای از بین بردن آفات تولید شده‌اند. محصولاتی که روی آن‌ها برچسب مورچه وجود دارد، برای مورچه‌های بالدار هم قابل استفاده است. یکی از حقه‌های کاربردی، طعمه سمی است. شما می‌توانید یک طعمه غذایی را مسموم کرده و در دسترس این حشرات قرار دهید. هنگامی­که این مواد غذایی به کلونی منتقل می‌شوند، تعداد قابل‌توجهی از حشرات از بین می‌روند. همچنین احتمال نابود کردن ملکه نیز وجود دارد. پس از مرگ ملکه، کلونی و همه حشرات کم‌کم نابود خواهند شد. البته باید این مواد سمی را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

درست کردن تله بوراکس و شکر

بوراکس ماده‌ای به‌شدت سمی است که مورچه بالدار توانایی تشخیص آن را دارد؛ زیرا بوراکس بویی از خود منتشر می‌کند که حشرات می‌توانند آن را تشخیص دهند اما اگر این ماده را با مقداری شکر ترکیب کنید، بوی سمی بوراکس مشخص نخواهد شد. برای استفاده از این روش، باید به مقدار مساوی بوراکس و شکر را با یک‌دیگر مخلوط کنید. سپس مقداری آب اضافه کنید تا شکلی خمیری به خود بگیرد. مقداری از ماده خمیری را روی مقوا بمالید و آن را در نزدیکی لانه قرار دهید.

حشرات به سمت این ماده کشیده می‌شوند و آن را به کلونی منتقل می‌کنند. نکته قابل‌توجه این است که این خمیر پس از مدتی خشک می‌شود؛ بنابراین باید دوباره آن را تهیه کنید. توجه داشته باشید که کودکان و حیوانات خانگی نزدیک این ماده نشوند.

استفاده از روغن‌های معطر

با کمک روغن‌های معطر می‌توانید یک اسپری طبیعی بسازید. برخی از روغن‌هایی که در کشتن حشرات موثر هستند، شامل روغن نعنا، درخت چای و لیمو می‌شوند. همچنین امکان استفاده از روغن‌های اکالیپتوس، اسطوخودوس و چوب سدر نیز وجود دارد. اگر هر ‌کدام از این روغن‌ها را در منزل دارید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

برای تهیه اسپری به ۲۲۵ گرم آب، نصف قاشق چای‌خوری صابون طبیعی و ۱۲ قطره روغن مورد‌نظر نیاز داریم. پس از مخلوط کردن این مواد، می‌توانید از آن استفاده کنید. به‌یاد داشته باشید که پیش از هر‌ بار مصرف، اسپری را به خوبی تکان دهید. از ‌آن‌جایی که این محلول از چند ماده ترکیب شده، بهتر است محلول را دور از دسترس کودکان قرار دهید. این محلول می‌تواند علاوه‌بر کودکان، به حیوانات خانگی هم آسیب برساند؛ بنابراین، نکات ایمنی را در‌ مورد آن رعایت کنید.

سمپاشی سوسک و مورچه

نکات مهم برای از بین بردن مورچه بالدار

علاوه­بر موارد گفته شده بهتر است نکات دیگری را نیز برای از بین بردن این موجودات رعایت کنید:

  • خرده نان یا غذا‌های ریخته شده روی زمین را پاک کنید. نظافت و پاکسازی بهترین روش برای دفع آفات است.
  • ظرف‌های کثیف را زودتر بشویید؛ زیرا مواد غذایی موجود، موجب تجمع حشرات و مورچه بالدار می‌شود.
  • ورودی‌های منزل را با کمک درزگیر، به­طور کامل بپوشانید. حشرات از هر راهی برای ورود به خانه استفاده می‌کنند.
  • مواد غذایی را در ظروف در‌بسته نگه‌داری کنید.
  • برای از بین بردن این حشرات، ابتدا لانه آن‌ها را پیدا کنید. در ‌این‌صورت می‌توانید راحت‌تر کلونی را از بین ببرید.
  • توصیه می‌شود از روش‌های موثر‌تر برای از بین بردن حشرات استفاده کنید.

جمع‌بندی

سمپاشی کاسپین با ‌استفاده از روش‌های موثر، حشرات موذی و مورچه بالدار را از منازل شما پاک می‌کند. مجموعه کاسپین با دریافت مجوز‌های لازم، به‌صورت حرفه‌ای در زمینه سمپاشی فعالیت می‌کند. کادر مجرب و متخصص مجموعه کاسپین، خدمات را به بهترین شکل ممکن به مشتریان خود ارائه می‌دهد. همچنین امکان دریافت مشاوره تخصصی و رایگان برای مشتریان وجود دارد. از خدمات دیگر این مجموعه می‌توان به اعزام سریع نیرو، پرداخت در محل و سم‌پاشی همراه با ضمانت‌نامه کتبی اشاره کرد.

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از