سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

با نرم‌افزار حسابداری ابری پیش به سوی کاهش هزینه‌ها و رشد کسب ‌وکار

dell ghatar.com ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ دیدگاه ۱۹

در جهان امروز که سرعت تغییرات و پیشرفت به صورت تساعدی در حال افزایش است، در هر جا و هر شغلی که هستیم باید به دنبال راه‌های اتصال به این جریان اطلاعات و تکنولوژی باشیم.

چگونه نرم افزار حسابداری آنلاین هزینه ها را کاهش داده و به کسب و کارها رونق می بخشد؟

پافشاری بر راه‌های سنتی حسابداری تنها حاصلی که دارد عقب ماندن ما از سایر هم‌صنفی‌ها است. افزایش سرعت مدیریت مالی و امور حسابداری ،ثبت آسان سفارش‌ها و انبارگردانی تنها چند مورد کوچک از هزاران فایده‌ی بهترین نرم ‌افزار حسابداری تحت وب است.

هدف هر شخص در راستای افزایش کارایی کسب ‌وکار، بسیار وابسته به نیازهای اوست که با تغییر شرایط، مدام دستخوش تغییر می‌شود و همین موضوع کار برنامه‌ریزی را دشوار می‌کند. اما با استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری ابری یا تحت وب، کافی است شما نیازهای خود را بشناسید و اعلام کنید، برنامه‌ریزی مالی و مسیر رسیدن به اهداف‌تان را به سیستم هوشمند و منعطف نرم‌افزار حسابداری بسپارید.

و اما… آنچه که در این مطلب در کنار هم خواهیم خواند:

 • چرا نرم‌افزار حسابداری ابری بهترین انتخاب است؟
 • چگونه بهترین نرم‌افزار حسابداری ابری با کاهش هزینه‌ها به رشد کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟
 • ۷ ویژگی مهم و رقابتی بهترین نرم‌افزار حسابداری ابری

پیش از آنکه به سوال اصلی این مقاله بپردازیم، بهتر است ببینیم ابری بودن به چه معناست و چه امتیازاتی برای انجام امور حسابداری با خود به همراه دارد.

چرا نرم‌افزار حسابداری ابری بهترین انتخاب است؟

آشنایی با نرم افزار حسابداری ابری و مزیت‌های آن

در سال‌های اخیر همراهی متخصصان حوزه نرم‌افزاری کشور با تکنولوژی‌های جهانی سبب طراحی، تولید و توسعه انواع مختلفی از نرم‌افزارهای مبتنی بر رایانش ابری Cloud Computing شده‌است. نرم‌افزارهای حسابداری ابری که بر بستر اینترنت توسعه یافته، داده‌ها و اطلاعات مالی شما را به صورت امن و با امکان دسترسی همه جانبه ذخیره‌سازی می‌کنند.

به این ترتیب نیازی که وابسته به سیستم سنتی مدیریت بود و براساس آن صاحبان تمامی کسب‌وکارهای خرد و کلان مجبور بودند برای ذخیره اطلاعات مالی، هزینه‌های هنگفتی را برای تجهیزات سخت‌افزاری و سرورهای نگهداری بپردازند، با ورود بهترین نرم افزار حسابداری ابری از میان برداشته شد.

۴ مزیت اصلی بهترین نرم افزار حسابداری ابری

سیستم نرم افزار حسابداری ابری که مبتنی بر آخرین تحولات فناوری اطلاعات در حوزه مدیریت مالی است مزیت‌های فراوانی را به همراه دارد، ۴ مورد مهم از آن‌ها عبارت‌اند از:

 1. امنیت: یکی از مهم‌ترین پارامترهای هر مجموعه‌ای در زمینه‌ی اطلاعات، وجود امنیت در سطوح مختلف است. رایانش ابری از طریق رمزنگاری این امکان را فراهم می‌کند تا تمامی اطلاعات و داده‌های مالی شما در بالاترین سطح امنیت و حفاظت قرار گیرد.
 2. امکان بازگردانی و بارگذاری مجدد داده‌ها: در سیستم سنتی ممکن بود در اثر خطای انسانی یا نفوذ اطلاعاتی و هک سرورها، اطلاعات مالی مخدوش شوند، مورد سرقت قرار گیرند یا به کلی از بین بروند. با کمک بهترین نرم افزار حسابداری ابری دیگر جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
 3. دسترسی سریع و آسان به داده‌های مالی: اساسا فناوری رایانش ابری برای دسترسی آسان خلق شده است. این مزیت به کاربران نرم‌افزار حسابداری ابری اجازه می‌دهد تا در هر جا و هر زمانی امکان دسترسی به داده‌های مالی خود را از طریق اینترنت داشته باشند.
 4. اشتراک گذاری داده‌های مالی: با استفاده از بهترین نرم‌افزار حسابداری ابری یا تحت وب، هم مدیران و هم پرسنل شرکت‌ها می‌توانند اطلاعات و داده‌های مالی را از طریق چند کلیک ساده و از راه دور به اشتراک بگذارند.

خب! اکنون که با نرم‌افزار حسابداری آنلاین آشنا شدیم و مزیت‌های استفاده از آن را شناختیم، زمان آن رسیده تا به راز و رمز کاهش هزینه‌ها و رسیدن به پیشرفت در کسب‌وکار از طریق استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری ابری بپردازیم.

قابلیت یکپارچه سازی و ادغام از طریق ماژول های حسابداری

چگونه بهترین نرم‌افزار حسابداری ابری با کاهش هزینه‌ها به رشد کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟

انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری ابری، اولین حرکت شما در دومینوی کاهش هزینه‌ها و پیشرفت کسب‌وکار

یکی از چالش‌هایی که مدیران ارشد هر سازمان یا صاحبان کسب‌وکارها با آن مواجه هستند، کاهش هزینه‌ها به منظور افزایش سودآوری زیرمجموعه تحت مدیریت آنها است.

کافی است که شما به عنوان مدیر مالی از بخش خودتان شروع کنید. بله، تغییر سیستم سنتی حسابداری به گونه‌ی مدرن و آنلاین آن اولین و بهترین انتخاب است. چگونگی انجام این معجزه در کسب‌وکار شما از طریق بهترین نرم افزار حسابداری ابری عبارت است از:

ارزیابی و کنترل تعداد پرسنل

نرم افزار حسابداری آنلاین از طریق امکاناتی که دارد، به شما اجازه عملکرد صحیح در جهت کاهش هزینه‌ها با مدیریت امور مربوط به پرسنل تحت نظرتان را خواهد داد:

 • با استفاده از این نرم‌افزار شما دیگر نیازمند جذب پرسنل تمام‌وقت برای انجام امور مالی و حسابداری نیستید.
 • براساس گزارشات دقیق این نرم‌افزارها، مدیران به عملکرد پرسنل زیرمجموعه خود تسلط بیشتری پیدا می‌کنند و در صورت نیاز می‌توانند با برآورد میزان ارزش‌آفرینی هر بخش از سازمان خود، با تعدیل یا تشویق نیروها، هزینه‌ها را مدیریت کنند.

نیازسنجی اولیه تجهیزات و زیرساخت‌ها

با استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری ابری یا آنلاین، هزینه مربوط به تهیه سخت‌افزار و سرور مورد نیاز برای انجام امور مالی از صورت هزینه‌های مجموعه شما حذف خواهد شد. این امر، نقش اساسی در کاهش هزینه‌های اولیه کسب‌وکار شما را خواهد داشت.

کاهش هزینه های مربوط به تامین امنیت داده ها

از آنجا که حفظ امنیت داده‌های مالی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ است، استفاده از بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب به دلیل ذخیره امن داده ها در فضای ابری، قدم موثر و تعیین‌کننده‌ای در جهت تامین این امنیت و به طبع آن کاهش هزینه‌های مربوط به امنیت اطلاعات مالی خواهد بود.

مدیریت صحیح هزینه در بخش حسابداری

با تحقیق مناسب در زمینه‌ی خدمات و امکانات مورد نیازتان و قیمت نرم افزار حسابداری می توانید به راحتی بهترین برنامه حسابداری ابری را بدون نیاز به خرید دستگاه های پیشرفته انتخاب کنید.

کنترل موجودی

نرم افزارهای حسابداری آنلاین با گزارشات دقیق و نیز امکان انبارگردانی که در اختیار مدیران قرار می‌دهند، کمک شایانی جهت کنترل موجودی محصولات و در نتیجه افزایش سودآوری مجموعه دارند. بدین ترتیب که شما با مشاهده آمار مربوط به محصولات فروش رفته و تعداد آن‌ها می‌توانید اطلاع دقیقی از اقلام پرفروش و کم‌تقاضا پیدا کنید. در ادامه با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح در بخش انبارگردانی می‌توانید تصمیمات مناسبی برای افزایش کالاهای پرتقاضا و سودآوری کسب‌وکار خود بگیرید.

استفاده از نرم افزار فاکتور رایگان که از خدمات مربوط به همین سیستم حسابداری است به شما در داشتن گزارش‌های لحظه‌ای و آسان از اقلام پرفروش کمک خواهد کرد.

واما… پس از اینکه با روش‌های شگفت‌انگیز نرم‌افزار حسابداری آنلاین در مدیریت و کاهش هزینه‌ها و رشد کسب‌وکارها آشنا شدیم، نوبت به آشنایی با ویژگی‌های بهترین نرم افزار حسابداری ابری می‌رسد.

۷ ویژگی مهم و رقابتی بهترین نرم‌افزار حسابداری ابری

چه ویژگی‌هایی نشان دهنده امتیاز و بهتر بودن یک نرم‌افزار حسابداری آنلاین است؟

برای ایجاد تغییری بزرگ و مثبت در کنترل هزینه‌ها و نظارت صحیح بر روند سودآوری شرکت‌ها و سازمان‌ها، نیازمند انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری ابری یا آنلاین از میان انواع متنوعی از نرم‌افزارهای بازار هستید. به دلیل وجود رقابت تنگاتنگ در ارائه خدمات، آگاهی شما از نیازهای کسب‌وکارتان و نیز خدماتی که برندهای مختلف در اختیار شما قرار می‌دهند، ضروری است. در این بخش لیستی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک نرم‌افزار حسابداری آنلاین باید داشته باشد، ارائه خواهیم کرد.

امکان ارائه گزارش‌های دقیق و تحلیل عملکرد مالی

در دنیای پر فراز و نشیب شرکت‌ها و کسب‌وکارها، اطلاعات و ارائه گزارش و تحلیل صحیح و کاربردی براساس آن‌ها، اهرم قدرتمندی در بهبود تصمیم‌گیری در سطوح مدیریتی است. سردرگمی و عدم دسترسی مناسب به ابعاد مختلف تاثیرگذار بر میزان هزینه‌ها و درآمد در هر کسب‌وکاری می‌تواند منجر به ضعف روند پیشرفت و شکست آن پروژه شود. انتخاب یک نرم افزار حسابداری شرکتی ارزان و مناسب با نیازهای هر مجموعه‌ای، می‌تواند اولین قدم درجهت بهبود مدیریت مالی و گسترش افق دید مالی مدیران آن مجموعه باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که اگر نرم‌افزار حسابداری مورد نظر، امکان ارائه گزارش‌هایی نظیر اظهارنامه مالیاتی ، ارزش افزوده و گزارشات فصلی خرید و فروش که از سری گزارشات قانونی هستند را داشته باشد، صرفه‌جویی زمانی و مالی بسیاری برای شما به همراه خواهد داشت.

رابط کاربری ساده توام با جذابیت بصری

پیش از به بازارآمدن نرم‌افزارهای حسابداری آنلاین، فضای کار نرم‌افزارهای حسابداری بسیار یکنواخت بود. این یکنواختی در کنار فضای ثابت حاکم بر اعداد و ارقام، باعث خستگی زودهنگام کاربران می‌شد. امروزه با انقلابی که طراحان رابط کاربری با ایجاد جذابیت‌های بصری و نیز ایجاد کاربری آسان افزونه‌ها در کنار امکان دسترسی سریع به آن ها، ایجاد کرده‌اند این ویژگی به یکی از ویژگی‌های رقابتی در بازار نرم‌افزارهای حسابداری ابری تبدیل شده است.

راحتی کار با نرم‌افزار حسابداری در فهم درست نیازها و نیز عملکرد مناسب کاربر به هنگام استفاده از نرم‌افزار نقش بسیار مهمی دارد.

با نرم‌افزار حسابداری ابری پیش به سوی کاهش هزینه‌ها و رشد کسب ‌وکار

قابلیت یکپارچه‌سازی و ادغام از طریق ماژول‌های حسابداری

واضح است که امور مالی شرکت‌ها و کسب‌وکارها به صدور اسناد حسابداری ختم نمی‌شود. فعالیت‌هایی نظیر مدیریت حساب‌های بانکی، عملیات مربوط به چک‌ها، مدیریت خرید و فروش، انبارگردانی، محاسبه حقوق و مزایای پرسنل و…، در یک مجموعه جریان دارند که خروجی آن‌ها اطلاعات مالی مجموعه را تشکیل می‌دهند. وجود قابلیت یکپارچه‌سازی در بهترین نرم افزار حسابداری ابری به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت منسجم تمامی اطلاعات را در اختیار داشته باشید و از سردرگمی و اضافه‌کاری ها در موارد مشابه جلوگیری شود.

متناسب با نیاز کسب و کار شما

در هر کسب‌وکاری که هستید نهایت توجه را به کار ببرید تا با شناخت نیازهای مجموعه خود، نرم‌افزارتان را انتخاب کنید. این موضوع به دلیل هزینه‌ای که برای شما در برخواهد داشت اهمیت دارد. خوشبختانه نرم‌افزارهای حسابداری آنلاین تنوع بالایی برای هر یک از مشاغل دارند و مطابق با هر شغلی از فروشگاهی ، تولیدی ، شرکتی و… رابط‌های کاربری متنوع و ماژول‌های مورد نیازتان را طراحی کرده‌اند.

داشتن قابلیت توسعه

همانطور که هر شرکت یا کسب‌وکاری در جهت پیشرفت و توسعه خود گام برمی‌دارد، امکان قابلیت توسعه در نرم‌افزار حسابداری آنلاین آن مجموعه نیز یک ویژگی انکارناپذیر و ضروری است. ممکن است شما شرکت خود را با ۴ پرسنل راه انداخته باشید، اما اکنون بعد از دو سال با داشتن ۳۰ همکار و نیازی که به محاسبات مربوط به امور حقوق و دستمزد آن‌ها دارید، لازم است تا نرم‌افزاری که تهیه کرده‌اید این خدمت را نیز در اختیار شما قرار دهد.

بنابراین به هنگام خرید توجه داشته باشید تا برندی را انتخاب کنید که حداثر خدمات را با بهترین کیفیت در بسته نرم‌افزاری خود گنجانده است و به وقت نیاز قادر به تامین درخواست‌های جدید شما باشد.

تضمین امنیت داده‌های مالی

داده‌های مالی چه در زمینه شخصی و چه در کسب‌وکارها و سازمان‌ها به دلیل امکان سوءاستفاده علیه مجموعه یا فرد، از بالاترین رده‌ی امنیتی برخوردارند و حفظ آن‌ها ضروری است. بنابراین شما باید این موضوع را حتما در مورد شرکتی که بهترین نرم افزار حسابداری ابری را از آن خریداری می‌کنید، استعلام بگیرید. برای اطمینان از این موضوع، بررسی مشتریان شرکت نرم‌افزاری و جستجوی نام برندهای معتبر و مشهور در میان این اسامی، رضایت مشتریان و نیز خوش‌نامی و اعتبار نرم‌افزار حسابداری منتخب، می‌تواند کمک‌کننده باشد.

پشتیبانی قوی و مستمر توام با خدمات پس از فروش

شرکت‌های نرم‌افزاری به منظور جلب اعتماد و نیز رضایت مشتریان خود، در این ویژگی به سختی با هم رقابت می‌کنند. واضح است شرکت‌هایی که تمامی همت و انگیزه خود را متمرکز بر فروش محصول خود به حسابداران می‌کنند، انتخاب مناسبی نیستند . پیگیری و همراهی مداوم و مستمر در تمامی مراحل از خرید گرفته تا استفاده از نرم‌افزار در بخش‌های مختلف و ارائه راهنمایی و پیشنهاد در بهبود کارایی نرم‌افزار حسابداری برای مجموعه مورد نظر شما، از اموری است که شرکت طراح و فروشنده باید در لیست خدمات خود داشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله با بهترین نرم افزار حسابداری ابری یا آنلاین آشنا شدید و دانستید که این کارمندان نامرئی چگونه به شما در پیشرفت و توسعه کسب‌وکار و نیز کاهش هزینه‌ها کمک می‌کنند. همچنین ۷ ویژگی اساسی این نرم‌افزارها را برشمردیم که عبارتند از:

 1. ارائه گزارش‌های دقیق و تحلیل عملکرد مالی
 2. رابط کاربری ساده با جذابیت بصری
 3. قابلیت یکپارچه‌سازی
 4. متناسب با نیاز کسب و کار شما
 5. داشتن قابلیت توسعه
 6. تضمین امنیت داده‌های مالی
 7. پشتیبانی قوی

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از