سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث همزمان با ایام اربعین

dell ghatar.com ۰۵ شهریور ۱۴۰۲ دیدگاه ۲۵

طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث همزمان با ایام اربعین، از تاریخ ۲ الی ۱۸ شهریور سال ۱۴۰۲ به مدت ۱۷ روز اجرا می‌شود.

طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال 1402
طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۲

اربعین یکی از گردهمایی‌های بزرگ عزاداران حسینی است. از آن‌جایی که اکثر زائران سفر به کربلا برای عزیمت به مرزها از مسیرهای زمینی استفاده می‌کنند، بنابراین تردد در مسیرهای زمینی در این ایام بیش از پیش خواهد بود. از طرفی هرساله در شهریور ماه موج دوم سفرهای تابستانی آغاز می‌شود. همزمانی این دو رویداد با هفته دولت موجب شد تا صندوق تامین خسارات بدنی، بیمه مرکزی و وزیر اقتصاد و امور دارایی طرح بخشودگی را در شهریورماه اجرا نمایند. در این مقاله قصد داریم در مورد طرح بخشودگی جرایم شخص ثالث که همزمان با ایام اربعین اجرا می‌شود، با شما صحبت کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

همزمانی طرح بخشودگی با ایام اربعین حسینی

همزمانی طرح بخشودگی با ایام اربعین حسینی
بیمه مرکزی طرح بخشودگی جرایم شخص ثالث را همرمان با اربعین اعلام کرد.

صندوق خسارات بدنی با در نظر گرفتن شرایط مسافران کربلا و سفرهای زمینی به مرزهای ایران در روزهای پیش‌رو، پیشنهاد اجرای طرح بخشودگی را با بیمه مرکزی و وزیر اقتصاد و امور دارایی مطرح کرد. این طرح با تایید و تصویب هر سه ارگان مذکور، به مرحله اجرا درآمد. احتمالا بخش زیاد و قابل توجهی از زئران اربعین، با خودروی شخصی به مرزها می‌روند. از طرفی برای آسایش این زائران موکب‌ها و خدمات زیادی در مسیرهای مختلف دایر شده است. همه این موارد در کنار هم قرار گرفته و موجب افزایش تردد در مسیرهای زمینی می‌شوند.

در این میان ممکن است بسیاری از خودروهای موجود بیمه‌شخص ثالث نداشته باشند، یا تاریخ انقضای بیمه‌نامه آن‌ها گذشته باشد. طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث در این ایام یک فرصت طلایی برای همه دارندگان وسایل نقلیه زمینی است تا بدون پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، بیمه‌نامه مربوطه را دریافت نمایند.

طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث چیست؟

طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث یکی از طرح‌هایی است که هر سال به مناسبت‌های مختلف از سوی بیمه مرکزی اعلام می‌شود. در این طرح بخشش جریمه بیمه خودرو شامل همه افراد می شود و آن‌ها می‌توانند بدون پرداخت جریمه دیرکرد، بیمه شخص ثالث خود را خریداری کنند. طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث امسال نیز با اهداف زیر اجرا می‌شود:

  • کاهش فشار مالی بر بیمه‌گزاران
  • افزایش خرید بیمه‌نامه شخص ثالث
  • افزایش ایمنی در مسیرهای زمینی با تردد بیشتر در ایام اربعین
  • خرید بیمه برای آن دسته از بیمه‌گزارانی که موعد سررسید بیمه‌نامه آن‎ها است

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث چیست؟

جرایم بیمه شخص ثالث چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید ابتدا در مورد بیمه شخص ثالث صحبت کنیم. بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌نامه‌های خودرویی است که تهیه و خرید آن برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه موتوری اجباری است. بنابراین در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه جریمه می‌شود. همچنین امکان توقیف وسیله نقلیه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی هم وجود دارد. باید بدانید قانون در مورد بیمه شخص ثالث به صورت جدی عمل می‌کند.

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث، آن دسته از جرایمی هستند که در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث یا گذشتن موعد آن به ازای هر روز به وسایل نقلیه تعلق می‌گیرد. لازم است بدانید، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت روز شمار محاسبه می‌شود. در صورتی که خودرویی را خریداری کرده‌اید و آن را در پارکینگ هم نگهداری می‌کنید، باز هم این جریمه به شما تعلق می‌گیرد.

آیا جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث حذف می‎شوند؟

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث حذف شدنی نیستند. یعنی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث فقط در طرح بخشودگی قابل بخشش هستند. طرح بخشودگی نیز فقط از سوی بیمه مرکزی اجرا می‌شود. در صورتی که نماینده بیمه‌ای این جرایم را خارج از طرح بخشودگی برای بیمه‌گزار حذف کند، کار او قانونی نبوده و مجازات خواهد شد.

خرید بیمه شخص ثالث اقساطی از بیمه دات کام در طرح بخشودگی جرایم دیرکرد شخص ثالث

خرید بیمه شخص ثالث اقساطی از بیمه دات کام
خرید بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام در ایام بخشودگی طرح جرایم دیرکرد بیمه

بیمه دات کام یک کارگزاری اینترنتی فروش بیمه است که بیمه شخص ثالث را به صورت نقدی و اقساطی به فروش می‌رساند. برای خرید بیمه شخص ثالث در ایام اربعین می‌توانید از خرید اقساطی بیمه دات کام برخودار شوید و به این ترتیب در هزینه‌ها و زمان خود صرفه جویی کنید. خرید اقساطی بیمه از سامانه بیمه دات کام بدون نیاز به چک و سفته انجام می‌شود.

توجه داشته باشید در صورتی مشمول طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث می‌شوید که در بازه زمانی ۱۷ روزه مذکور، بیمه‌نامه شخص ثالث یکساله را خریداری کنید. پس زودتر دست به کار شده و بیمه شخص ثالث مدنظرتان را از سامانه Bimeh.com انتخاب نمایید. اگر در انتخاب بیمه شخص ثالث مردد هستید، با کارشناسان بیمه این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ۲۴ برخوردار شوید.

خرید بیمه شخص ثالث یکساله به صورت نقدی و اقساطی از ۲ تا ۱۸ شهریور، موجب بخشودگی ۱۰۰ درصد جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث شما می‌شود. علاوه بر این خرید آنلاین، ساده و راحت، ارسال رایگان بیمه نامه، پاسخگویی ۲۴ ساعته و تجربه یک خرید خوب، مواردی هستند که در خرید از بیمه دات کام شاهد آن خواهید بود.

ایام اربعین و اجرایی شدن طرح بخشودگی جرایم دیرکرد شخص ثالث

همزمان با ایام اربعین، آغاز بخش دوم مسافرت‌های تابستانی و هفته دولت، طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث به مرحله اجرا در آمده است. در این طرح تمامی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث با شرط خرید بیمه‌نامه یکساله بخشیده می‌شود. برای خرید بیمه شخص ثالث حتما یک کارگزاری معتبر را انتخاب کنید. شرایط خود را در نظر بگیرید و فرصت طلایی بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را از دست ندهید.

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از