سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

آیا دروس عمومی در کنکور ۱۴۰۳ حذف می شود؟

dell ghatar.com ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ دیدگاه ۳۴

کنکور یکی از مهم‌ترین رویداد‌های آموزشی در ایران محسوب می‌شود؛ به‌طوری­که یک چالش بزرگ برای دانش‌آموزان است. در سال‌های گذشته تغییراتی در ساختار کنکور ایجاد شد که واکنش‌های مختلفی را به­دنبال داشت. تغییرات ایجاد شده به ­دلیل حذف دروس عمومی از کنکور بود.

بسیاری اعتقاد داشتند که دروس عمومی، نقش پر‌رنگی را در نتایج کنکور ایفا می‌کنند. تعداد زیادی نسبت به این امر، اعتراض کرده و تعدادی دیگر از این اتفاق ابراز خوشحالی کردند. خبری که در سال ۱۴۰۳ همه کنکوری‌ها را شوکه کرد، خبر بازگشت دروس عمومی به کنکور بود.

جلسه کنکور

تغییرات کنکور ۱۴۰۳

در سال ۱۴۰۳، مصوبه جدیدی برای کنکور تصویب شد. بنابراین، شرایط و قوانین کنکور نسبت به سال‌های گذشته با تغییراتی رو‌به‌رو بوده است. مصوبه‌ جدید شامل تغییراتی در ساختار و محتوای آزمون‌ها، سطح دشواری آن‌ها و روش‌های ارزیابی می‌شود؛ بنابراین، دانش‌آموزان پایه دوازدهم و داوطلبان کنکور باید تغییرات اساسی در نحوه مطالعه خود ایجاد کنند.

یکی از تغییرات ایجاد شده، در آزمون ریاضی است؛ به‌طوری­که بخش‌هایی با سطح دشواری بالا به این آزمون اضافه شده است. در آزمون زبان هم، تعداد سوالات گرامری کاهش یافته است. یکی‌دیگر از مهم‌ترین تغییرات، نحوه ارزیابی مهارت‌های علمی و کاربردی است. همچنین تصویب شده است که میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، توسط شورای سنجش ‌و ‌پذیرش دانشجو تعیین می‌شود.

آیا در کنکور ۱۴۰۳ دروس عمومی را خواهیم داشت؟

در کنکور ۱۴۰۳، تمام دروس عمومی به کنکور باز خواهند گشت. در جدید‌ترین مصوبه‌ای که در رابطه با کنکور تصویب شد، تمام دروس عمومی به کنکور بازگشتند. این تصمیم با‌توجه به اهمیت دروس عمومی و نقش اساسی آن‌ها در زندگی دانش‌آموزان گرفته شد. البته سطح دشواری سوالات این دروس کاهش یافته تا دانش‌آموزان بتوانند راحت‌تر به این سوالات پاسخ دهند.

با‌این‌حال، همواره احتمال ایجاد تغییرات در سیاست‌های آموزشی وجود دارد. امکان دارد در‌ صورت نا‌مناسب بودن نتایج کنکور سال جدید، تغییرات مورد‌بازنگری قرار بگیرند.

حذف دروس عمومی به نفع داوطلبان است یا به ضرر آنها؟

اخبار مرتبط به حذف دروس عمومی، باعث شده تا دانش‌آموزان دچار استرس و نگرانی شوند. بدون‌شک هم این شرایط برای داوطلبان بسیار سخت خواهد بود؛ بنابراین توصیه می‌شود که داوطلبان تمام تلاششان را برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب انجام دهند.

نکته قابل‌توجهی که وجود دارد، شرایط یکسان کنکور است. هر تغییری که در کنکور ایجاد شود، شرایط برای همه داوطلبان یکسان است. در‌ این‌صورت، افرادی موفق خواهند شد که از این شرایط به‌نفع خود استفاده کنند.

نمی‌توان به‌طور دقیق گفت که این شرایط بد یا خوب است؛ اما اگر برنامه‌ریزی اصولی و منابع مورد‌استفاده معتبر باشند، نتیجه تغییر خواهد کرد. در نهایت، همه چیز به داوطلبان و تلاش آن‌ها بستگی دارد.

داوطلبین کنکور

کنکور ۱۴۰۳ هیچ تغییری نخواهد داشت!

مدتی پیش خبری مبنی‌بر ایجاد تغییرات در ساختار کنکور ۱۴۰۳ منتشر شد. طبق اخبار منتشر شده، مجلس برای کنکور سال جدید تصمیم خواهد گرفت. همچنین تغییراتی مانند حذف دروس عمومی از دفترچه کنکور و تاثیر مستقیم سوابق از کنکور حذف شدند. سپس پس از چند روز، اخبار جدید و رسمی برای تغییرات کنکور متشر شد. خلاصه این اخبار، ادامه روند کنکور سال‌های پیش و بدون حضور دروس عمومی است و بر ‌اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌شود.

مصوبه این شورا در سال ۱۴۰۲، کنکور را به‌طور کامل دگرگون کرد. در نهایت اعلام شد که کنکور امسال هیچ تغییری نخواهد داشت. همچنین انتظار می‌رود که کنکور امسال همانند کنکور سال‌های پیش با بالا‌ترین کیفیت و بدون حتی یک تقلب اجرا شود.

کتاب های عمومی مناسب برای سال دوازدهم

در حال حاضر با حذف دروس عمومی در کنکور، نیازی به تهیه منابع کمک‌درسی برای کنکور نیست؛ اما نکته مهم، سال دوازدهم است. پایه دوازدهم، یکی از دشوار‌ترین سال‌های تحصیلی محسوب می‌شود. چرا‌که مطالب این سال به سال‌های دهم و یازدهم مربوط است. به‌عبارتی دیگر، با یادگیری پایه دروس عمومی یعنی دهم و یازدهم می‌توان سال دوازدهم را با موفقیت پشت‌سر گذاشت. برای دوره و یادگیری مطالب پایه و سال دوازدهم، باید از بهترین منابع کمک درسی کمک بگیرید.

بهترین کتاب برای امتحانات نهایی، کتابی است که در یادگیری مطالب به شما کمک کند؛ چرا‌که این امتحانات تشریحی هستند و درک مطالب تا حفظ­کردن آن‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

فارسی دوازدهم فرمول بیست

سری کتاب‌های فرمول بیست از بهترین گزینه‌ها برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم به شمار می‌رود. این کتاب‌ها از ۴ بخش کاربردی تشکیل شده‌اند؛ این بخش‌ها شامل درسنامه، پرسش تحصیلی و نمونه سوال امتحانی، پاسخ‌نامه و ویدیو‌های آموزشی می‌شوند. کتاب فرمول بیست محصول انتشارات گاج بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

کتاب فارسی دوازدهم فرمول بیست با هدف موفقیت دانش‌آموزان در امتحانات نهایی طراحی شده است. همچنین تلاش شده تا مطالب ضروری به‌گونه‌ای دسته‌بندی شوند تا پاسخگوی نیاز‌های دانش‌آموزان باشد. بخش‌های مختلفی برای ارائه نکات مهم به دانش‌آموزان ایجاد شده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، بخش مشاوره است. در بخش مشاوره، میزان اهمیت هر درس و بارم‌بندی آن‌ها در امتحان بیان شده است.

بخش بعدی، بخش مفهومی و آموزشی است که نکات اصلی و میان‌بر برای دانش‌آموزان بیان شده است. در یک بخش، سوالات تشریحی طراحی شده‌اند. این سوالات در شکل‌های مختلف و با ‌هدف آشنایی دانش‌آموزان با انواع سوالات قرار گرفته‌اند. دانش‌آموزان پس از پاسخ به سوالات، می‌توانند پاسخ صحیح آن‌ها را در بخش پاسخ‌نامه تشریحی مشاهده کنند. فیلم‌های آموزشی ویژه شب امتحان هستند که با اسکن کد، امکان مشاهده آن‌ها وجود دارد.

دین و زندگی دوازدهم فرمول بیست

دین و زندگی یکی از اساسی‌ترین دروس عمومی در سال دوازدهم محسوب می‌شود‌. حجم بالای مطالب این کتاب، موجب شده تا دانش‌آموزان برای مطالعه آن‌ها دچار سردرگمی شوند. در ‌این ‌هنگام، یک کتاب کمک درسی معتبر و با‌کیفیت، یک راه‌حل مناسب است. کتاب‌های فرمول بیست از بهترین منابع کمک درسی برای امتحانات نهایی به شمار می‌رود. کتاب دین و زندگی دوازدهم فرمول بیست ، با آموزش نحوه مطالعه کمک بزرگی به دانش‌آموزان می‌کند.

مطالب این کتاب به‌نحوی دسته‌بندی شده‌اند که مطالعه آن‌ها برای دانش‌آموزان آسان‌تر شود. در ابتدای هر ‌درس، هدف اصلی و فرعی مطالعه آن درس مشخص شده که با نام، در این درس می‌خوانیم، مشخص شده است. بخش مشاوره شامل میزان اهمیت هر ‌درس در امتحانات تشریحی نوبت اول و دوم است. در بخش سبک مطالعه، اولویت‌بندی مطالب و نحوه مطالعه آن‌ها بیان شده است.

یکی ازکاربردی‌ترین بخش‌ها، بخش تلنگر است. در این بخش، نکات مشابه و گمراه‌کننده برای دانش‌آموزان مشخص می‌شود. در‌حالت‌کلی، بخش‌های کاربردی زیادی در این کتاب وجود دارد که می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در نحوه مطالعه و یادگیری مطالب داشته باشد.

فردی در حال پر کردن پاسخنامه کنکور

جمع بندی

تهیه بهترین کتاب‌های کمک درسی و کنکوری باید از یک فروشگاه معتبر انجام شود. بوک سرا دوکاج، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی فروش کتاب است. این فروشگاه در زمینه ارائه بهترین کتاب‌های کنکوری، کمک درسی و درسی از ناشران معتبر فعالیت می‌کند. مجموعه بوک سرا دوکاج با شعار یه فرقی داره فعالیت خود را آغاز و تا‌کنون ادامه داده است. امکان ثبت سفارش انواع کتاب‌ها از بوک سرا دوکاج وجود دارد؛ بنابراین مشتریان عزیز می‌توانند در کمترین زمان، کتاب مورد‌نظر خود را پیدا کرده و در سبد خرید خود قرار دهند.

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از