سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

با بهترین طراحی های ویلا دکوبوم در ایران آشنا شوید

dell ghatar.com ۱۶ آبان ۱۴۰۲ دیدگاه ۳۸

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوبوم با سابقه چندین ساله خود به‌طور حرفه‌ای و با رویکردی نوین در زمینه معماری و طراحی ویلا فعالیت می‌کند.

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوبوم

این مجموعه با به‌کارگیری ایده‌های نو و خلاقانه توانسته است بهترین طراحی های ویلا در ایران را خلق کند. امروزه طراحان در طراحی ویلا از سبک‌ها و المان‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. بنابراین افرادی که قصد خرید یا ساخت یک ویلا را دارند، بهتر است با انواع طراحی‌های ویلا آشنا شوند.

نمونه ویلاهای طراحی‌شده توسط دکوبوم

گروه معماری دکوبوم با استفاده از دانش و خلاقیت خود در فرایندهای معماری ویلا ، طراحی لنداسکیپ ویلا و در نهایت دکوراسیون داخلی و چیدمان ویلا تمرکز دارد. نمونه‌های طراحی‌شده توسط گروه دکوبوم مواردی شامل موارد زیر می‌شود:

  1. طراحی ویلای ایرانی یکی از نمونه های طراحی ویلا توسط دکوبوم بوده است. اصولی که دکوبوم در طراحی ویلاهای ایرانی به‌کار می‌گیرد شامل اجتناب از بیهودگی ، نظم و یکدستی ، ورودی ویلا ، حیاط باز ، رعایت هندسه ، گنبدسازی ، استفاده از سردر سنتی و ایجاد شاه نشین می‌شود.
  2. طراحی ویلای دوبلکس یکی دیگر بهترین طراحی های ویلا در ایران است که توسط گروه دکوبوم در سبک‌های مختلف طراحی و ساخته خواهد شد. به‌طور کلی دکوبوم ویلاهای دوبلکس را به‌صورت زمینی ، استاندارد و کم ارتفاع طراحی می‌کند.
  3. دکوبوم در طراحی ویلای کلاسیک ویژگی‌هایی همچون تناسب و تقارن ، ایجاد ایوان جلویی با سنگ‌فرش ، استفاده از مصالح قوی ، ساخت پنجره‌های مستطیلی و ایجاد قوس را در نظر گرفته است.
  4. طراحی ویلای کوچک یکی دیگر از نمونه کارهای این مجموعه است که در زمین‌های ۲۵ متری و کوچک‌تر انجام می‌شود.
  5. طراحی ویلای یک طبقه یکی دیگر از نمونه کارهای مجموعه دکوبوم است.
  6. مجموعه دکوبوم طراحی باغ ویلا را با متریال ساده و یا به‌صورت مدرن طراحی می‌کند.
  7. طراحی داخلی ویلا از دیگر تخصص‌های مجموعه دکوبوم به‌حساب می‌آید که در آثاری همچون ویلای میرزایی قابل مشاهده است.

بهترین طراحی‌های ویلا در ایران

بهترین طراحی های ویلا در ایران با معماری بی‌نظیر، خاص و خلاقانه توسط برترین معماران ایرانی ساخته شده‌اند. با معرفی ویلاهای برتر ایرانی می‌توان به افرادی که به‌طور عملی در طراحی و ساخت ویلا فعالیت دارند یا آن دسته از افرادی که به‌دنبال خرید و شناسایی بهترین الگو برای ساخت ویلایی شخصی خود هستند کمک کرد. چند نمونه از برترین ویلاها در ایران شامل موارد زیر می‌شوند:

ویلا سفید در اصفهان

ویلا سفید اصفهان در باغی به مساحت ۸۳۰ مترمربع و با زیربنای ۱۶۰ مترمربع به‌عنوان اولین ویلای برتر ایران به‌حساب می‌آید. در واقع پروژه طراحی ویلای سفید با هدف بازسازی ساختمان موجود در باغ بزرگ و افزودن بخش‌هایی به عمارت آن جهت بهبود عملکرد ویلا شروع شد. در نتیجه در این پروژه، معمار توانست با صرف کمترین هزینه و امکانات، حداکثر بهره‌وری را در اختیار کارفرما قرار دهد.

پروژه طراحی ویلا سفید به‌دلیل الهام‌گرفتن از منطقه و طبیعت اطراف خود به‌عنوان موفق‌ترین ویلاهای زمینه‌گرا محسوب می‌شود. ویژگی جالب این ویلا قراردادن حمام در بخش جنوبی ویلا است که یک اقدام ساختارشکنانه در طراحی ویلا درنظر گرفته می‌شود.

ویلا بیدمجنون در زیبادشت کرج

یکی دیگر از بهترین طراحی های ویلا در ایران مربوط به ویلا بیدمجنون در زیبادشت کرج است. این ویلا در سال ۱۳۹۶ در یک باغ به مساحت ۲۰۰۰ متری طراحی و اجرا شد. این ویلا با دکوراسیون داخلی مدرن و نمای کلاسیک آجری متناسب با نیازهای یک خانواه ایرانی ساخته شده است. بنابراین فضایی مناسب برای برگزاری مهمانی و دورهمی‌های آخر هفته فامیل و دوستان فراهم می‌کند.

در این ویلا، طراح تلاش دارد تا با افزایش شفافیت دیوارها ضمن از دست‌ندادن حریم شخصی در هر فضا، ارتباط بین ساکنان و طبیعت را حفظ کند.

ویلا بیدمجنون در زیبادشت کرج

ویلا سفید رستم در تنکابن

شهر تنکابن پس از جاده‌های پیچ‌درپیچ و درختان درهم تنیده قرار گرفته است و در آن مناظر شگفت‌انگیز و منحصربه‌فردی وجود دارد. علاوه‌بر این، یکی از بهترین طراحی های ویلا در ایران در این شهر افسانه‌ای مازندران ساخته شده است. ویلای سفید رستم در باغی به مساحت ۲۸۰ مترمربع توسط یک گروه معماری حرفه‌ای طراحی و اجرا شد. فضای این ویلا بسیار آرام و دنج خواهد بود و ساکنان آن می‌توانند به دور از هیاهوی شهری در آن زندگی کنند.

ویلا گل خانه در کرج

ویلا گل خانه در کرج با نمای سنتی و آجری ساخته شده است و تمام انتظارات افراد را از یک ویلای سنتی ایرانی برآورده می‌کند. در این ویلا آجرچینی‌های نوستالژیک با معماری داخلی مدرن ترکیب شده‌اند و نورپردازی آن به‌صورت رقص نور و سایه خلق شده‌اند.

بنابراین می‌توان گفت طراحان این پروژه تمام مشخصه‌های بارز این ویلا را با دقت و هوشمندی انتخاب کرده‌اند تا نیاز یک خانوده پرجمعیت ایرانی را برای دورهمی و استراحت آخر هفته فراهم کنند. این ویلا به‌عنوان بهترین طراحی های ویلا در ایران در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و با زیربنای ۷۹۸ مترمربع در ۶۰ کیلومتری غرب تهران ساخته شد. لازم به ذکر است که این ویلا موفق به کسب جایزه بخش مسکونی تک واحدی در سال ۱۳۹۶ شد.

ویلا گل خانه در کرج

عمارت جان دماوند

اغلب طراحان عمارت جان دماوند را یکی از برترین ویلاهای ایرانی درنظر می‌گیرند و به آن لقب خانه دوم را داده‌اند. این ویلا در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در حومه شهر تهران ساخته شد. این ویلا با حفظ خصوصیات قدیمی‌اش به سبک مدرن طراحی و اجرا شد تا ملزومات سبک زندگی خاص و متفاوت از آنچه در کلان شهرها وجود دارد را برای ساکنان فراهم کند.

ویلا رج در بافت سنتی کیش

ویلا رج یک ویلای مدرن به‌شمار می‌رود که در بافت سنتی کیش ساخته شده است. ویلا رج به‌عنوان بهترین طراحی های ویلا در ایران در زمینی به مساحت ۴۲۰ مترمربع و زیربنای ۲۵۲ مترمربع ساخته شد. در واقع طراح این ویلا با اجرای یک طراحی ویلای مدرن در بافتی از خانه‌های سنتی درنظر داشت، بافت معماری مناطق و ویلاهای اطراف آن را به چالش بکشد.

این ویلا در سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت جایزه معمار شد و در سال ۲۰۱۸ به‌عنوان نامزد دریافت جایزه ساختمان سال آرک دیلی برگزیده شد.

ویلا رج در بافت سنتی کیش

ویلا مایا در رودهن

این ویلا یکی از برترین ویلاهای ایرانی محسوب می‌شود و نام آن برگرفته از اسم فرزند تازه متولدشده خانواده کارفرما است. طراحی این ویلا به سبک مدرن و به‌صورت دوبلکس صورت گرفت. از نقاط مثبت طراحی ویلا مایا می‌توان به ارتباط بسیار خوب فضاها و طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ای، محوطه‌سازی نوین و جدیدی اشاره کرد.

این ویلا در زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع و با زیربنای ۶۰۰ مترمربع ساخته شد. در زمین این ویلا حوضچه ذخیره آب زراعی قرار دارد.

ویلا حیات در اصفهان

ویلا حیات به‌عنوان بهترین طراحی های ویلا در ایران در روستای حیدرآباد اصفهان قرار دارد. این ویلا با بهره‌گیری از طراحی مدرن در زمینی به مساحت ۴۸۰ مترمربع به متراژ ۱۷۰ مترمربع ساخته شد. اغلب طراحان از این ویلا به‌عنوان نمونه‌ای که ازنظر معماری تمام ویژگی‌های یک ویلای خوب را دارد، یاد می‌کنند. امکانات موجود در این ویلا و فاصله کم آن تا شهر اصفهان، ویلای حیاط را به یک اقامتگاه مستمر و دائمی برای کارفرما تبدیل کرده است.

جمع‌بندی

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوبوم بهترین طراحی های ویلا در ایران را با موفقیت انجام داده است که هر کدام از آن‌ها مهارت استثنایی و طرح‌های نوآورانه را به نمایش می‌گذارند. به‌طور کلی بهترین طراحی‌های ویلا ازنظر سبک معماری، ساختار و موقعیت مکانی بسیار منحصربه‌فرد ساخته شده‌اند.

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از