هنگام تعمیر مبل به لحظه‌های طلایی دقت کن!

dell ghatar.com ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ دیدگاه ۵۹

بعد از گفت و گوهای زیادی که در خانواده ما بود بالاخره یه روز تصمیم گرفتیم به جای خرید یک دست مبل جدید، مبل‌های قدیمی خونمون رو تعمیر کنیم. کلی اضطراب داشتیم که نکنه اشتباه کنیم و پشیمون بشیم و نتیجه اون چیزی که می‌خوایم نشه! اما پیش خودمون حساب کردیم که تعمیر مبل هم به‌صرفه‌تره هم یک تجربه!

تعمیر مبل

بخاطر همین سعی کردیم با انرژی خوبی بریم برای شروع این ماجرا…

اگر شما هم مثل ما همین دغدغه رو دارید خوشحال میشیم ادامه ماجرا رو بخونید:

برای تعمیر مبل به چه کسی اعتماد کنیم؟

ما اولین کاری که به ذهنمون رسید سرچ کردن در وب بود که رفتیم گوگل رو باز کردیم و تعمیر مبل رو سرچ کردیم. کلی سایت بالا اومد ولی خوب اعتماد کردن بهشون کار آسونی نبود!

خیلی فکر کردم؛ هر سایتی رو کلی بالا و پایین کردم. یه سری از سایت‌ها نوشته بودن برای اینکه بتونید اعتماد کنید حتما عکس نمونه کار قبل و بعد از تعمیر مبل رو ببینید. من هم شروع کردم به گشتن و دیدن! واقعا یک سری از سایت‌ها نمیتونستن اعتماد منو جلب کنن، اما چندتایی بودن که انصافا نمونه کارهای خوبی گذاشته بودن چون برای عکس‌ها هم لوگو خود شرکتشون رو گذاشته بودن و من این عکس‌هارو توی سایت دیگه‌ای ندیدم. خیلی خوشم اومده بود انگار قدم اول برای اعتماد کردن رو برداشته بودم.

همینطوری که داشتم عکس‌هارو میدیدم (اتفاقا بعضیاشون هم بعد از تعمیر مبل خیلی قشنگ شده بودن) چشمم افتاد به کامنت‌ها و نظراتی که مردم توی اون سایت گذاشته بودن! خیلی برام جالب بود! رفتم یه گوشه نشستم و یه چای برای خودم ریختم و شروع کردم به خوندن نظرات مردم. اکثر کامنت‌هایی که میخوندم خوب بودن، اما خوب بعضی از کامنت‌ها هم بودن که منفی بودن و رضایت مشتری نداشتن. مثلا گفته بودن برای رنگ چوب اون رنگی که میخواستم درنیومده!

یهو این فکر اومد تو ذهنم که ای بابا اگر برای ماهم این مشکل پیش بیاد چی؟! هر روز هم که مبل‌ها جلوی چشمه و همش باید حرص خورد! خلاصه باز گفتم بذار بیشتر سرچ کنم اما فایده‌ای نداشت همون نتیجه قبل رو داد. تا اینکه تصمیم گرفتم به یکی از شماره‌هایی که داخل یکی از سایت‌ها برای تعمیر مبل گذاشتن زنگ بزنم. تماس گرفتم و هر سوالی که داشتم با تمام جزئیات از آقایی که تعمیرکار مبل بودن پرسیدم. انگار ایشون خیلی خیال منو راحت کردن و با صبوری کامل کلی توضیحات مفید به من دادن:

 • از تمام متریال که حین تعمیر مبل استفاده می‌کنن
 • از پارچه‌های مبلی و قیمت پارچه‌ها
 • مدت زمانی که طول میکشه تا کار رو تحویل بدن
 • نحوه حمل و نقل مبل‌ها (راستش یکی از دغدغه‌هامون همین بود که چقدر باید هزینه برای باربری بدیم.)
 • حتا در مورد کامنت‌های منفی هم ازشون پرسیدم و تا حدود زیادی تونستن که من رو قانع کنن.

این مکالمه که تموم شد به خودم گفتم بهتره به چند جای دیگه هم زنگ بزنم و قیمت تعمیرات مبل و شرایط رو از بقیه هم بپرسم. خلاصه انگار توی سوال کردن خیلی با اعتماد به نفس شده بودم.

به چند جای دیگه زنگ زدم و دیدم که چقدر عجیب! قیمت‌هایی که میگن چقدر تفاوت داره! هزینه حمل و نقل برای بعضی از سایت‌ها رایگان بود برای بعضی از سایت‌ها هزینه رفت و برگشت با خود مشتری بود! در این بین بعضی از سایتها قیمت‌هایی می‌گفتن که بهتر بود یک دست مبل جدید بخریم! (تو دلم میگفتم چه خبره بابا)

البته بعضی‌ها هم خیلی منصف بودن ولی می‌گفتم نکنه از کیفیت کار بزنن و بعد از یک سال مبل‌ها قابل استفاده نباشن! خلاصه من موندم و با کلی سایت و شماره و قیمت‌های مختلف …

انتخاب یک تعمیرکار مبل منصف و کاربلد

تعمیرکار مبل

یکم که حرف‌هارو بالا و پایین کردم و با خانواده مشورت کردم دل رو زدیم به دریا و تصمیم گرفتیم که با یکی از تعمیرکارهای مبل که به نظر از بقیه قیمت معقول‌تری داده بود و شرایط بهتری نسبت به بقیه داشت تماس بگیریم و برای تعمیر مبل اقدام کنیم. حالا چی شد که ما این تصمیم رو گرفتیم؟ بیا تا بهت بگم:

خدمات تعمیر مبل این سایت خیلی جالب بود؛ اینجوری که:

 • توی سایتشون کلی عکس قبل و بعد داشتن به همراه لوگو خودشون
 • نظر کاربرهارو گذاشته بودن چه مثبت چه منفی (این برام دلگرمی بود)
 • چون قیمت‌هاشون معقول بود بهشون گفتم من نمیدونم از چه متریالی استفاده می‌کنید حین تعمیر مبل، پیشنهاد دادن که میتونیم حین انجام تعمیرات حضوری تشریف بیارید و از نزدیک روند تعمیرات رو مشاهده کنید. (من دیگه جایی برای شک کردن نداشتم.)
 • موردی بعدی که خیلی خوب بود؛ پارچه مبلی رو میتونستیم خودمون بخریم و بدیم بهشون تا از همون استفاده کنن. راهنمایی‌های لازم برای خرید پارچه مبلی رو کردن و به ما گفتن میتونید خودتون بخرید یا اونو بسپارید دست ما!
 • حمل و نقل: قرار شد یک مسیر رو خودمون پرداخت کنیم و مسیر بعد به عهده تعمیرکار باشه که به نظرم منطقی اومد.
 • قرار شد برای انجام تعمیر مبل باهاشون یک قرارداد ببندیم و همه چیز رو تمام و کمال داخل قرارداد ذکر کنیم: از تاریخ تحویل، هزینه باربری، قیمت نهایی، نوع متریال مصرفی و …
 • مورد بعدی که باعث شد خیالمون راحت‌تر بشه این بود که اگر بعد از انجام تعمیرات مبل مشکلی در کار وجود داشت با هزینه خودشون مشکل رو برطرف کنن و مبل رو تحویل بدن.

خلاصه با این همه سرچ و تلفن و بستن قرارداد، روز موعود رسید و اومدن که مبل‌هارو به کارگاه ببرن. اون روز یک کارشناس همراه کارگرها اومد و به ما مشاوره رایگان داد. تمام ایراد مبل و میزهارو بررسی کردن و به ما گفتن.

همراهشون چندتا کاتالوگ پارچه مبلی بود که قیمت‌های مختلقی داشتن و چون دقیقا طرح همون پارچه‌ای که ما میخواستیم موجود بود، ازشون درخواست کردیم که خرید پارچه هم سمت خودشون باشه و یک تخفیف خوب هم سر همین پارچه ازشون گرفتیم.

همونجا قرارداد بسته شد و مبل‌هارو بردن و قرار شد ۱۰ روز کاری دیگه مبل‌هارو بهمون تحویل بدن.

خیلی هیجان داشتیم و همش میگفتم کاش در نهایت راضی باشیم و از اینکه این کار رو انجام دادیم پشیمون نشیم.

لحظه طلایی بعد از تعمیر مبل

۱۰ روز گذشت و سر همون ۱۰ روزی که قول داده بودن مبل‌های ما رسید. همه مبل‌ها کاور شده بودن و خیلی تمیز و مرتب رسیدن به خونه. راستش ما که این صحنه رو دیدیم یه لبخند رضایت گوشه لبمون بود.

لحظه طلایی بعد از تعمیر مبل

مبل‌ها رو با کمک کارگرها یکی یکی باز کردیم و به همه جزئیات توجه کردیم. به دوخت پارچه، رنگ چوب‌ها، نشیمن مبل‌ها و … به همه چیز کامل دقت کردیم. همه چیز عالی و بدون نقص به نظر میرسید. تا اینکه برادرم پرسید ببخشید این لک برای چیه؟

من متعجب شدم و رفتم جلو دیدم بله یک لکه خیلی کوچیک روی نشیمن یکی از مبل‌های میزبان بود. تعمیرکار مبل رو چک کردن و گفتن این چیزی نیست و با یک لکه بر مشکل حل میشه؛ گاهی بین کار این اتفاقات میفته.

خودشون همراهشون لکه بر داشتن و اون لکه رو پاک کردن و در نهایت ما با پرداخت هزینه معقول یک دست مبل شیک و نو تعمیر شده داشتیم. نتیجه کارمون ارزش این همه تحقیق و سختگیری رو داشت. برای ما تجربه خوبی شد امیدوارم شما هم از نکات گفته شده استفاده کنید و نتیجه خوبی بگیرید.

رپورتاژ آگهی

0 0 رای‌ها
امتیازدهی به مطلب

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx