برترین کشورهای اروپایی جهت تحصیل در رشته های پزشکی کدام است؟

dell ghatar.com ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ دیدگاه ۲۱

یافتن بهترین کشورها برای تحصیل در حرفه پزشکی و تخصص یافتن در این زمینه برای دانشجویان از مهم‌ترین اقدامات است. در این راه نیاز است تا کشورهای مختلف را برای تحصیل رشته پزشکی مقایسه کنیم و شرایط دانشجویان بین‌المللی پزشکی را نیز مورد ارزیابی قرار دهیم.

برترین کشورهای اروپایی جهت تحصیل در رشته های پزشکی کدام است؟

دانشجویان پزشکی در اکثر کشورها از ارزش و احترام خاصی برخوردار هستند، چرا که شغل آنان از حساسیت بالایی برخوردار است و پزشکان در هر جامعه یکی از مهم‌ترین قشرها هستند.

تحصیل پزشکی در کشور کانادا

دانشگاه‌های پزشکی کانادا برای دانشجویان بین‌المللی بسیار مناسب است؛ چرا که در کانادا آنان از کیفیت بالای زندگی و آینده شغلی مناسبی برخوردار خواهند بود. برای تحصیل در رشته پزشکی نیاز است تا دانشجویان پزشکی یک برنامه لیسانس ۳ تا ۴ ساله را در هر یک از رشته‌های علوم پزشکی تکمیل کنند. دانشجویان بین المللی کانادا برای تحصیل در رشته پزشکی از هیچگونه کمبودی برخوردار نخواهند بود و به وسیله زیرساخت‌های آموزشی و تکنولوژی‌های بسیار مدرن کشور کانادا به موفقیت می‌رسند. همچنین برای کسانی که به دنبال تحصیل در رشته پزشکی با استفاده از بورسیه‌های مناسب هستند کانادا یکی از گزینه‌های مناسب است که این دسته از دانشجویان می‌توانند با هزینه‌های بسیار کم از دانشکده پزشکی مدرک خود را دریافت کنند. ایتالیا نیز کشور مناسبی در رده تحصیلات کم هزینه پزشکی است، جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پزشکی در ایتالیا با مشاورین اصطهباناتی در ارتباط باشید.

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی کانادا

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی کانادا نیاز است تا مدرک مهارت زبان انگلیسی را تهیه کنند که این مدرک اغلب باید یا آیلتس یا تافل باشد.

همچنین دانشجویان باید در مصاحبه شرکت کنند و حداقل سه توصیه نامه از معلمان و اساتید تحصیلی خود داشته باشند.

امتیاز ام سی ای تی با حداقل ۱۲۵ در هر بخش برای دانشجویان الزامی است و همچنین باید به پیش نیازهای مربوط به علوم انسانی مانند فیزیک و زیست شناسی و باقی پیش نیازها را مسلط باشند.

بهتر است که دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه پزشکی کانادا حداقل معدل ۳.۶ جی پی ای در دوره کارشناسی را داشته باشد.

اگر به دنبال این هستید که بدانید هزینه تحصیل پزشکی در کانادا چقدر است باید اشاره کنیم که با توجه به کیفیت آموزش این کشور هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی پزشکی حدود ۳۰ تا ۱۲۵ هزار دلار کانادا در سال می‌باشد. فراموش نکنید که این هزینه با توجه به سیستم آموزشی کانادا که یکی از بهترین سیستم‌ها در کل جهان در زمینه تحصیل پزشکی است کاملاً مقرون به صرفه است.

تحصیل پزشکی در کشور انگلستان

اگر به دنبال بهترین دانشگاه‌های پزشکی در سراسر جهان هستید بهتر است بدانید که بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی کیو اس بیشتر از ۷۰ دانشگاه در بریتانیا در فهرست بهترین دانشگاه‌ها وجود دارند. منظور از بریتانیا تنها کشور انگلیس نیست چرا که بریتانیا از چهار کشور انگلیس و اسکاتلند و ایرلند شمالی و ولز تشکیل شده است که تمامی آنان دارای شیوه‌های بالینی مدرن آموزش پزشکی هستند.

مهاجرت تحصیلی پزشکی به انگلستان می‌تواند درهای موفقیت و خوشبختی را به روی دانشجویان علاقمند به رشته‌های پزشکی باز کند.

تحصیل پزشکی در انگلستان

شرایط پذیرش در دانشگاه پزشکی انگلستان چیست؟

پیش از هر چیز باید در مصاحبه پذیرش قبول شوید و حداقل سه توصیه نامه از معلم و اساتید تحصیلی خود تهیه کنید. لازم است تا فعالیت‌ها و تجربه‌های مرتبط با پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی و سلامت را ارائه دهید و مدرک زبان آیلتس را با میانگین نمره ۷.۵ و حداقل ۶.۵ تهیه کنید.

همچنین لازم است که منابع درسی فیزیک شیمی زیست شناسی و ریاضی در دوره متوسط پاس کرده باشید و امتیاز بالایی در یو کی سی ای تی به دست آورده باشید.

تحصیل پزشکی در بریتانیا نیز در مقایسه با اروپا گران است چرا که برای دانشجویان خارجی بین ۳۰ هزار پوند تا ۵۵ هزار پوند در سال می‌شود.

آلمان

آلمان، یکی از کشورهای پیشرو در حوزه آموزش و پژوهش در زمینه پزشکی، به دلیل داشتن فناوری‌های پیشرفته در حوزه سلامت و زیرساخت‌های با تکنولوژی بالا، به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل رشته پزشکی در جهان شناخته می‌شود. این کشور به دلیل استانداردهای بالای آموزشی و پژوهشی، جذابیت بسیاری برای دانشجویان بین‌المللی دارد.

پروفسور سمیعی که از دانشگاه‌های آلمان فارغ‌التحصیل شده و سابقه‌ی طولانی در حوزه پزشکی این کشور را دارد، به عنوان یک نمونه عالی برای دانشجویانی است که به تحصیل در آلمان علاقه‌مندند.

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان شامل داشتن مدرکی که مهارت زبان آلمانی را نشان دهد، نمرات خوب در آزمون‌های مرتبط با علوم مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی، و گذراندن آزمون‌های ورودی پزشکی است. همچنین برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، نیاز به یک دوره مقدماتی یک ساله وجود دارد.

هزینه تحصیل در آلمان نیز بسیار مقرون به صرفه است، به خصوص برای دانشجویان اتحادیه اروپا که معمولاً در حدود ۲۹۰ دلار در سال است. اما برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، هزینه‌ها حدود ۳۵۰۰ دلار در سال خواهد بود.

هلند

در مقابل، هلند نیز یک مقصد جذاب برای تحصیل پزشکی است، به ویژه به دلیل بودجه خوبی که دانشگاه‌های آن دارند و همچنین وجود بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی. اما چالش اصلی برای دانشجویان بین المللی در هلند، مسئله زبان است، زیرا بسیاری از دوره‌ها به زبان هلندی ارائه می‌شوند.

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی هلند شامل داشتن مدرکی که تسلط به زبان انگلیسی را نشان دهد، گواهی دبیرستان شامل پیش‌نیازهایی مانند زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضی، و توصیه‌نامه‌های تحصیلی است.

هزینه تحصیل در هلند برای دانشجویان بین المللی می‌تواند بین ۱۰ هزار یورو تا ۳۰ هزار یورو در سال باشد، و معمولاً دوره تحصیلی شش سال زمان می‌برد، که شامل ۳ سال لیسانس پزشکی و ۳ سال فوق لیسانس پزشکی است.

سوئد

سوئد، اولین کشور اسکاندیناوی که در لیست آموزش پزشکی ما قرار دارد، به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل پزشکی شناخته می‌شود. این کشور دارای ثروت مالی و معنوی فراوان است و سیستم بهداشتی منحصر به فردی دارد که برای دانشجویان بین المللی امکانات عالی را فراهم می‌کند. اما باید توجه داشت که برای تحصیل و تمرین حرفه پزشکی در سوئد، نیاز به تسلط بر زبان سوئدی دارید. بورسیه‌های تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی پزشکی در سوئد ارائه می‌شود که به آن‌ها کمک می‌کند تا هزینه‌های تحصیل را کاهش دهند.

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی سوئد شامل داشتن دیپلم دبیرستان با نمرات خوب در دروس علوم مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی، مسلط بودن به زبان سوئدی و انگلیسی، داشتن توصیه‌نامه‌های قوی و قبولی در مصاحبه دانشکده پزشکی می‌باشد.

هزینه تحصیل در سوئد برای دانشجویان بین المللی معمولاً بین ۸ هزار تا ۱۱ هزار دلار در سال است که با توجه به امکانات و منابعی که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، این مبلغ مناسب به نظر می‌رسد.

دوره تحصیلی پزشکی در سوئد معمولاً حداقل ۵ تا ۶ سال زمان می‌برد، که شامل ۱۱ ترم درسی می‌شود. در این مدت، دانشجویان مفاهیم و مهارت‌های اساسی پزشکی را فرا می‌گیرند و آمادگی لازم برای ورود به محیط کار حرفه‌ای را کسب می‌کنند.

فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه یک فرآیند جذاب است که به دانشجوها امکان می‌دهد تا به دنیای پزشکی با کیفیت بالا و پوزیشن‌های متعدد وارد شوند. در این کشور، بسیاری از دانشگاه‌ها بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی، امکان تحصیل در رشته پزشکی را برای دانشجویان، فراهم می‌کنند. برای ورود به دوره پزشکی، عمدتاً فقط یک سال تحصیل در کالج کافی است. اگرچه بسیاری از دانشگاه‌ها نیازی به مدرک زبان فرانسه ندارند، اما در زمان مصاحبه در سفارت این کشور، ارائه نمره B1 می‌تواند تأثیر مثبتی در پیشبرد روند پرونده داشته باشد.

شرایط سنی برای ورود به تحصیلات پزشکی در فرانسه

اما از مسائل مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، شرایط سنی برای ورود به تحصیلات پزشکی در فرانسه است. به دلیل رقابت بسیاری که در این زمینه وجود دارد و کیفیت بالای دانشگاه‌های فرانسه، بهتر است داوطلبان سنی بین ۱۸ تا ۲۲ سال را در نظر بگیرند. افرادی که در این رنج سنی هستند و رزومه خوبی دارند، احتمالاً به راحتی می‌توانند پذیرش دریافت کنند.

بورسیه‌های دانشگاه‌های فرانسه

برای کمک به دانشجویان بین‌المللی، دانشگاه‌های فرانسه بورسیه‌های مختلفی را ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها بر اساس شایستگی و پس از بررسی مدارک اعطا می‌شوند و می‌توانند هزینه‌های اقامت یا تحصیلات در زمینه تحقیقات پزشکی را پوشش دهند.

برنامه Erasmus Mundus Europe نیز بورسیه‌هایی را برای تحصیل پزشکی در فرانسه، فراهم می‌کند. این بورسیه‌ها با همکاری پروژه‌های ارائه شده توسط مؤسسات آموزش عالی در کشور میزبان انجام می‌شوند.

همچنین، بورسیه‌های برای سازمان‌ها و موسسات بین‌المللی و غیردولتی نیز در فرانسه وجود دارند که معمولاً تحصیلات دکترا و فوق دکترا را تأمین مالی می‌کنند. این امکان به دانشجوها ارائه می‌شود تا در زمینه‌های مختلفی از جمله علوم پزشکی، داروسازی و دامپزشکی تحقیقات خود را انجام دهند و از این طریق تحصیلات خود را ادامه دهند.

رپورتاژ آگهی

5 1 رای
امتیازدهی به مطلب

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
دوست داریم نظرتونو بدونیم، لطفا دیدگاهی بنویسیدx