سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

چهارشنبه‌سوری از دید آیت‌الله احمد خاتمی

didi ghatar.com ۲۴ اسفند ۹۳ (۴) دیدگاه ۳۵۴

در کنار چند تن دیگر از ائمه جمعه، آیت‌الله خاتمی امام جمعه موقت تهران نیز به موضوع چهارشنبه سوری پرداخته است.

خطیب جمعه تهران، با اعلام شدن تایید شرعی «سنت‌های خوب نوروزی» گفته: «یادمان باشد شاد بودن به معنای شکستن خطوط قرمز خدا نیست.»

وی سپس به مراسم چهارشنبه‌سوری پایان سال اشاره کرده و گفته: «ملت ما ملت فرهیخته‌ای است، از منظر حقوقی این آتش‌بازی‌ها تجاوز به حقوق دیگران محسوب می‌شود و از منظر شرعی نیز با توجه به اینکه مومنان را اذیت می‌کند، حرام است؛ از همه جوانان و بزرگ‌ترها می‌خواهم که در این وادی‌های خطرزا وارد نشوند که بسیاری عیدها به خاطر همین آتش‌بازی‌ها تبدیل به عزا شده است.»

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

4
دیدگاه بگذارید

avatar
3
1
0
 
نظر با بیشترین واکنش
داغ‌ترین نظر
4
habibحسین قراگوزلوحسینشهره
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
اطلاع از
شهره
Guest
شهره

با احترام به نظر ایشان ما از نظر یک آقای دیگر پیروی کرده و از روی آتش می پریم

حسین
Guest
حسین

فلسفه چهارشنبه سوری ایرانی ها مهمانی و دور هم نشستن بوده نه اینکه بمب بترکونن! احتیاط شرط صحت عقله چون چهارشنببه سوری در حال حاضر جنبه های خرافی پیداکرده حرامه

حسین قراگوزلو
Guest
حسین قراگوزلو

با سلام، باید رسم و رسوم پیشینگان را پاس بداریم و به فرهنگ غنی ایرانی ببالیم. فرهنگی که با وجود بزرگان ادبیات فارسی و … خود را در طی قرنها بیمه کرده است. در حال حاضر ، کشورهای همسایه فارسی زبان ، ترک زبان و حتی عرب زبان ، داعیه رسومات کهن ما را دارند و سعی در ثبت جهانی آن می نمایند که باید با تلاش و دلسوزی مسولین ذیربط بنام ایران عزیز ثبت شوند. حال که برخی از رسم و رسومات ما ایرانیان در سالهای اخیر لوث یا بدعت گذاری شده ، خود مقوله ایست که می باید… Read more »

habib
Guest

ضمن اینکه به بیراه رفتن صرف روشن کردن چند بوته خار برای ادای این سنت و دان جای خود را به ترقه و بمب دستی کاری بسار ناپسند و مضر به جامعه میباشد و هیچ انسان عاقلی آنرا تائید نمیکند .و باید قانون با این سنت شکنی برخورد کنه و سازندگان و وارد کنندگان این وسایل را قانونا محاکمه کنه .ولی باز بنظر نمیرسه که اشخاصی مثل آقای خاتمی را قانع کنه.

×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن