سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

انتقاد امام جمعه کیش از سیگار کشیدن خانم‌ها

lokomotive ghatar.com ۱۸ خرداد ۹۸ دیدگاه ۱۰۲۲

امام جمعه کیش استعمال دخانیات را یکی از عوامل اصلی افزایش فشار خون در کشور عنوان کرد و گفت: فشار خون را باید جدی گرفت.

وبگردی: حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده به اهمیت کنترل فشار خون و حفظ سلامت جسمانی افراد پرداخت و گفت: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با شعار بدانیم و اقدام کنیم از ۱۸ خرداد تا ۱۵ تیر اجرا می‌شود، در جزیره کیش هم این طرح توسط مرکز توسعه سلامت اجرا خواهد شد.
 
وی چهار عامل بی‌تحرکی، تغذیه ناسالم( به‌ویژه مصرف نمک و چربی)، استرس، استعمال دخانیات را از عوامل تشدیدکننده افزایش فشارخون در کشور عنوان کرد و افزود: استعمال دخانیات متأسفانه در حال گسترش در کشور است، سن مصرف سیگار در حال پایین آمدن است، گروه‌هایی که مصرف می‌کنند نیز در حال گسترش هستند.
 
حسن زاده ادامه داد: قبلاً خانم‌ها اهل سیگار نبودند، اما امروز برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را برای خودشان کلاس می‌دانند، از این کار تعجب می‌کنم، عقل و منطق کجا رفته؟ مگر خودکشی کلاس گذاشتن است؟ این نهایت بی‌کلاسی یک انسان است که خودش را از بین ببرد و بخواهد بگوید من یک فرد متمدن هستم، الله‌اکبر از این افکاری که امروز در ذهن برخی ورود کرده است.
 
وی افزود: به پدرها و مادرها توصیه می‌کنم که بچه‌ها را کنترل کنید، به جوانان و نوجوانان می‌گویم که مواظبت کنیدو فریب نخورید، متأسفانه برخی مراکز به اسم کسب و کار دارند قلیان سرو می‌کنند، سرو قلیان مگر کسب و کار است؟ افرادی که این کار را انتخاب کرده‌اند از آن دور شوند، شغلی را انتخاب کنیم که به مردم ضرر نزند.
 

برای ورود به کانال تلگرام خبرگردی کلیک کنید.

 
منبع: فارس

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از