سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

فروشنده‌ ها زیر بار ارائه فاکتور خرید به مشتری نمی‌روند

tesla teslapress24.com ۱۶ مهر ۹۹ دیدگاه ۶۳

بازار لوازم خانگی اصناف تنها ۳۰ درصد تولیدات لوازم خانگی را می‌فروشند

پازوکی: امکان ارائه فاکتور خرید کارخانه به مشتری وجود ندارد

تصلا – در باراز لوازم خانگی با گران‌‌فروشی و فعالیت واسطه‌ها روبه رو هستیم. که منجر به افزایش قیمت چندین باره محصولات لوازم خانگی می‌شود. اما راهکار در این زمینه چیست؟. رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید همه فروشنده‌ها و مغازه‌ها مستقیما از کارخانه خرید نمی‌کنند. پس امکان ارائه فاکتور هم وجود ندارد. از طرف دیگر اجناس تنها از سوی اصناف به فروش نمی‌رسد.

اکبر پازوکی این سوال را مطرح می‌کند. که آیا امکان اجرای چنین راهکاری در سطح فروشگاه‌های اینترنتی. و دیگر مراکز فروش لوازم خانگی وجود دارد و کسی پیگیری می‌کند؟ به گفته وی تنها ۳۰ درصد اجناس کارخانه توسط اصناف به فروش می‌رسد. و ۷۰ درصد از تولیدات کارخانه‌ها از سوی فروشگاه‌ها و تعاونی‌ها که قدرت خرید تعداد زیادی از اقلام را دارند، خریداری و به فروش می‌رسد.

ارائه فاکتور خرید کارخانه به مصرف‌کننده چه مسائلی دارد؟

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در واکنش به ارائه فاکتور خرید کارخانه از سوی فروشنده به مصرف‌کننده می‌گوید. : در تهران ما ۴ هزار عضو داریم. در هر صنفی خرده‌فروش، بنکدار و کارخانه وجود دارد. همه فروشنده‌ها مستقیم از شرکت کالا خریداری نمی‎کنند. که فاکتور خرید به مشتری ارائه دهند؛ از طرفی خیلی راحت می‌شود فاکتور تقلبی آماده کرد. همانطور که الان گارانتی تقلبی و تعمیرکارهای تقلبی وجود دارد.

پازوکی ادامه می‌دهد: در مقابل ما فاکتور رسمی با مهر فروشگاه را به خریدار می‌دهیم. که قیمت‌ها را با سامانه ۱۲۴ مقایسه کند. در فروشگاه‌های جوازدار ما همه کالاها قیمت دارد. و به مشتری فاکتور با مهر، آدرس و شماره تماس فروشگاه ارائه می‌شود. که قابل پیگیری و ردیابی است. اما آیا مثلا در فروشگاه‌های مجازی که برندهای معروف خرید و فروش می‌شود، فاکتور خرید از فلان برند به مشتری ارائه می‌شود که ما از اتحادیه و فروشندگان چنین توقعی را داشته باشیم؟

برای ادامه مطلب اینجا کلید کنید…

.
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
https://teslapress24.com

مصرف‌کننده ایرانی در حسرت گارانتی

شناسه کالا هم حریف گرانفروشان لوازم خانگی نشد

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
×

صبر کن! این مطالب رو هم ببین:

و از اینجا وبگردی کن