سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

پیش به سوی داخلی سازی با چشم بسته

tesla teslapress24.com ۰۲ آبان ۹۹ دیدگاه ۵۶

داخلی سازی لوازم خانگی به هر قیمتی دور ریختن سرمایه است

داخلی سازی لوازم خانگی

داخلی ‌سازی لوازم خانگی و تقویت عمق ساخت داخل در این صنعت را این روزها در صحبت‌های مسئولان زیاد می‌شنویم. تحریم‌ها فرصتی برای استفاده از پتانسیل و توان داخلی ایجاد کرد. اما آیا داخلی سازی و بومی‌ سازی به هر قیمتی اقتصادی است. تا چه حد ادعای برخی تولیدکننده‌ها مبنی بر تولید برخی قطعات لوازم خانگی واقع‌بینانه است؟

تصلا-عباس هاشمی، دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران. از صرفه‌جویی ارزی ۲۲۰ تا ۲۳۰ میلیون دلاری به واسطه داخلی سازی لوازم خانگی در قطعه و محصول خبر می‌دهد.

هاشمی ادامه این روند را مستلزم حمایت از تولیدکنندگان می‌داند. وی اما اصرار به داخلی سازی در همه قطعات لوازم خانگی بدون بررسی‌های اقتصادی و کارشناسی را موفق نمی‌داند. و تاکید بر نگاه واقع‌بینانه در این زمینه دارد.

طی چند وقت اخیر و با خروج برندهای خارجی از بازار لوازم خانگی تاکید زیادی بر داخلی سازی لوازم خانگی شد. این فرایند به کجا رسیده است؟ چند درصد نیاز تولید لوازم خانگی در حال حاضر از واردات تامین می‌‎شود؟

عباس هاشمی، دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران

می‌توانم بگویم در داخلی ‌سازی لوازم خانگی موفق بودیم. در یخچال فریزر حدود۷۰-۶۵ درصد داخلی سازی و بومی ‌سازی شد و نهایتا ۳۰درصد قطعات وارداتی است. در لباسشویی حدود ۳۰ درصد نیاز وارداتی داریم. در صنایع گازسوز بالای ۹۰درصد بومی‌ سازی ‌شده است.

در مایکرویو حدود ۷۰ درصد بومی‌ سازی شده است. توان قطعه ‌سازی در کشور قابل قبول است و باید حمایت شود. در این مدت ۶ ماهی که در انجمن صنایع لوازم خانگی هستم. دپارتمان قطعه‌ سازی راه‌انداختیم که در آن قطعه‌ سازان و تولیدکنندگان محصولات نهایی در ارتباط باشند…

ادامه مطلب

*
تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)
*

قیمت گذاری لوازم خانگی در انبارهای زیر پله‌ای

میلیارد، میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق

شاید این مطالب را هم بپسندید

جدیدترین مطالب قطار وبگردی

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از