سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

تکنولوژی تولید لوازم خانگی باید وارد شود !

tesla teslapress24.com ۰۶ اردیبهشت ۰۰ دیدگاه ۶

تکنولوژی تولید لوازم خانگی باید وارد شود/مخالف انحصارطلبی هستم

تکنولوژی تولید لوازم خانگی باید وارد شود !

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در واکنش به زمزمه بازگشت برندهای کره‌ای به بازار لوازم خانگی گفت: رقابت همیشه باید باشد، اگر رقابت نباشد، انحصارطلبی شکل می‌گیرد. اما با واردات کالا در شرایط فعلی موافق نیستم اما باید تکنولوژی تولید و ماشین‌آلات وارد کنیم.

تصلا-اکبر پازوکی با بیان اینکه بعد از رفتن دو برند کره‌ای ال‌جی و سامسونگ از بازار لوازم خانگی دو شرکت سام و جی‌پلاس جایگزین شدند، ادامه داد:

اگر در مورد واردات لوازم خانگی در سال ۹۶ یا اوایل سال ۹۷ پرسیده می‌شد، پاسخم این نبود. اما امروز پتانسیل لازم را در شرکت‌های تولید لوازم خانگی با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته داریم.

وی افزود: دولت باید از تولیدکننده‌ای که سرمایه‌گذاری کرده و از پول مملکت وام گرفته و کارخانه دایر کرده، پشتیبانی کند، اگر دولت می‌خواهد کمکی انجام دهد، باید زمینه انتقال فناوری را ایجاد کند، ماشین‌آلات به روز وارد شود، چرا جنس آماده وارد کنیم؟

باید تکنولوژی و ماشین‌آلات وارد کنیم

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه در حال حاضر کارخانه‌های لوازم خانگی اکثر اقلام را تولید می‌کنند و برای سایر اقلام هم زمینه‌های تولید در حال فراهم شدن است، گفت: باید تکنولوژی تولید، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات وارد شود و به سمت ارتقای تولیدات برای صادرات برویم. کالای تکمیل شده نباید وارد کشور شود.

پازوکی ادامه داد:

تولیدکننده هم باید دغدغه داشته باشد که یک رقیب بزرگ همیشه کنارش هست و بداند اگر تکنولوژی، کیفیت و ظاهر محصولات را ارتقاء ندهد و به روز نباشد، در بازار دوام نمی‌آورد و حذف می‌شود.

وی افزود: حرف ما این است تولید کننده‌ای که در کشور سرمایه‌گذاری کرده است، باید حمایت شود

، از طرف دیگر هم باید نظارت صورت بگیرد. تولیدکننده نباید فکر کند چون کالای خارجی و وارداتی در بازار نیست و واردات ممنوع است، هر کالایی را می‌تواند به مصرف‌کننده تحمیل کند. شعار ما در اتحادیه همیشه این بوده « ایرانی کالای خوب ایرانی بخر». قرار نیست مصرف‌کننده مجبور به خرید اجناس بی‌کیفیت باشد.

در حال حاضر کارخانه تولیدی کم نداریم

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه در حال حاضر کارخانه تولید لوازم خانگی کم نداریم، گفت: امروز سازمان صنعت معدن تجارت باید دغدغه اش این باشد که با کارخانه‌های کوچک زنجیره تشکیل دهند، قالب‌سازی کند، فناوری و تکنولوژی تولید داشته باشد، ارتباط دانشگاه، شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های تولید لوازم خانگی باید شکل بگیرد که بتوانیم بازار خاورمیانه رو بگیریم.

پازوکی افزود:

زمانی که شرکت‌های ارج، آزمایش، سیلور، پارس و…در این مملکت بود، کره جنوبی توان ساخت درب یخچال هم نداشت، امروز کره کجاست و ما کجاییم؟ باید در کشور رقابت شکل بگیرد. دراین برهه زمانی با تمام مشکلات و مشقاتی که داریم، باید به سمت تقویت تولید برویم.
وی با تاکید بر اینکه مخالف انحصارطلبی هستیم، ادامه داد: اگر نتوانسته‌ایم تولید به روز داشته باشیم، واردات را آزاد کنیم. در حال حاضر واردات لزومی ندارد. اما تولیدکننده باید بداند رقیب دارد، یعنی هر زمانی به فکر ارتقای محصولات و بهبود کیفیت نبود، بداند دولت می‌تواند واردات لوازم خانگی را آزاد کند.

ادامه مطلب …

سایر مطالب تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از