سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

برداشتن یک مجسمه بد حجاب در گرگان تایید شد+عکس

afra ghatar.com ۰۶ فروردین ۱۴۰۱ دیدگاه ۴۵۰

شورای شهر گرگان در مورد جمع‌آوری یک مجسمه توضیحاتی ارائه کرد.

المان مفهومی

رییس شورای شهر گرگان گفت: پس از افزایش گلایه رسانه‌ها و شهروندان در مورد نحوه طراحی المان مفهومی “تنها با هم”، این مجسمه برای انجام برخی اصلاحات جمع‌آوری و به زودی با اعمال تغییرات باز دیگر نصب خواهد شد.

صفرعلی پایین‌محلی اظهار داشت: در احترام به نظر شهروندان و رسانه‌های گرگان، این اثر که به زبانی استعاره، نشان‌دهنده انسانی مسخ‌شده در قابی کوچکتر به نام رسانه است اصلاح خواهد شد.

المان مفهومی «تنها با هم»

وی بیان کرد: این اثر نشان می‌دهد که روابط خانوادگی، نوع پوشش و حضور در اجتماع تحت تاثیر رسانه به سمت و سوی خلاف اخلاقیات جامعه گرایش پیدا می‌کند.

وی افزود: در تمامی ادوار، آثار هنری فارغ از مباحث زیبایی شناسانه، نگاهی انتقادی و گفتمانی داشته اند و به این معنا، اثری که در بستر فرهنگ یک جامعه شکل می‌گیرد به‌جز ساختار فرمی بصری باید رویکردی مفهوم‌انگارانه و آشنا زداگونه داشته باشند.

رییس شورای شهر گرگان ادامه داد: این اثر جایگاه فضای مجازی در زندگی روزمره را به چالش کشیده و انتخاب شخصیت ها از قشر جوان جامعه بوده که در معرض بیشترین هجوم تاثیرات مخرب فضای مجازی قرار دارند.

وی گفت: همچنین عید نوروز که نمادی از همبستگی و در کنار هم بودن است در این اثر به خاطر رسانه و فضایی مجازی تنها شدن آدم ها را نشان می دهد.

منبع: جماران نیوز

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از