سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

کاشت ابرو چند ساعت طول می کشد؟

dell ghatar.com ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ دیدگاه ۲۰

یکی از روش های دائمی برای افزایش حجم و فرم دهی به ابرو ها کاشت ابرو است. در کاشت ابرو، مو از قسمت های کنار گوش و اطراف سر برداشته می شود.

در این روش همه مواد مورد نیاز برای رشد مو وجود دارد، به همین دلیل می توان گفت که کاشت ابرو همیشگی و دائمی است. مو های ابرو در این روش به طور طبیعی مانند مو های سر رشد می کنند، پس باید آن ها را کوتاه و اصلاح کنید. می توان کاشت ابرو را همان کاشت مو در ناحیه ی ابرو دانست، زیرا کاشت ابرو مثل هایپر نچرال در کاشت مو است.  در ادامه به مراحل و مدت زمان کاشت ابرو می پردازیم.

کاشت ابرو

جلسات مورد نیاز کاشت ابرو

در جلسه ی اول که کاشت ابرو انجام می شود، فاصله ی بسیار کمی بین مو های کاشته شده است. البته این فاصله بسیار کم است، زیرا برای کاشت ابرو از ابزار های بسیار ظریف و میکروسکوپیک استفاده می شود. برای از بین بردن این فاصله ی کم بهتر است که کاشت ابرو را در دو یا سه جلسه انجام دهید تا همین فاصله ی کم هر جلسه کمتر شود و ابرو طبیعی تر بنظر برسد.

مراحل کاشت ابرو

کاشتن ابرو مراحلی دارد که در ادامه به جزئیات این مراحل می پردازیم:

  1. طراحی ابرو
  2. بیهوشی
  3. آماده سازی و برداشت گرافت
  4. کاشت

طراحی ابرو

قبل از این که کاشت ابرو را انجام دهید باید با پزشک خود صحبت کنید و طرحی که مد نظرتان است را به او بگویید. بعد از آن، پزشک تصمیم می گیرد که این طرح مناسب شما هست یا خیر.  پس از تایید طرح نهایی توسط پزشک و شما، پزشک بر مبنای آن تصمیم می گیرید که مو از کدام قسمت برداشته شود، متوجه خواهید شد که نتیجه ی کاشت چگونه می شود. در اکثر مواقع بیمار ترجیح می دهد مو از پشت سر برداشته شود. نکته مهم این است که مو باید از قسمتی که مو ها کاملا سالم هستند و فولیکول از دست رفته کمتری دارند برداشته شوند. این مرحله در مدت زمان کاشت ابرو تاثیر کمی دارد زیرا زمان زیادی نیاز نخواهید داشت. کلینیک زیبایی تندیس با توجه به چهره شما بهترین طراحی را انجام خواهد داد.

مراحل کاشت ابرو

بیحسی

در جراحی کاشت ابرو، در قسمت اهدا کننده و ناحیه ی ابرو بی حسی موضعی استفاده می شود. همچنین برخی از بیماران قبل از جراحی داروی آرامش بخش مصرف می کنند، که در حین عمل آرامش بیشتری داشته باشند.

آماده سازی و برداشت گرافت

پزشک مو های اهدا کننده را برداشت می کند که این مو ها متعلق به قسمت پشت سر و پشت گوش است. دو روش اصلی برای برداشت مو های اهدا کننده وجود دارد که نام آن ها FUE  و FUT  است. در روش FUE پزشک با استفاده از یک پانچ مو ها را تک تک جدا می کند تا زمانی که به اندازه ی کافی مو جمع شود. در روش FUT  پزشک یک نوار کامل از یک قسمت از پوست جدا کرده و پیوند ها را با استفاده از میکروسکوپ از آن جدا می کند سپس آن ها را در ابرو قرار می دهد.

کاشت

پزشک در این مرحله با توجه به زاویه مو، گرافت مو را در ابرو قرار می دهد. مدت زمان کاشت ابرو زیاد است، زیرا هر مو باید در زاویه درست قرار بگیرد تا رشد طبیعی خود را ادامه دهد. این روش حدود چهار ساعت طول می کشد که کوتاه تر شدن و طولانی تر شدن زمان آن به تعداد پیوند ها بستگی دارد. پزشک دو ساعت بعد از جراحی صبر می کند تا اگر شما از نتیجه کار راضی نبودید، تغییراتی مثل افزایش حجم پیوندها ایجاد کند.

فرایند کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

عمل کاشتن ابرو سرپایی است و به زمان کمی نیاز خواهد داشت، ولی تخصص پزشک در این زمینه اهمیت بالایی دارد‌. مو های ابرو از قسمت هایی که مو کاملا سالم و ضخیم است برداشته می شود. در هنگام جراحی پزشک فولیکول های مو را از بانک مو بر میدارد و در محلی که در ابرو انتخاب شده منتقل می کند. فولیکول های مو به صورت تار هستند و این مرحله بین یک ساعت و نیم تا سه ساعت زمان می برد. مرحله بعدی کاشت گرافت ها است که به دلیل مهم بودن سایز مو و رنگ آن ها به دقت بالایی نیاز دارد و به همین دلیل این مرحله بین دو تا سه ساعت زمان می برد. مدت زمان کاشت ابرو برای هر بیمار متفاوت است اما به طور کلی بین پنج الی شش ساعت طول می کشد.

کاشتن ابرو

نتیجه اصلی کاشت ابرو چقدر بعد از جراحی نمایان می شود؟

در قسمتی که عمل ابرو انجام می گیرد، لایه پوستی قرمز می شود که بعد از چند روز خشک شده و سپس می ریزد. همچنین بعد از چند هفته موهای ابرو نیز شروع به ریزش می کند اما جای نگرانی نیست. زیرا پس از آن موهای پر حجم تر و پر پشت تر رویش می کند. اگر جراحی کاشت شما یک عمل اصولی و با متد مناسب باشد، شما بین شش ماه تا یکسال بعد می توانید نتیجه دلخواه و مطلوب خود را دریافت کنید. به طور کلی نتیجه اولیه را بین شش ماه تا نه ماه دریافت خواهید کرد و نتیجه نهایی را می توانید بین نه ماه تا دوازده ماه مشاهده کنید.

دوره نقاهت کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

دوره نقاهت کاشت ابرو بستگی به شرایط و نوع کاشت ابرو در هر بیمار دارد. به طور حدودی این دوره بین هفت تا چهارده روز پس از کاشت ابرو است. اگر این دوران بیشتر از چهارده روز شد باید با پزشک خود صحبت کنید. همچنین توجه دقیق به دستورالعمل های پزشک خود داشته باشید و از فعالیت های شدید در این دوره خودداری کنید.
 
نتیجه گیری
یکی از روش های همیشگی برای فرم دهی و حجم دهی به ابرو ها کاشت ابرو است. در کاشت ابرو، مو ها از کنار گوش و پشت سر برداشته می شود و در ابرو کاشته می شود. ساکنان شهر تهران با مراجعه به بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران می توانند از نتیجه ی خود مطمئن باشند. مدت زمان کاشت ابرو بین پنج تا شش ساعت طول می کشد که افزایش و کاهش این زمان بستگی به دقت و توجه پزشک دارد. بعد از کاشت ابرو بیمار باید با دقت به توصیه های پزشک عمل کند. بیمار باید شش تا دوازده ماه صبر کند تا نتیجه ی مطلوب و دلخواه را بگیرد و اگر نتیجه ی مطلوب را دریافت نکرد دوباره برای کاشت ابرو اقدام نماید.

شما میتوانید برای دریافت مشاوره به وب سایت کلینیک تندیس به آدرس   www.clinictandis.com  مراجعه کنید.

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از