سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

نکاتی مهم برای خرید دستگاه اکسیژن ساز تا انجام ارتودنسی

dell ghatar.com ۱۰ تیر ۱۳۹۹ دیدگاه ۹۹

برای خرید یک دستگاه اکسیژن ساز پرتابل و اکسیژن ساز معمولی باید سوالاتی را جواب دهید تا در انتخاب مدل و برند دشتگاه اشتباه نکنید. در این مطلب سوالات را با شما در میان می گذاریم تا با پاسخگویی به آن ها بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

دستگاه اکسیژن ساز

ابعاد دستگاه اکسیژن ساز چقدر است؟
دستگاه های اکسیژن ساز پرتابل معمولا سبک و کوچک هستند به همین دلیل به آن ها پرتابل یا قابل حمل گفته می شود. زمانی که قصد خرید این دستگاه را دارید باید محلی که قرار است اکسیژن ساز را در آن قرار دهید اندازه بگیرید تا بتوانید مناسب ترین ارتفاع، عرض، عمق و وزن را برای دستگاه تعیین کنید. برای آن دسته از اکسیژن ساز ها که ارتفاع بیشتری دارند باید کف زمین را برای قرار دادن انتخاب کنید اما دستگاه های کوچک تر را روی میز هم می توان گذاشت.
 
دستگاه های اکسیژن ساز چه مقدار هوا را در جریان مداوم انتقال می دهند؟
این مقدار به مدل هر دستگاهی بستگی دارد و ممکن است در هر دستگاه متفاوت باشد اما دستگاه اکسیژن ساز پرتابل در هر نقطه ۰٫۵ تا ۳ لیتر هوا را در هر دقیقه منتقل می کنند البته بعضی از دستگاه ها دارای تنظیماتی برای جریان پالس اضافی هستند.
 
دستگاه های اکسیژن ساز چه مقدار هوا را در جریان پالس انتقال می دهند؟
این مقدار هم مانند جریان مداوم با توجه به مدل دستگاه تغییر می کند اما بیشتر دستگاه های اکسیژن ساز ۶ لیتر هوا را در هر دقیقه انتقال می دهند و همانطور که گفتیم برخی دارای تنظیمات جریان پالس اضافی هستند.
 
خلوص اکسیژن چیست؟
بیشتر دستگاه های اکسیژن ساز پرتابل که امروزه در بازار وجود دارند اکسیژن را با خلوص ۸۷ تا ۹۳ درصد انتقال می دهند که این میزان اندکی خطا نیز دارد.
 
دستگاه اکسیژن ساز توانایی نگهداری چند باتری را دارد؟
این دستگاه ها معمولا یک یا دو باتری را در خودشان نگه می دارند. بعضی از مدل های دستگاه اکسیژن ساز هستند که دو باتری دارند اما کارشان را با یک باتری انجام می دهند باتری دوم برای کوتاه شدن زمان انجام کار استفاده می شود.
 
چقدر زمان لازم است تا باتری شارژ شود؟
بیشتر باتری هایی که در دستگاه های اکسیژن ساز پرتابل به کار می روند به دو تا چهار ساعت زمان نیاز دارند که بتوانند کامل شارژ شوند اما بعضی دستگاه ها هم در بازار وجود دارند که باتری هایشان به هشت تا نه ساعت زمان برای پر شدن نیاز دارد.
 
صدای دستگاه اکسیژن ساز چقدر بلند است؟
اغلب دستگاه های اکسیژن ساز پرتابل یا معمولی سر و صدای زیادی ایجاد می کنند اما در میان آن ها مدل هایی وجود دارد که سر و صدایشان از سایر دستگاه ها بیشتر است. در تنظیمات پایین تر این دستگاه ها با صدای آرام تری کار می کنند.
 
حداکثر ارتفاعی که می توان در آن دستگاه های اکسیژن ساز را حمل کرد، چقدر است؟
بیشتر دستگاه های اکسیژن ساز پرتابل برای مسافرت های هوایی طراحی شده اند و می توانند در ارتفاع ۱۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ فوت حمل شوند.
 
آیا دستگاه های اکسیژن ساز تایید سازمان FAA را برای حمل هوایی دریافت کرده اند؟
بله، اما زمانی که قصد خرید دستگاه اکسیژن ساز را دارید باید با دقت مشخصات را بررسی کنید تا مطمئن شوید دستگاه دارای مجوز برای حمل هوایی می باشد.
 
آیا دستگاه های دستگاه اکسیژن ساز ضمانت نامه دارد؟
بیشتر دستگاه های موجود در بازار دارای ۳ تا ۵ سال ضمانت هستند. برخی از آن ها علاوه بر ضمانت کلی دستگاه برای اجزایی مثل غربال مولکولی و باتری ها ضمانت نامه ی جداگانه دارند که بین ۱ تا ۵ سال است.

دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز
یکی از مهمترین دستگاه های کمک تنفسی برای بیمارانی که مشکل تنفسی دارند، دستگاه اکسیژن ساز می باشد. امروزه با پیشترفت تکنولوژی تجهیزات پزشکی متنوعی برای سهولت نگهداری از بیماران در منزل  ساخته شده است که یکی از مهمترین دستگاه هایی که توانسه کار خود را به بهترین شکل انجام دهد، دستگاه اکسِزن ساز پرتابل می باشد.

دستگاه اکسیژن ساز با استفاده از روش های ساده، اکسیژن مورد نیاز بیمار را فراهم می کند و بیماران می توانند با خرید اکسیژن ساز پرتابل به راحتی در منزل خود بمانند بدون اینکه مشکلی برایشان پیش بیاید.

کارکرد اکسژن ساز به این صورت است که ابتدا به وسیله پمپ مخصوص هوایی درون اتاق را میگیرد سپس هوای مکیده شده را از پودر زئولیت عبور می دهد. کاربرد پودر زئولیت این است که ۲۱ درصد موجود در هوای ورودی را از گاز های دیگر جدا می کند و به سمت محفظه های دیگر هدایت می کند.

یکی از موارد دیگری که در اکسیژن ساز پرتابل به کار رفته است کمپرسور است که که فشار و درصد اکسیژن را در محفظه ها بالا می برد و خلوص اکسیژن داخل آنها را به ۹۴ درصد می رساند که برای بیماران بسیار مناسب است.
 
ارتودنسی از پشت دندان به چه صورت می باشد؟
چنانچه شما جزو افرادی هستید که از داشتن دندان های نامرتب رنج میبرید و نیاز دارید که دندان های خود را ارتودنسی کنید ولی به دلیل نمایان شدن آن ها از این کار منصرف شده اید، بهتر است این مطلب را تا آخر بخوانید.

یکی از روش های ارتودنسی که برای این افراد بسیار مناسب است و جزو گروه ارتودنسی نامرئی محسوب می شود، به این نوع از ارتودنسی، ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی از پشت دندان می گوید. شما می توانید برای انجام این کار به ارتودنسی در آمل یا ارتودنسی در مازندران یا هر شهر دیگر مراجعه کنید.

ارتودنسی

ارتودنسی لینگوال چیست؟
این روش به این صورت است که دستگاه ارتودنسی در پشت دندان ها نصب می شود. جزئیات ارتودنسی در سمت زبان قرار می گیرند و با زبان تماس مستقیم دارند.
 
 تفاوت ارتودنسی از پشت دندان با روش معمول
در روش لینگوال یا همان ارتودنسی از پشت دندان نیز از بریس های فلزی و سیم استفاده می شود، با این تفاوت که این جزئیات در پشت دندان نصب می شود تا از دید دیگران خارج شود و مشخص نباشد. به همین خاطر است که این روش جزو روش های ارتودنسی نامرئی محسوب می شود.

در حقیقت تنها ویژگی و مزیتی که این نوع از ارتودنسی نسبت به ارتودنسی معمولی دارد این است که از دید همگان مخفی می باشد. البته ناگفته نماند که بر اثر رعایت نکردن بهداشت دندان، ارتودنسی دچار تغییراتی می شود. البته این تغییر رنگ در پشت دندان ها اتفاق میوفتد و از دید همگان مخفی می باشد به همین منظور شما میتوانید به وبسایت دکتر میرزایی به آدرس http://www.drmaysammirzaie.com  مراجعه فرمایید.
 
معایب ارتودنسی از پشت دندان
روش ارتودنسی در پشت دندان یا لینگوال یا همان ارتودنسی نامرئی فرایندی بسیار سخت است که مراحل انجام آن به احتمال زیاد برای شخص بیمار و متخصص ارتودنسی در آمل یا ارتودنسی در مازندارن یا هر شهر دیگری سخت است. و همین طور ممکن است برای شخص بیمار کمی طاغت فرسا باشد. دلیل این اتفاق این است که جزئیات ارتودنسی یعنی همان بریس های مخصوص از پشت دندان نصب می شوند که برای انجام آن به دقت زیادی نیاز است.

به خاطر وجود همین دلیل است که متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا در هر شهر دیگری بایستی زمان بیشتری را صرف نصب جزئیات ارتودنسی کنند.
 
احتمال اینکه این روش برای اصطلاحات اساسی مناسب نباشد و بیشتر برای اصطلاح فرم جزئی مناسب است.

با در نظر گرفتن جزئیات ارتودنسی در این روش هزینه ساخت و نصب آن نسبت به ارتودنسی معمولی بیشتر است زیرا تجهیزات به کار رفته در آن خاص تر است.

رپورتاژ آگهی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از