سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

بهترین هندزفری گیمینگ بازار + قیمت

tesla teslapress24.com ۰۱ اردیبهشت ۰۰ دیدگاه ۱۹

بهترین هندزفری گیمینگ بازار + قیمت

بهترین هندزفری گیمینگ بازا

هندزفری‌های گیمینگ می‌توانند با صدای با کیفیت و نسبتاً فراگیر خود لذت بازی را برای شما دوچندان کنند. در این مطلب بهترین هندزفری‌های گیمینگ در زمینه‌های مختلف و بارده‌های قیمتی مختلف را معرفی می‌کنیم.

تصلا – اکثر گیمرها در هنگام بازی از هندزفری‌ها و هدست‌ها استفاده می‌کنند تا بتوانند بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران از صدای هیجان‌انگیز بازی لذت ببرند. در این مطلب قصد داریم هر آنچه را که باید در مورد خرید و انتخاب یک هندزفری گیمینگ خوب بدانید، بیان و بهترین هندزفری‌های گیمینگ در زمینه‌های مختلف را معرفی کنیم. ابتدا به بررسی مزایا و معایب هندزفری‌های گیمینگ می‌پردازیم.

مزایای استفاده از هندزفری گیمینگ

هندزفری‌های گیمینگ رده‌بالا هم می‌تواند از ورود صداهای محیطی مزاحم که باعث کاهش کیفیت صدای هندزفری و وضوح آن می‌شود، جلوگیری کنند و هم مانع نشت صدا به بیرون می‌شوند؛ بنابراین می‌توانید با استفاده از یک هندزفری گیمینگ خوب از بازی با صدای بلند و با کیفیت خوب بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران لذت ببرید. همچنین در صورت استفاده از هندزفری گیمینگ مناسب می‌توانید از صدای باس بلند و قوی نیز لذت ببرید.

برخی از هندزفری‌های گیمینگ قابلیت ایجاد صدای سه‌بعدی یا ۳۶۰ درجه را نیز دارند و در صورتی که بازی در حال اجرا نیز از این نوع صدا پشتیبانی کند، صدایی کاملاً فراگیر می‌شنوید و غرق در صدا می‌شوید که باعث می‌شود تصور کنید خود شما هم در صحنه بازی حضور دارید و صدا را از همان جهتی می‌شنوید که در بازی از آن جهت پخش می‌شود.

معایب استفاده از هندزفری گیمینگ

از معایب استفاده از هندزفری گیمینگ می‌توان به تأخیر پخش صدای توسط برخی از هندزفری‌ها اشاره کرد. این مشکل در هندزفری‌های بی‌سیم به چشم می‌خورد و علی‌رغم ادعای سازندگان هندزفری‌های گیمینگ بی‌سیم در مورد پایین بودن تأخیر پخش صدا، برخی از آن‌ها هندزفری‌ها تأخیر قابل‌توجهی در پخش صدا دارند و این موضوع می‌تواند آزاردهنده باشد؛ زیرا تأخیر پخش صدا توسط هندزفری می‌تواند در برخی از مواقع برای گیمر دردسرساز شود و باعث شود در لحظات حساس به‌موقع نتواند واکنش نشان دهد و شکست بخورد.

یکی دیگر از معایب هندزفری‌های گیمینگ این است که در زمینه کیفیت صدا، جلوگیری از نشت صدا به بیرون و جلوگیری از ورود صداهای محیطی به داخل گوش همانند هدفون‌های بزرگ به‌خوبی عمل نمی‌کنند و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از هدفون‌های بزرگ حرفه‌ای‌تر استفاده کنند.

ویژگی‌های یک هندزفری گیمینگ خوب

اکنون که با معایب و مزایای هندزفری‌های گیمینگ آشنا شدیم، اجازه دهید کمی هم در مورد ویژگی‌های هندزفری گیمینگ خوب توضیح دهیم که بیشتر با تولید صدای باس مناسب، جلوگیری از ورود صداهای محیطی به داخل گوش و همچنین جلوگیری از نشت صدا به بیرون، در ارتباط هستند.

نرخ پاسخگویی مناسب

محدوده شنوایی انسان بین ۱۸ تا ۲۰ هزار هرتز است؛ هرچقدر محدوده حداقل فرکانس پاسخگویی یک هندزفری به عدد ۱۸ نزدیک‌تر باشد، شما می‌توانید صدای باس بهتری را بشنوید و هرچقدر حداکثر میزان فرکانس پاسخگویی بیشتر باشد، می‌توانید صداهایی با فرکانس‌های زیادتر را بشنوید؛ البته اکثر هندزفری‌های موجود در بازار دارای فرکانس پاسخگویی ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز هستند و می‌توانند علاوه بر ایجاد صدای باس و تریبل مناسب، طیف گسترده‌ای از صداها با فرکانس‌های مختلف را پخش کنند؛ البته اگر چنانچه حداقل فرکانس پاسخگویی یک هندزفری ۱۸ هرتز و حداکثر میزان آن بیش از ۲۰ هزار هرتز باشد، طبیعتاً می‌توانید باس عمیق‌تر و اصواتی با فرکانس‌های بالا را به‌راحتی بشنوید.

برخورداری از قابلیت شخصی‌سازی صدا متناسب با توانایی‌های شنیداری خواننده

بسیاری از هندزفری‌ها از قابلیت تشخیص توانایی‌های شنیداری گوش‌های شما و شخصی‌سازی صدا متناسب با این توانایی‌ها برخوردار هستند؛ البته چنین هندزفری‌هایی جزو هندزفری‌های رده‌بالا محسوب می‌شود و همه افراد توانایی خرید آن‌ها را ندارند.

برخورداری از قابلیت حذف صداهای محیطی یا نویز کنسلینگ (Noise Cancelling)

برخی از هندزفری‌های مدرن و رده‌بالا دارای قابلیت نویز کنسلینگ یا اکتیو نویز کنسلینگ (Active Noise Cancelling) هستند. همان‌طور که قبلاً گفتیم این هندزفری‌ها می‌توانند از ورود صداهایی محیطی مزاحم مانند هواپیما، قطار و موتور وسایل نقلیه به داخل گوش جلوگیری کنند و از این طریق مانع کاهش کیفیت و وضوح صدای میکروفون شوند. هندزفری‌های دارای این قابلیت مجهز به دو میکروفون هستند که یکی از آن‌ها مانند میکروفون هندزفری‌های معمولی تنها برای مکالمه و گفتگو استفاده می‌شود و میکروفون دوم می‌تواند صداهای محیطی مذکور را تشخیص دهد و با کمک مدار پیچیده هندزفری آن‌ها را حذف کنند؛ بنابراین شما می‌توانید با استفاده از هندزفری‌های نویز کنسلینگ، از شنیدن صدای با کیفیت با وضوح بالا شلوغ و پر سروصدا لذت ببرید.

البته این هندزفری‌ها قادر به حذف صداهای ناگهانی با فرکانس بالا مثل صدای بوق اتومبیل نیستند. در طراحی برخی از هندزفری‌ها نیز سعی شده است با استفاده از پوشش‌های ضخیم در اطراف گوشی‌های هندزفری که تمام نقاط آن اطراف آن را پوشانده‌اند، هم از ورود صداهای مزاحم محیطی به داخل گوش به صورت فیزیکی جلوگیری شود و هم صدای در حال پخش به بیرون نشت نکند. فناوری نویز کنسلینگ در این هندزفری‌ها با عنوان پسیو نویز کنسلینگ (Passive Noise Cancelling) یا نویز ایزولیتینگ (Noise isolating) معرفی می‌شود

البته باید متذکر شویم که استفاده از هندزفری نویز کنسلینگ در برخی از محیط‌ها که باید به‌سرعت به صداهای محیط اطراف خود واکنش نشان دهید (مثل خیابان‌های پر رفت‌وآمد و شلوغ)، کار درستی نیست و باید در چنین محیط‌هایی از استفاده از این هندزفری‌ها خودداری کنید.

موارد ذکرشده جزو مهم‌ترین ویژگی‌های یک هندزفری خوب هستند. برای آشنایی با سایر ویژگی‌های مهم یک هندزفری گیمینگ خوب و یک هندزفری عادی می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید تا بهتر بتوانید برای خرید هندزفری گیمینگ خوب تصمیم بگیرید

بهترین هندزفری‌های گیمینگ موبایل

به دلیل اینکه اکثر کاربران در هنگام بازی با موبایل از هندزفری گیمینگ استفاده می‌کنند تصمیم گرفتیم در این بخش تعدادی از بهترین هندزفری‌های گیمینگ با برندهای مطرح در زمینه‌های مختلف را معرفی و ویژگی‌ها و قیمت آن‌ها را نیز بیان کنیم.

ادامه مطلب …

سایر مطالب تصلا (تصویر صنعت لوازم الکترونیک)

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از