سایت قطار وبگردی، خبرگردی و اشتراک لینک

سرگیجه در لیگ برتر؛ استقلال هنوز قهرمان نشده است؟

kaboos ghatar.com ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ دیدگاه ۱۴۵

درحالی‌که سازمان لیگ هنوز تکلیف گل زده در خانه حریف را کاملاً روشن نکرده، رقابت نایب‌قهرمانی هم به این قانون بستگی پیدا کرد.

سپاهان-پرسپولیس

بعد از شکست پرسپولیس و رسیدن اختلاف صدرنشین‌ها به ۹ امتیاز، همه‌جا صحبت بر سر این بود که چرا مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون هنوز تکلیف بازی رودرروی پرسپولیس و استقلال را به‌طور کامل روشن نکرده‌اند تا مشخص شود استقلال رسما قهرمان شده یا نه. در اتفاقی جالب، سهیل مهدی و سازمان لیگ اعلام کرده‌اند استقلال به‌خاطر گل زده در خانه حریف، برنده بازی رودررو با پرسپولیس شناخته می‌شود اما از آن طرف حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال معتقد است گل زده در خانه حریف موضوعیت ندارد و بازی رودررو مساوی شده است. بنابراین الان از نظر سهیل مهدی استقلال قهرمان قطعی لیگ است و از نظر حسن کامرانی‌فر هنوز یک امتیاز دیگر برای قهرمانی لازم دارد!

شاید فکر کنید این اختلاف‌نظر عجیب و خنده‌دار تا یکی دو هفته دیگر به پایان می‌رسد و دیگر موضوعیت نخواهد داشت. اختلاف پرسپولیس و استقلال در حدی است که قطعا در پایان فصل ۲ تیم امتیاز مساوی نخواهند داشت. بنابراین استقلال به هر حال قهرمان است و اینکه در قانون، گل زده در خانه حریف محاسبه بشود یا نه، هیچ تأثیری روی سرنوشت قهرمانی نخواهد داشت. اما از بدشانسی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، رقابت پرسپولیس و سپاهان برای رتبه دوم هم با مورد مشابهی روبه‌رو شده و سازمان لیگ احتمالا ناچار خواهد بود یک حکم قطعی برای این موضوع صادر کند. پرسپولیس و سپاهان بعد از بازی شنبه‌شب با اختلاف ۲ امتیاز وارد یک رقابت نزدیک برای کسب رتبه دوم شده‌اند. این رقابت ممکن است در پایان فصل با امتیاز مساوی به پایان برسد و نتیجه بازی رودرروی ۲ تیم اهمیت پیدا کند. پرسپولیس بازی رفت را یک بر صفر برده و در بازی برگشت ۲ بر یک شکست خورده است. بنابراین ۲تیم در مجموع ۲-۲ مساوی هستند و باز هم باید دید گل زده بیشتر سپاهان در خانه حریف محاسبه خواهد شد یا نه. جالب است که سپاهان بازی خانگی‌اش را در اراک باخته و پرسپولیس هم بازی خانگی‌اش را در سیرجان با شکست تمام کرده است. حالا باید دید گل‌های زده سپاهان در سیرجان این تیم را نایب‌قهرمان لیگ می‌کند یا نه. اگر گل زده در خانه حریف محاسبه نشود، آن‌وقت تفاضل گل بین ۲ تیم حکم خواهد کرد که هم‌اکنون تفاضل سپاهانی‌ها ۴گل بهتر است.

  چطور سهام پرسپولیس را بخریم | نحوه خرید سهام پرسپولیس در فرابورس
منبع: خبرورزشی

جدیدترین مطالب قطار وبگردی را از دست ندهید!

شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از